Sluchawki do PS5

Jakie słuchawki do PS5 będą najlepsze? Które z nich warto wybrać? Odpowiadamy

Maciej Zabłocki | 15.05, 10:39

Wybór odpowiednich słuchawek do konsoli ma często kluczowe znaczenie w kontekście grania wieloosobowego. Szczególnie, gdy mamy wokół siebie duże grono znajomych wyposażonych w te samą konsole, którzy znajdą trochę czasu wieczorami na wspólne rozgrywki. Dobry mikrofon i technologia wyciszania otoczenia będą dodatkowymi atutami, ale znakomicie, gdyby słuchawki potrafiły też wygenerować satysfakcjonujący dźwięk przestrzenny. Sprawdźmy, które z modeli będą dzisiaj najciekawsze. 

Materiał powstał przy współpracy z RTV Euro AGD. 

Słuchawki do PS5 powinny mieć przede wszystkim wygodne i duże nauszniki. W końcu, gdy już je zakładamy, to prawdopodobnie z myślą o zabawie trwającej co najmniej dwie godziny. Zresztą, wystarczy zagrać jeden, dwa mecze w Call of Duty: Modern Warfare 2 i mija nagle 40 minut, więc obowiązkowo potrzebne tu będą słuchawki nauszne, które znakomicie spełnią swoje zadanie. Jednym z najlepszych modeli w cenie do 400 zł są SteelSeries Arctis Nova 3. To modele przewodowe z chowanym mikrofonem i dodatkowym, delikatnym podświetlaniem RGB na nausznikach. Mają duże, wygodne i materiałowe gąbki, do tego wspierają zaawansowaną technologię Almighty Audio, a także trójwymiarowy dźwięk przestrzenny. Do tego SteelSeries wdrożyło rozwiązanie ComfortMAX oferujące aż 4 punkty regulacji. Ten model waży tylko 253g, dlatego nawet pomimo wielu godzin grania, nie zmęczy naszych uszu czy głowy. 

Dobre słuchawki powinny być przede wszystkim wygodne i na tym aspekcie skoncentrujemy się w pierwszej kolejności

Logitech G Pro X

Oczywiście, wskazane powyżej słuchawki z mikrofonem to nie są jedyne, godne polecenia egzemplarze na rynku. Równie intrygujące będą przewodowe modele Logitech G Pro X, ale już wyraźnie przeznaczone do PC czy laptopów. Tutaj z kolei mamy jeszcze większe nauszniki, znakomite dla osób, które chcą zamknąć przestrzeń dźwiękową jedynie w obrębie swojej głowy i doskonale wyciszyć otoczenie. Dodatkowym atutem będzie w pełni odpinany mikrofon, jeżeli uznamy, że nie jest nam w danej chwili potrzebny. To jednak nie wszystko, bo podobnie duże i rewelacyjnie wykonane są też modele HyperX Cloud II, które możecie kupić już za nieco ponad 300 zł. To również przewodowa konstrukcja z wygodnymi, miękkimi i dużymi nausznikami, która zachwyca klientów donośnym, głębokim basem i szerokim pasmem brzmienia, odpowiednim do niemal każdego rodzaju muzyki. Zdecydowanie najciekawszy wybór w tym przedziale cenowym. Jeśli natomiast chodzi o słuchawki bezprzewodowe, zgodne z PlayStation 4 lub 5, to warto zwrócić uwagę na model Logitech G Pro X Lightspeed. Mimo, że wyceniony został na zawrotne 800 zł, to w ramach tej kwoty oferuje absolutnie topowe możliwości. Przy projektowaniu tego produktu brali udział uznani, profesjonalni e-sportowcy. Średnica membrany wynosi 50 mm, mikrofon wykonano ze wsparciem technologii Blue Voice, a cały sprzęt oferuje także pełną zgodność z najnowszym standardem DTS Headphone X 2:0.

Jeżeli okaże się, że słuchawki nie będą w zupełności wystarczające, to zawsze pozostają jeszcze głośniki komputerowe. Ich zakup, podobnie zresztą jak słuchawek, wiąże się z konkretnymi oczekiwaniami. Zwykle dużo lepiej sprawdzić modele wyposażone w zewnętrzny subwoofer, który doda głębi całości odtwarzanej muzyki i zagwarantuje dodatkowe wrażenia. Znakomite są modele od firmy Edifier, szczególnie R1700BT, będące jedną z najciekawszych propozycji w systemie 2.0. Ich brzmienie, bas i dźwięk są absolutnie bezkonkurencyjne w kwocie do 400 zł. Równie sprawdzone i nieco głośniejsze będą modele Logitech Z407 z dedykowanym, bezprzewodowym pilotem. Zaoferują jeszcze głębszy bas, a dodatkowo zrobią dobry użytek z dedykowanego, zewnętrznego subwoofera. Zakup głośników komputerowych, chociaż wydaje się prostym wyborem, w rzeczywistości jest bardzo wymagający w kontekście brzmienia. By wybrane przez nas modele rzeczywiście dobrze grały, musimy przeznaczyć co najmniej kilkaset złotych na taki zakup. W przeciwnym wypadku będziemy rozczarowani płaskim brzmieniem, brakiem basu i problemami przy zwiększonej głośności. 

Źródło: Materiał sponsorowany
Maciej Zabłocki Strona autora
Swoją przygodę z recenzowaniem gier rozpoczął w 2005 roku. Z wykształcenia dziennikarz, ale zawodowo pracujący też w marketingu. Na PPE odpowiada głównie za testy sprzętów i dział tech. Gatunkowo uwielbia RPG, strategie i wyścigi. Uzależniony od codziennego czytania newsów i oglądania konferencji.
cropper