Bumblebee

Co oglądać w święta – Netflix, HBO MAX, Disney+, Amazon Prime

Dawid Ilnicki | 22.12.2022, 22:00

Przed świętami najwięcej będzie się działo na Netflixie, gdzie pojawi się kontynuacja znanego hitu filmowego, serialowego, a także nowa seria, tematycznie powiązana ze światem “Wiedźmina”. Na HBO Go premierę będzie miał głośny film superbohaterski i brytyjski horror. Ciekawie prezentują się także nowości na Disney+ i Amazon Prime.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO MAX, Disney+ i Amazon Prime.

Netflix

Wiele interesujących produkcji trafia w tym tygodniu na stronę streamingowego giganta. Wyróżnić należy przede wszystkim “Glass Onion” Riana Johnsona, będący sequelem do obrazu “Na noże” z 2020 roku. Tak jak i w tamtym przypadku, tak i tu głównymi bohaterami obrazu będzie grupka ludzi zamieszana w zbrodnię, której sprawcę będzie tropił inspektor Benoit Blanc, grany oczywiście przez Daniela Craiga. I druga odsłona serii może się pochwalić gwiazdorską obsadą, bowiem pojawili się w niej m.in. Edward Norton, Kate Hudson, Dave Bautista, Janelle Monae, Kathryn Hahn, Hugh Grant, Ethan Hawke, a nawet Serena Williams i Kareem Abdul Jabbar. Film ma swoją premierę w piątek.

Dwa dni później, czyli pierwszego dnia świąt, na serwisie pojawi się mini-serial “Wiedźmin: rodowód krwi”, stanowiący swoisty prequel do wydarzeń ukazanych w głównej produkcji Netflixa, jeszcze z Henrym Cavillem w roli głównej. Głównymi bohaterami tej serii ma być grupa siedmiu wyrzutków ze świata elfów, którzy postanawiają się sprzeciwić władającemu ich krainą potężnemu imperium. Pozycja liczy sobie cztery odcinki, a jej gwiazdą jest znana w tym roku z “Wszystko Wszędzie Naraz” Michelle Yeoh.

Z kolei w czwartek powraca całkiem lubiany przez widzów japoński serial “Alice in Borderland”. Mająca swą premierę jeszcze przed wielkim fenomenem, jakim stał się koreański “Squid Game”, produkcja do pewnego stopnia dzieli ze swym sławniejszym odpowiednikiem podejście do tematu. I tu bowiem grupa wyrzutków zostaje przetransportowana w specjalne miejsce, tym razem poza ludzkim wymiarem, by tam uczestniczyć w walce na śmierć i życie. Serial oparto na popularnej mandze autorstwa Haro Aso.

Ciekawą propozycją serialową, tym razem jednak zupełnie nową, jest “Zdrada”, która trafia do biblioteki w drugi dzień świąt. Znany przede wszystkim jako Matt Murdock z serialu “Daredevil” Charlie Cox gra tutaj jednego z wysoko postawionych oficerów MI6, mającego przed sobą świetlaną przyszłość, do momentu spotkania na swojej drodze rosyjskiej agentki. Obok Coxa pojawiają się tu także Olga Kurylenko, Oona Chaplin i Ciaran Hinds. Twórca serialu, Matt Charman znany jest głównie ze scenariusza do “Mostu szpiegów”.

Inną ciekawą propozycją jest tajski film “Za szybcy, za czuli”, jeden z hitów tegorocznych Pięciu Smaków, pokazywany tam jednak tylko stacjonarnie. Interesująco wygląda również komedia “Cynicy i praktycy” ze Stevem Carellem i Rose Byrne w rolach głównych. Wśród cotygodniowych propozycji dokumentalnych tym razem czwarta już odsłona serii “Wyznania morderców”

HBO MAX

Po tym jak w poprzednim tygodniu na stronę HBO MAX jednak trafił “Black Adam” premierę na HBO MAX będzie miał inny film superbohaterski, który w kinach pojawił się wcześniej. Mowa o “Morbiusie” Daniela Espinosy z Jaredem Leto w roli głównej, który zdążył już wywołać sporo emocji, serię memów, a jego dystrybutor dał się nawet nabrać na żart, decydując się na ponowne wyświetlanie go w kinach. Widowisko to zdołało na siebie zarobić, ale porównując wyniki w box office choćby do dwóch części “Venoma” wypadło wręcz beznadziejnie. Teraz można będzie je jednak sprawdzić na małym ekranie, a zatem: “It’s Morbin time!”.

Do szerokiej oferty trafia również “Men”, ostatni film Alexa Garlanda, w którym główne role zagrali Jessie Buckley i Rory Kinnear, który gra tu nie jedną, a kilka postaci. Dobrą propozycją na świąteczny seans można nazwać z całą pewnością klasyczny film “Narzeczona dla księcia”, który trafia do oferty w piątek, podobnie jak “Ghost in the Shell” z 1995 roku, a także “Bumblebee”

Disney+

Na stronę Disneya trafia z kolei w tym tygodniu animacja “Dziwny świat”, mająca swoją kinową premierę w listopadzie, w której głosu postaciom użyczyli m.in. Jake Gyllenhaal, Dennis Quaid, Lucy Liu i Alan Tudyk. Film pojawi się w bibliotece w piątek. Dwa dni wcześniej można będzie oglądać osiemnasty sezon serialu animowanego “Amerykański tata”.

Amazon Prime

Tymczasem w środę premierę będzie miał już trzeci sezon serialu “Tom Clancy Jack Ryan”, opartego na powieściach Toma Clancy. Postać tę w filmach fabularnych grali już m.in. Alec Baldwin i Harrison Ford, a w produkcji Amazona wciela się w niego John Krasinski, któremu partnerują pamiętany z “The Wire” Wendell Pierce i Abbie Cornish. O ile w pierwszym sezonie głównym przeciwnikiem był jemeński terrorysta, a w drugim bohaterowie operowali w Wenezueli, antagonistami trzeciej odsłony będą oczywiście Rosjanie.

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper