Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.07.2018
FIFA 19. 7 nowości przygotowanych przez EA Sports
11092V

FIFA 19. 7 nowości przygotowanych przez EA Sports

Mistrzostwa Świata zostały zakończone fantastycznym spotkaniem Francji z Chorwacją, więc sympatycy elektronicznej piłki nożnej muszą teraz wyczekiwać na kolejne ruchy EA Sports. Nie możecie się doczekać gry Elektroników? Poznajcie najważniejsze nowości.

Premierę FIFA 19 zaplanowano na 28 września, a gracze otrzymają możliwość kupienia edycji na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One, Xboksa 360, Nintendo Switch i komputery osobiste. W kolejnych tygodniach pewnie otrzymamy możliwość spojrzenia na grę, a w tym miejscu zebrałem najważniejsze nowości przygotowane przez EA Sports.

FIFA 19 zaoferuje nowy system strzałów

EA Sports zdecydowało się w znaczącym stopniu rozwinąć atak w FIFA 19. Teraz podczas wykonywania strzałów otrzymamy możliwość drugi raz kliknięcia przycisku odpowiedzialnego za strzał – jeśli wykonamy to w dobrym momencie, to futbolówka trafi do bramki, a bramkarz będzie mógł ją wyłącznie odprowadzić wzrokiem. Twórcy doskonale zdają sobie sprawę, że taki system może zabić produkcję, a zarazem wprowadzić hokejowe wyniki, więc odpowiednie trafienie w piłkę nie będzie łatwe. Na czym polega trudność? Gracz musi zareagować we właściwym momencie, ale podobno nie wyuczymy się tej magii na pamięć – akcja musi zostać wykonana w idealnej chwili kontaktu ciała z piłką. Sytuacja nie będzie łatwa do przewidzenia, więc pojawi się ryzyko wyrzucenia piłki w trybuny. System będzie działał podczas uderzenia z dystansu, główkowania, czy też finezyjnego strzału.

FIFA 19 stawia na taktykę

Ustawialiście kiedyś taktykę w poprzednich odsłonach Fify? To raczej mały dodatek, z którego korzystali tylko nieliczni fani gry od EA Sports, jednak sytuacja zmieni się w przypadku najnowszej odsłony. Deweloperzy zbudowali system od podstaw, by mieć pewność, że każdy gracz otrzyma możliwość planowania różnych sytuacji podczas pojedynków i w danych sytuacjach – co ma robić Lewandowski przy 0:1, a jakie instrukcje ma wykonywać przy 3:0? Teraz to wszystko ustawimy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Jednocześnie gracz otrzyma możliwość zapisywania swoich poleceń, które następnie wykorzystamy podczas rozgrywki – za pomocą d-pada włączymy odpowiednie ustawienie.

FIFA 19. 7 nowości przygotowanych przez EA Sports

FIFA 19 z Ligą Mistrzów

Największą innowacją FIFA 19 będzie bez wątpienia dołączenie do gry europejskich pucharów – Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. W tytule pojawią się nie tylko specjalne tryby, dzięki którym otrzymamy możliwość poprowadzenia przykładowo Legii Warszawa do triumfu w LM, ale wariant zabawy wpłynie również na inne zmagania  – Szybki Mecz, FIFA Ultimate Team oraz Drogę do Sławy. W fabularnej kampanii ponownie poprowadzimy do triumfu Alexa Huntera, który nie będzie teraz wyłącznie walczył na krajowych boiskach, ale przed niektórymi meczami usłyszymy charakterystyczne „Ce sont les meilleures équipes, Sie sind die allerbesten Mannschaften, The main event”. W rezultacie gracze mogą liczyć na wiele nowych elementów – w tym animacje, cieszynki, poprawiony komentarz (nowe dialogi), czy też po prostu specjalne przerywniki filmowe związane z udziałem w Lidze Mistrzów. Należy jednocześnie zaznaczyć, że w grze pojawi się również Super Puchar, w którym zmierzy się zwycięzca LM z triumfatorem LE.

FIFA 19 zmienia prowadzenie piłki

Elektronicy postanowili również odświeżyć prowadzenie oraz przyjmowanie piłki. Firma ponownie wykorzystała technologię Real Player Motion, dzięki której zgrano indywidualne akcje najlepszych piłkarzy i przeniesiono je do produkcji. Teraz w lepszy sposób zasłonimy się przed przeciwnikiem, ale również wierni fani serii dostrzegą poprawiony system starć bark w bark, czy też udoskonaloną walkę o zachowanie równowagi. Gracze otrzymają możliwość markowania przyjęcia, podbijania piłki w celu uderzenia z woleja, a niektórzy wykorzystają charakterystyczny zwód Neymara. Dzięki przebudowaniu systemu prowadzenia piłki zdaniem deweloperów mecze będą płynniejsze, a gracze otrzymają możliwość korzystania z bardziej kreatywnych rozwiązań.

FIFA 19 z nową walką o piłkę

Producent Fify dostrzegł również problem z bezpańskimi piłkami, więc zdecydowano się przebudować także ten element. Teraz podczas walki o futbolówkę znacznie większą rolę odegra szybkość reakcji gracza oraz atrybuty piłkarzy – twórcy chcą podkreślić różnice w zawodnikach, więc podczas meczów mamy zwracać uwagę na siłę, wzrost, czy też możliwości grajka, bo takie detale odegrają znaczącą rolę we wszystkich spotkaniach.

FIFA 19. 7 nowości przygotowanych przez EA Sports

FIFA 19 ze zmianami w FIFA Ultimate Team

Electronic Arts ma spory problem z kartami z FIFA Ultimate Team. Belgia oraz Holandia mówią wprost, że część lootboxów to hazard i kraje zamierzają nakładać ogromne kary finansowe na firmy, więc deweloperzy są zmuszeni do wprowadzenia zmian. W FIFA 19 pojawi się system, który pozwoli nam ocenić zawartość kart z paczek FIFA Ultimate Team – EA Sports zadba o przedstawienie kursów, jednak dopiero za kilka tygodni poznamy dokładne szczegóły dotyczące tej innowacji. Prawdopodobnie dzięki tej zmianie gra będzie mogła zostać bezproblemowo wydana na terenie wszystkich krajów.

FIFA 19 z Serie A oraz Coppa Italia

To akurat nie jest jeszcze potwierdzona wiadomość, jednak pochodzi z bardzo ciekawego źródła. EA Sports miało zadbać nie tylko o europejskie puchary, ale również docenić włoską piłkę. W FIFA 19 ma pojawić się Liga Włoska oraz Puchar Włoch, a informacje o innowacji podało Gazzetta della Sport  – włoscy dziennikarze dotarli do tej wiadomości przed oficjalnym ogłoszeniem. W rezultacie deweloperzy zadbali o takie smaczki jak zintegrowanie Seria A z Drogą do sławy. Nie możemy jednocześnie zapomnieć, że Cristiano Ronaldo (gwiazda gry) dołączył do Juventusu, więc EA Sports ma dodatkowy powód, by zainwestować we Włochów.

 

A Wy na jakie nowości czekacie najbardziej?

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 19