Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 10.04.2020
The Elder Scrolls Online. 5 unikalnych cech sprawiających, że to wyjątkowe MMORPG
1165V

The Elder Scrolls Online. 5 unikalnych cech sprawiających, że to wyjątkowe MMORPG

The Elder Scrolls Online rozwinęło się w ostatnim czasie bardziej niż jakiekolwiek inne MMORPG na rynku. Z racji darmowego okresu świątecznego w grze postanowiliśmy przybliżyć Wam 5 unikalnych cech gry, wyróżniających ją na tle konkurencji.

Od wielu lat Bethesda znana jest jako jeden z najlepszych deweloperów tworzących rozległe gry RPG, które wciągają swoich użytkowników dosłownie na całe lata. Ten singlowy sukces postanowiono przekuć także w potężne MMORPG z długofalową strategią rozwoju. Po tych 6 latach od premiery The Elder Scrolls Online trzyma się naprawdę świetnie! Dlaczego wciąż warto dać szansę tej produkcji? 

1. Bogaty świat Tamriel

Każdy kto choć raz zagrał w jakąkolwiek odsłonę kultowego The Elder Scrolls, doskonale wie o tym, że planeta Nirn oraz jej największy kontynent zwany Tamriel, skrywają niezliczone i ekscytujące tajemnice. 9 magicznych krain tegoż regionu przepełnione jest masą różnorodnych kultur, cywilizacji i legend, których początki możemy przeżyć na własnej skórze właśnie w The Elder Scrolls Online. Akcja gry dzieje się bowiem pod koniec Drugiej Ery Tamriel, zaś wszystkie pozostałe przygody dla pojedynczego gracza dzieją się wiele setek lat później. Niezależnie od tego czy stęskniliście się za krainą Morrowinda czy też Skyrima, z całą pewnością poczujecie się tu jak w domu.

2. Cały świat na wyciągnięcie ręki

W wielu grach MMORPG mamy do czynienia z powszechnie stosowaną taktyką spowalniania postępów graczy pod tytułem "masz zbyt niski poziom, aby tu wejść", co może i jest skuteczne przy pierwszym kontakcie z grą dla nowicjuszy, ale jest strasznie męczące już przy tworzeniu swojej drugiej postaci. Na szczęście ekipa ZeniMax Online dostrzegła ten problem i w swojej produkcji postanowiła zerwać z przestarzałym i niezbyt przyjemnym systemem. The Elder Scrolls Online pozwala nam na eksplorację absolutnie każdego zakątka swojego pięknego świata już od samego początku zabawy. Dzięki temu jeśli macie bardziej doświadczonych kompanów, możecie "expić" w tej samej lokacji i oboje czerpać z tego radość!

3. Zabawa również dla solistów!

Dość oczywistym jest to, że nie każdy gracz lubi poznawać jakąś bardzo wciągającą i doskonale napisaną historię z bandą losowych graczy, którzy co chwila mają ból pewnej części ciała o to, że nie jest się tak szybkim i ogarniętym jak oni po 7 milionach godzin spędzonych w danym świecie. Jestem pewien, że doskonale wiecie o czym piszę i pewnie dlatego tak samo jak ja, omijaliście wszelakie MMORPG na kilometr. W tej sytuacji polecam jednak dać szansę ESO, ponieważ to jedyna tego typu "masywna" gra pozwalająca na zapoznanie się z całą zawartością fabularną w pojedynkę! Jeśli zatem jesteście typowymi solistami, ale bardzo chętnie poznalibyście fabularne tajemnice Tamriel z Drugiej Ery, śmiało możecie to zrobić - warto wspomnieć, że to zasługa skalowania poziomów, więc możecie zapoznać się z historią w dowolnej kolejności.

4. Dynamiczny system walki

Całe mnóstwo klasycznych gier MMORPG opiera się na bardzo prostym i tak naprawdę nużącym systemie walki polegającym na klikaniu przycisków odpowiedzialnych za aktywację umiejętności, po czym następuje cooldown i ponowne klikanie. To też jest ważny aspekt, przez który wiele osób omija ten gatunek. Ponownie twórcy The Elder Scrolls Online postanowili podejść do tego zgoła inaczej i zdecydowali się na bardziej dynamiczny kierunek, przygotowując dla nas tak naprawdę action-RPG zaszyte w skórze MMO. Dzięki temu do każdego starcia trzeba podejść z głową, a co za tym idzie odpowiednio tasować lekkie oraz ciężkie ataki, wiedzieć kiedy opłaca się użyć blokady, a kiedy lepiej zrobić unik, co wpływa na posiadane przez nas zasoby takie jak Stamina i Magicka.

5. Płynność klas postaci

Jedną z największych i zarazem najważniejszych zalet The Elder Scrolls Online jest niesamowita swoboda, jaką twórcy dają nam w temacie tworzenia postaci. O wizualnej warstwie nie ma się co aż tak rozwodzić - ot mamy kilkaset elementów do wyboru w każdej z kategorii, które można jeszcze wzbogacać podczas rozgrywki za wykonane zadania. Znacznie ciekawsze jest zaś to, że każdy może tutaj stworzyć taką postać o jakiej zawsze tylko marzył - tu nie ma typowego ograniczenia do klas, gdzie łotr to łotr, mag to mag, a tank to tank. W ESO możesz być łotrzykiem z umiejętnościami magicznych ataków, podpartymi zdolnościami leczniczymi oraz zadatkami na niezłego tanka. Tylko od nas samych i naszych preferencji zależy to jak będziemy się tutaj bawić i jak skuteczną postać sobie przygotujemy.

Tagi: Bethesda Softworks The Elder Scrolls Online ZeniMax Online Studios