The Sims 4 Kits

The Sims 4 – recenzja i opinia o DLC [PS4, XOne, PC]. Trzy najnowsze kolekcje (trzy)mają poziom

Kajetan Węsierski | 05.06.2022, 12:30

Choć od premiery The Sims 4 minie we wrześniu osiem lat, to niewiele wskazuje na to, aby Maxis wraz z Electronic Arts zamierzały odciąć się od tej odsłony. Cały czas dostajemy nowe aktualizacje, ciekawe poprawki, a także - co jest w gruncie rzeczy nieodłącznym elementem samej serii - masę różnego rodzaju dodatków, pakietów, akcesoriów i kolekcje. Można się w tym niekiedy zgubić, a o kosztach skompletowania całości krążą już legendy.

Warto tu natomiast wspomnieć, że ostatnie z wymienionych elementów, a więc kolekcje, są czymś bardzo świeżym. I czymś, co zdaje się dawać twórcom masę frajdy i możliwości. To najmniejszy rodzaj DLC, który jednocześnie jest tym najtańszym. A dzięki temu, że prawdopodobnie wymaga najmniej pracy, może być publikowany najczęściej. I tak się właśnie dzieje w ostatnich miesiącach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Z tego względu chciałbym dla Was zrecenzować dziś trzy najnowsze kolekcje do The Sims 4, które debiutowały w ostatnim czasie. Każda z nich oferuje nieco inny rodzaj rozszerzeń do zabawy i pozwala na zupełnie różną formę rozwoju swoich światów. Nie przedłużając - jeśli jesteście ciekawi wrażeń oraz zawartości poszczególnych kolekcji - zachęcam do lektury! Jestem przekonany, że każdy fan gry znajdzie tu coś dla siebie!

The Sims 4: Wnętrza z przepychem

Zacznijmy od krótkiego zrecenzowania jedenastej oficjalnej Kolekcji do The Sims 4, a więc "Wnętrz z przepychem". Produkcja zadebiutowała pod koniec marca bieżącego roku i dość szybko rozbudziła wśród fanów skrajne dyskusje. Głównie przez wzgląd na nieco abstrakcyjnych przedmiotów, które oferowała. Nowe elementy wyposażenia naszych przytulnych kątów charakteryzują się nietypowymi kolorami, bardzo ciekawymi wzorami i zdecydowanie niecodziennym podejściem do wystroju. Największy minus? Stosunkowo mało tych mebli.

The Sims 4: Wnętrza z przepychem

Uważam, że jest to zdecydowanie najmniej uniwersalny z Kitów, które ukazały się do tej pory - mam wrażenie, że potrzeba tutaj typowej rozgrywki, która od podstaw będzie zakładała wykorzystanie elementów, które tu dodano. Osobiście najbardziej do gustu przypadł mi dywan, który miał vibe orientalnych klimatów, a idąc w drugą stronę - nie mam pojęcia, czy kiedykolwiek użyję ozdób ściennych. Wydają mi się nieco niepotrzebne. Kwestia gustu? Pewnie tak!

The Sims 4: Księżycowy Szyk

Kolejna recenzowana kolekcja to "Księżycowy Szyk", która jako jedyna spośród trójki, którą mamy dziś na tapecie, skupia się głównie na trybie CAS, oferując elementy ubioru. Inspiracją dla modowych elementów był Paryż - a konkretniej rzecz biorąc, twórczość Paoli Locatelli. Mamy więc rewię barw, nowoczesne i odważne połączenia, a przy tym sporo inspiracji klasyką. I wygląda to naprawdę solidnie! Nie trzeba być bynajmniej prenumeratorem Vouge'a, by docenić to, co przygotowano.

The Sims 4: Księżycowy Szyk

I muszę tu podkreślić, że zdecydowanie widać, że przyłożono się tu do roboty. Postęp względem projektowania ubrań widać gołym okiem, albowiem przy samych ciuchach skupiono się nawet na najmniejszych detalach. Wyróżniają się wręcz materiały użyte do konkretnych elementów wyposażenia, a to ogromny plus. Niestety nie obyło się bez minusów - i tu muszę zerknąć w stronę spodni... Dostaliśmy trzy pary, które praktycznie niczym się nie różnią. Zdecydowanie lepiej byłoby zostawić jedna, a w przypadku pozostałych pójść w coś odważniejszego. W końcu mówimy o inspiracji stolicą mody! Tak czy inaczej - jestem zadowolony!

