SKLEP
Maciej2801 09.10.2016
Abyss Odyssey
651V

Abyss Odyssey

Kolejne dzieło sztuki od  

 

Abyss Odyssey
  • Platformy:  PS4   PC   PS3   X360 
  • Data premiery - Polska: Nie wydano
  • Nie
  • od lat 16 online przemoc

Po rewelacyjnym Zeno Clash II, Ace Team wypuściło na rynek Abyss Odyssey jest rogalikiem z elementami walki. Każda mapa i przeciwnicy generowani są losowo, a walka za każdym razem jest inna. Nie ma jednego sposobu na przeciwnika.

W gre w rewelacyjny sposób wpleciono dwa elementy chilijskie wierzenia i secesje.

Historia

Akcja dzieje sie w Santiago roku pańskiedo A.D. 1890 i jest...

wzorowana jest na chilijskim micie o czarnoksięźniku, który zawarl pakt z diablem, że ten da mu moc w zamian za jego dusze ( brzmi znajomo ). Ów wygnany z naszego świata czarnoksiężnik śpi sobie słodko pod ziemia  w owym mieście. Lecz moc, którą zdobył zawierając pakt z diabłem przybiera formy zjaw które wydostają się z czeluści i atakują mieszkańców miasta.

Przerypane co nie ????

Ale nasz zły czarnoksiężnik śni również o swej ukochanej żonie Katrinie i z dobrych snów właśnie powstaje ona pragnąca uwolnić swego ukochanego męża z koszmaru i przy okazji uratować miasto przed zagładą.

Dodatkowo w grze możemy zagrać :

Mnichem stworzonym z dusz poleglych żołnierzy walczących z demonami stworzonymi przez umysł czarnoksiężnika

Pincoya chilijską boginią wody która wygląda nieziemsko :-) Według Chilijskich wierzeń była to brunetka o przepięknej urodzie, była ona bardzo również odzwierciedleniem kobiecej płodności. Pomagała ona marynarzom którzy wypadli za burty okrętów. Była ona córka króla mórz dzięki czemu mogła je kontrolować.

Legenda Pincoye


Naga i czysta, uosabia płodność gatunków morskich. Przez jej tańcem rytualnym zapewnia ona chilote (mieszkaniec Chile) niedobor lub obfitośc w ryby i owoce morza. Jeśli ona wykonuje swój taniec z widokiem na morze, to znaczy, że te brzegi będą miały mnóstwo ryb. Kiedy tańczy z widokiem na góry, plecami do morza, owoce morza będzie rzadkością.

Mitologia Chile docenia Pincoya jako dobrą, piękne i ludzką boginie. Według innych legend, Pincoya jest córką Millalobo (król morza, chilijskiej mitologii) i kobiety o imieniu Huenchula. Jej siostrą jest Chilijska Sirena (rodzaj Syreny) a jej bratem jest Pincoy ( który jest także jej mężem ). Trójka rodzeństwa pływa i wyławia zatopionych żeglarzy na dużym statku fantomowego, o nazwie Caleuche, żeglowali oni po morzach w nocy w okolicach południowych wyspy Chiloé w południowym Chile. Statek pojawi się na krótko a dźwięki dochodzące z pokładu wskazują na jakieś przyjęcie na jego pokładzie, ale szybko znika. Mit głosi, że gdy na pokładzie, znajda się martwi marynarze dzieki jego magii mogą oni powrócić do świata żywych.

 

Samą historię gry poznajemy w znajdywanych pamiętnikach czarnoksiężnika i rozmowach z napotkanymi osobami.

WALKA

Każdy przeciwnik posiada swoje unikalne ciosy, a sama walka do łatwych nie należy i będziemy w tej grze ginąć pasjami jak w DARK SOULS tylko z tą różnicą iż po śmierci odradzamy sie w ciele żołnierza, który może przeprowadzić rytułał naszego odrodzenia przy ołtarzy ( co proste nie jest ). Jeśli jednak zginiemy to odradzamy sie na powierzchni ze zarobionym złotem i punktami doświadczenia lecz bez broni ( a to boli bo można stracić potężne uzbrojenie ). Za punkty doświadczenia odblokowujemy umiejętności takie jak np potężny atak, kule ogniste i takie tam.

Technicznie walka nie jest zawansowana a każda postać wyprowadza cios w zależności od postawy, w grze dodano opcję anulowania ciosu, i wyprowadzenie innego co potrafi zmylić wroga.

Styl walki bohaterów

 

 

 

Katerina bardzo szybka, rewelacyjnie walczy w powietrzu, lecz jej ciosy mają najkrótszy zasięg.

Mnich to taki typowy tank, zadaje mocne ciosy z dużym dmh, ale jest bardzo powolny. Kiedy on zadaje jeden cios Katerina wyprowadza 2 ataki.

Pincoya posiada największy zasiąg ataku, ale ma najmniej życia z wymienionych bohaterów.

Podczas wędrówki w podziemiach napotkać możemy kupców u których kupimy broń, żetony potrzebne do odrodzeń przy checkpointach, mikstury, trafimy też na żołnierzy którzy pomogą nam w walce.

Grafika

Gra wzorowana jest na sztuce zwanej w Polsce secesją. Pewnie znacie dzieła Alfonsa Muchy

 

To cała gra jest jak jedna wielka praca Allfonsa Muchy, i naprawde powoduje opad szczęki. A sama animacja miejscówki podczas gry są wykonane w najmniejszym detalu i nie można im nic zarzucić. Technicznie gra działa na Unreal Enginie III w stałych 60 FPS ( co w takich grach jest bardzo ważnym elementem )

MULTIPLAYER I TRYB VS

Grę możemy przejść zarówno samemu jak i w trybie online z pomocą drugiej osoby. Dodatkowo możemy stoczyć pojedynki z drugą żywą postacią jest to fajny dodatek, który może zniwelować największą bolączkę gry którą jest długość. Grę można ukończyć w 5 do 10 godzin wszystko zależy w jaki tunel i jaką odnogę podziemi się dostaniemy, każdy tunel to osobny poziom trudności środkowy jest łatwy by zaraz 2 piętra niżej stać sie koszmarem i tak kluczymy pomiędzy nimi aby dostać się do czarnoksiężnika. Po drodze spotykamy równiez pomniejszych Bossów ale to również nie przedłuży gry.

 

 

Ciekawostka

Aby odblokować Pincoye potrzebujemy 35 000 sztuk złota. Kiedy je uzbieramy udajemy sie do fontanny poświęconej tej bogini gdzie wrzucały całą kasę.

Gra kosztuje 15 € czy warto ? Ja jestem fanem gier ACE TEAM i wydaje każdą złotówkę na ich gry bo każda ich produkcja jest dla mnie dziełem sztuki. ( w sumie robi tam 3 programistów a pozostałych 15-u to malarze muzycy graficy )

Tagi:

Werdykt
  • + Oparcie gry o chilijską mitologię
  • + Oprawa inspirowana stylem fin de siecle
  • + System walki z gier Vanillaware
  • + Fabuła
  • - Krótka ( 10 godz. )
Maciej2801
Maciej2801 Gra kosztuje 15 € czy warto ? Ja jestem fanem gier ACE TEAM i wydaje każdą złotówkę na ich gry bo każda ich produkcja jest dla mnie dziełem sztuki. ( w sumie robi tam 3 programistów a pozostałych 15-u to malarze muzycy graficy )
Oceń recenzję
+ +3 -

Miesięcznik PSX Extreme