Fashion Dreamer

gamescom 2023: graliśmy w Fashion Dreamer. Faszyn from Raszyn? No, it's passion for fashion!

redakcja | 06.09.2023, 22:30

Znacie uwielbienie Japończyków do wirtualnych światów? Jeśli jeszcze potrzebujecie na to dowodu, zagrajcie w Fashion Dreamer. To gra społecznościowa, w której stajesz się influencerem modowym i budujesz swój własny brand, oczywiście w wirtualnym świecie. Zdobywasz lajki, budujesz popularność, a Twoje stylówki mogą kopiować inni gracze, aby nosić na sobie. 

Chociaż wydawać by się mogło, że takie działanie to plagiat, nic się nie martw - każdy utworzony przez Ciebie zestaw, twórcy oznaczają “cyfrowym odciskiem”, przypisanym do Ciebie. Jeśli gracz ubrany w Twój zestaw, zdobędzie pochwałę innego gracza, Ty odbierasz za to tantiemy w postaci gwiazdek, a Twoja popularność stale rośnie! Miłośnicy mody mają swój własny świat, w którym mogą za pomocą ciuchów wyrazić samego siebie. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Fashion Dreamer

Fashion Deamer jest grą, w której gracz tworzy awatara w mangowym stylu. Oczywiście zgodnie z kanonem. Generator nie jest mocno rozbudowany, a wszystkie postacie mają wspólny mianownik - są piękne, są szczupłe, mają duże oczy, twarze w kształcie serc i są spełnieniem mokrego snu mangofila.

Gdy już stworzymy awatara, zabieramy się za kreowanie naszego outfitu. Twórcy oferują 1400 elementów garderoby, które można ze sobą dowolnie zestawiać i prezentować podczas przechadzania się po wirtualnym świecie. Tam wchodzimy w interakcje z innymi wielbicielami mody. Zawieramy znajomości, lajkujemy outfity innych, lub obserwujemy ich, aby mieć inspirację. Możemy też doradzać w co mają się ubrać, podarowywać elementy garderoby lub pełne zestawy innym graczom. To również buduje naszą popularność, dzięki wspomnianemu wyżej “cyfrowemu odciskowi”, sygnującemu naszą twórczość. 

Fashion Dreamer

Spośród wszystkich gier modowych FD jako jedyne oferuje też trzy sposoby noszenia bluzek - wypuszczonych, wpuszczonych, lub częściowo wpuszczonych w dolną część garderoby. Niemożliwe? A jednak! Podkreślam ten fragment, ponieważ to niezwykle istotna informacja, twórcy podczas pokazu wspominali ten fakt kilkukrotnie ;) Jakby jednak dla kogoś samo ubieranie się w gotowe fatałaszki i dodatki to za mało, może rozpocząć swoje własne projekty modowe. Każdy z przedmiotów można modyfikować, nadając własne kolory lub wzory i prezentować je we własnych Showroomach. 

Showroom, to nic innego jak mini galeria z naszymi autorskimi projektami, które prezentujemy innym fanom mody. Im popularniejsze są nasze projekty, tym wyższa popularność (gwiazdki), które według twórców mają też służyć za walutę. Autorzy gry nie przewidują mikrotransakcji w grze. Aby coś nabyć będziemy używali zdobytych punktów popularności, lub “zaprzyjaźniali się” z NCP, które również będzie można spotkać w cyfrowym mieście.

Zaprzyjaźnione NCP, którym rekomendujemy noszenie stworzonego przez nas zestawu, będą służyć jako chodząca reklama naszej twórczości i budować naszą popularność. Twórcy chcieli także pokazać negatywną stronę bycia influencerem. Gra wprowadza możliwość komentowania naszych projektów w DM (direct message), a także utraty obserwujących, jeśli coś im w naszym profilu się nie spodoba. Oczywiście w grze nie może zabraknąć tak uwielbianych przez Japończyków fotobudek, w których nasz awatar może wykonać słodką sesję fotograficzną. To kolejny sposób na zdobywanie followersów i budowanie popularności. No ja osobiście już nie mogę się doczekać! ;)

Autor: Monika

redakcja Strona autora
Wszechstronny autor – a to przygotuje materiał sponsorowany, a to komunikat redakcyjny. Znajdziecie go w każdym zakątku portalu jak to na szefa wszystkich szefów przystało. Nie tylko pisze, ale coś naprawi i wysłucha - piszcie na [email protected].
cropper