Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 26.01.2020
Najlepsze pady do PlayStation 4
4686V

Najlepsze pady do PlayStation 4

Jeśli jesteście bardziej wymagającymi graczami i pragniecie wyciągać jeszcze lepsze wyniki w grach na swoich konsolach PlayStation 4, dziś prezentujemy Wam najlepsze pady do sprzętu Sony, jakie możemy kupić na początku 2020 roku.

Nie od dziś wiadomo, że stworzenie dobrego pada to prawdziwa sztuka, dlatego każdy z nas powinien traktować wybór nowego kontrolera z rozwagą i odpowiednio sprawdzić każdy z dostępnych na rynku sprzętów. Lepiej wybrać tańszy, lecz personalizowany padzik, a może lepiej będzie postawić na doskonale przemyślany i nieco droższy sprzęt? Dziś postaramy się rozwiać wasze wątpliwości!

Sony DualShock 4

  • Cena: od 179 zł

Na początku odpowiedzmy sobie na bardzo ważne pytanie. Czy podstawowy pad do PS4 w ogóle trzeba zmieniać? Jego ergonomia, materiały z jakich został wykonany i podzespoły są w zupełności wystarczające nawet dla zawodowych graczy. Oznacza to, że jeśli nie macie super wielkiego ciśnienia na maksymalną optymalizację opóźnienia przy rozgrywce albo nie macie zapału do personalizowania kontrolerów, klasyczny DualShock 4 jest sprzętem dla was! 

Nacon Revolution Unlimited

  • Cena: od 610 zł

Nacon od lat tworzy wyśmienite pady dla profesjonalistów, którzy cenią sobie perfekcyjną wygodę, personalizację i większą precyzję ruchów niż ta, jaką oferują podstawowe pady od producentów konsol. Revolution Unlimited oddaje do naszej dyspozycji zdecydowanie lepiej wyważony gadżet niż oryginał od Sony, dzięki czemu sprzęt lepiej i pewniej leży w dłoniach. Inżynierowie z Nacona pomyśleli także o prawdziwym D-padzie oferującym aż 8 kierunków klikania, co przydaje się głównie w bijatykach - tam odpowiedni kierunek akcji jest na wagę złota. Jego dodatkową zaletą jest modułowość umożliwiająca szeroką personalizację. 

SCUF Impact

  • Cena: od 149€ (600 zł)

SCUF Impact to pad stworzony z myślą o graczach wymagających absolutnie pełnej i najwyższej klasy personalizacji kontrolerów. Niestety w Polsce bezpośrednio tego cacka nie kupicie, więc trzeba go sprowadzić z Zachodu, ale naprawdę warto to rozważyć. Impact pozwala między innymi na wymianę materiałów na uchwytach, dzięki czemu każdy będzie czuł się komfortowo trzymając pada w ręku. Dodatkowo bardzo ważnym atutem są modyfikowalne triggery, w których regulować możemy stopnie nacisku i tempo reakcji na nasze komendy. A jakby tego było mało, możemy wybrać sobie analogi o dowolnej wysokości! Śmiało można zatem powiedzieć, że SCUF przygotowało najlepszy możliwy kontroler dla konsolowych strzelanin. 

Razer Raiju Ultimate

  • Cena: od 798 zł

Razer od zawsze kojarzył się ze sprzętami klasy premium i w przypadku esportowego pada Raiju nie mogło być inaczej. Dzieło "zielonych" jest fantastycznie zaprojektowane pod kątem ergonomicznym i równie dobrze wyważone, aby zapewnić nam komfort najwyższej klasy. Niesamowitą zaletą tego urządzenia jest dedykowana mu aplikacja, dzięki której możemy dostosować absolutnie każdy jego element do własnych potrzeb. Tyczy się to takich aspektów jak mapa przycisków, siła wibracji w każdym z silników umieszczonych wewnątrz pada oraz bardziej wizualnych bajerów jak panel RGB z cyklu Razer Chroma. 

Thrustmaster eSwap Pro

  • Cena: od 799 zł

Ostatnia zabawka na naszej liście jest zdecydowanie tą najdroższą! Nie dość, że sam pad kosztuje tyle co konkurencyjny Razer, to jeszcze wszystkie moduły potrzebne do personalizacji trzeba zamówić osobno. Niemniej jednak jest to sprzęt wyjątkowy i wart swojej ceny. Dlaczego? Jego modułowość jest zaawansowana do tego stopnia, że możemy żywcem wyrwać z niego oba analogi, d-pad, triggery i boczne uchwyty. Jeśli nie odpowiada wam symetryczny układ gałek, śmiało możecie zamienić elementy miejscami, dodać własne fikuśne motywy i cieszyć się pełną swobodą! A gdy coś wam się znudzi, szybka podmiana odświeży zabawę. Kontroler eSwap ma również dedykowaną aplikację do mapowania przycisków. 

Tagi: dualshock 4 Nacon Revolution ps4 razer raiju scuf impact trustmaster eswap