The Sims 4: Mali Obozowicze

I na koniec mój faworyt! Recenzowana kolekcja "Little Campers" do The Sims 4 pozwala po prostu spełnić marzenia, które wielu z nas miało w sobie za dzieciaka. Chodzi wszak o nockę w ogrodzie. Wreszcie można zbudować fort z dostępnych rzeczy, zaserwować sobie kino z użyciem rzutnika i prześcieradła, a także rozpalić małe ognisko i podbić kosmos w zabawkowej rakiecie. Wypada to naprawdę świetnie!

The Sims 4: Mali Obozowicze

Dwunasta pełnoprawna kolekcja robi dokładnie to, czego można było po niej oczekiwać i pokuszę się o stwierdzenie, że powinna wyznaczać kierunek, w którym Maxis powinno dążyć. Czy rzeczywiście tak będzie? Trudno powiedzieć! Jeśli jednak miałbym Wam polecić zakup wyłącznie jednego DLC ze wszystkich, które miałem przyjemność tu pokrótce zrecenzować, to postawiłbym właśnie na The Sims 4: Mali Obozowicze. Kapitalna produkcja!

The Sims 4 - Kolekcje idą w dobrą stronę

Recenzowane powyżej kity były jedenastym, dwunastym i trzynastym, jakie pojawiły się do The Sims 4. Wszystkie w ostatnich miesiącach i zdecydowanie nie wszystkie trzymające wysoki poziom. Tak czy inaczej, wciąż podtrzymuję zdanie z samego początku ich wydawania, że to naprawdę ciekawa alternatywa do znacznie większych dodatków. Tu cena jest stosunkowo mniejsza, a tematyka dużo bardziej zawężona. I jest to ogromną siłą serii Kolekcji.

I choć wśród ostatnich trzech dostaliśmy zupełnie różne formy rozwoju rozgrywki, to osobiście uznaję to za ogromny plus. Jasne - nie każdemu przypadną do gustu wszystkie, ale przecież nie o to tu chodzi. Zakup każdej z osobna zarezerwowany jest chyba wyłącznie dla największych fanów, a reszta... Cóż, reszta ma znakomitą opcję wyboru. Można pójść w najbardziej uniwersalne, stawiając na organizowanie ogrodowych kempingów, albo postawić na modę i wybrać "Księżycowy Szyk". Do wyboru, do koloru - a przecież właśnie to powinno być motywem przewodnim The Sims 4.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Sims 4.

Ocena - recenzja gry The Sims 4

Atuty

  • Różnorodny rodzaj Kolekcji
  • Świetny pomysł z ogrodowymi fortecami
  • Dobry kierunek dla kolejnych DLC
  • Nowe elementy są naprawdę szczegółowe

Wady

  • Stosunek liczby nowych elementów do ceny

Bardzo trudno wystawić jedną notę wszystkim powyższym zestawom, dlatego moja ocena jest czymś na wzór średniej wyciągniętej z mojej opinii. Ogólnie rzecz biorąc widać, że Maxis wciąż ma sporo pomysłów na rozwój, a choć DLC w formie Kolekcji oferują niewielką zawartość, to jest ona jednocześnie tak skondensowana, że pozwala fanom wybrać tę, która najbardziej z nimi rezonuje. Oby tak dalej.
Graliśmy na: PC

Kajetan Węsierski Strona autora
Gry są z nim od zawsze! Z racji młodego wieku, dojrzewał, gdy zdążyły już zalać rynek. Poszło więc naturalnie z masą gatunków, a dziś najlepiej bawi się w FIFIE, produkcjach pełnych akcji oraz przygód, a także dziełach na bazie anime i komiksów Marvela. Najlepsza gra? Minecraft. No i Pajączek od Insomniac Games.
cropper