Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.09.2019
Najlepsze modyfikacje do Minecrafta
1293V

Najlepsze modyfikacje do Minecrafta

Wielu wieściło, że Minecraft umiera juz kilka lat temu, ale takie proroctwa okazały się nietrafione. Tytuł cały czas zajmuje czołowe miejsca w rankingach sprzedaży (ostatnio np. w sierpniowym rankingu z PS Store).

Warto wspomnieć, że Minecraft na PS4 prześcignął prawie nieśmiertelne GTA V w rankingu sprzedaży gier na PS Store w sierpniu 2019 r. Gra stworzona przez Notcha święci oczywiście triumfy cały czas również na innych platformach - przede wszystkim na PC. Dzisiaj zajmiemy się właśnie rzeczoną platformą - a ściślej najlepszymi modami i przeróżnymi modyfikacjami, które trafiają do pecetowego Minecraft.

Jak zainstalować mody do Minecrafta

Dawniej pliki z modami wgrywało się ręcznie do folderu z grą na PC. Obecnie, przy najnowszych wersjach Minecraft, wszystko odbywa się z pomocą Minecraft Forge, o czym poniżej... 

Minecraft Forge

Aby pobrać Minecraft Forge kliknij tutaj. Po ukończonej instalacji można już zacząć wyszukiwanie, pobieranie oraz stosowanie interesujących nas pakietów modów.  Pobrane pakiety należy umieścić w folderze "mods", który przegląda Minecraft Forge po jego odpaleniu.

Paczki modów

Mody do wykorzystania w Minecraft Forge najlepiej ściągać (oczywiście gratisowo) z PlanetMinecraft oraz ResourcePack. Wszystkie mody umieszczane są w archiwach ZIP, RAR i JAR.

Mody do Minecrafta

10. Optifine

Możesz sprawić, że Minecraft będzie wyglądał znacznie lepiej, niż standardowo. A przy tym wydusić z tej produkcji trochę więcej klatek animacji. Wystarczy zainstalować świetny mod Optifine, który wprowadza wsparcie dla tekstur HD i wielu, wielu innych elementów graficznych, których brakuje w "gołej" grze.

 

9. JurassiCraft

12 lądowych dinozaurów i 1 bestia podwodna wbijają się do Minecrafta po zainstalowaniu znakomitego moda JurassiCraft. Modele wielkich gadów wykonano świetnie a tekstury HD zapewniają wyjątkowo dobre wrażenia. Dla fanów prehistorycznych bestii to mod obowiązkowy!

 

 

8. Lost Cities

Jeśli marzysz o przemienieniu Minecrafta w postapokaliptyczną przestrzeń, to mod The Lost Cities jest dla ciebie. Rzeczona fanowska modyfikacja zamienia krajobrazy świata gry w niekończące się ruiny betonowych wieżowców. Można się dzięki The Lost Cities jak odkrywca jakiejś upadłej cywilizacji, która zaginęła w odmętach historii (tudzież nuklearnej wojny). Ciekawa sprawa.


 


7. Ultimate Immersion Photorealistic Minecraft

Jeśli marzysz o najwyższej jakości graficznej, to polecam zainstalować pakiet tekstur Ultimate Immersion Photorealistic Minecraft Texture Mod. Pliki zapewniają niesamowity realizm wizualny gry (jak na warunk minecraftowe). Problemem jest tylko "zamulanie" PC po aplikacji moda - trzeba posiadać naprawdę mocną konfigurację sprzętową, by się z tego cieszyć.

Ostrzegam, że twórca każe sobie płacić za taką przyjemność (dokładnie 12 dolarów, które trzeba wpłacić na Patreonie).

 

 

6. TerraFirmaCraft

Jeśli szukacie bardziej hardkorowego survivalowego wyzwania w Minecraft, to polecam zainstalować TerraFirmaCraft. Mod w rewelacyjny sposób wzbogaca moduł survivalowy w produkcji Notcha - zmieniając m.in. procedury generujące świat, wprowadzając zupełnie nowe dynamiki rozgrywki, czy nawet 3 oddzielne epoki rozwoju technologicznego. Świetna rzecz.

 


5. Journey Map

Minecraftowi brakuje porządnej funkcji "GPS" i w ogóle szczegółowej mapy. Autorzy rzeczonego moda poprawili to niedopatrzenie deweloperów. Journey Map to nieodzowny przyjaciel w trakcie eksploracji największych światów z gry (mod działa w singlu i multiplayerze).

 

 

4. BuildCraft

Idealna pomoc dla wszystkich, którzy marzą o stworzeniu monumentalnych i wielkich budowli, a nie mają na to setek godzin wolnego czasu. BuildCraft dodaje wiele maszyn konstrukcyjnych, które automatyzują i bardzo przyspieszają pracę. Industrialna rewolucja!

 


3. Advanced Rocketry

To dopiero szajba. Dzięki Advanced Rocketry można wreszcie przebić się przez niebiański "sufit" gry i wyruszyć w podróż do przestrzeni kosmicznej. Ba! Da się tu nawet zwiedzać obce planety.


 


2. The Aether II

Świat w strefie eteru - tak w największym skrócie można określić rzeczony mod. Minecraft wzbogaca się dzięki The Aether II o zupełnie nowe, niebiańskie obszary, położone wysoko nad ziemią. Ciekawy pomysł.

 


1. Biomes O' Plenty

Jeśli chcesz wprowadzić więcej różnorodności do proceduralnie generowanego świata Minecraft, to gorąco polecam Biomes O' Plenty. Mod wprowadza zupełnie nowe pakiety tematyczne obiektów: Alpy, las bambusowy, moczary, Halloween, Boże Narodzenie itd. 

 

 

Warto sprawdzić przy okazji:

Tagi: Minecraft moc mody PC