NVIDIA GEFORCE

Dlaczego w Twoim pokoju gracza powinien znaleźć się laptop gamingowy? Konkurs!

redakcja | 11.12.2022, 15:15

Kiedyś panowało powszechne przekonanie, że laptopy nie nadają się do gamingu, ale na szczęście te czasy odeszły już dawno temu w niebyt. Dzisiaj mobilne maszyny są niezwykle potężne, mając w sobie wydajne karty graficzne i nowoczesne procesory, które z powodzeniem mogą uruchomić wszystkie najnowsze gry komputerowe. Często też zagwarantują wysoką płynność i najwyższe detale, a do tego znakomite matryce i przemyślane układy chłodzenia. Dla fanów mobilnego grania to doprawdy piękne czasy. 

Materiał powstał przy współpracy z firmami NVIDIA i Media Expert.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wyniku konkursu dostępne są tutaj

Współczesny rynek gamingowy jest dzisiaj bardzo rozbudowany. Nie tylko pod względem samych wymagań sprzętowych, ale również oczekiwań graczy, którzy rzadko kiedy wybaczają błędy i słabą optymalizację. Na szczęście laptopy gamingowe są już na tyle potężne, że potrafią bez większych przeszkód uporać się z najnowszymi pozycjami, jak Spider-Man Miles Morales, Uncharted 4 wydane na PC czy debiutujące właśnie Evil West lub nadchodzącą aktualizację Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wydane w ostatnim czasie produkcje mają zaimplementowane najnowsze technologie, takie jak ray-tracing czy wsparcie dla DLSS. Żeby obsłużyć takie efekty, potrzebne są karty graficzne NVIDIA z rodziny GeForce RTX, których wydajność jest często powalająca. 

Gaming z NVIDIA RTX pozwala na aktywowanie dodatkowych ustawień graficznych

NVIDIA

Laptopy kilka lat temu przeszły istotną rewolucję pod kątem możliwości technicznych. Kupując dzisiaj gamingowy komputer mobilny, możemy liczyć na bardzo wydajne procesory Intel lub AMD, dużą liczbą pamięci RAM, układy graficzne pokroju NVIDIA GeForce RTX 3060, 3070 lub 3080, a także piękne i pozbawione ramek matryce. Ich rozdzielczość często już nie zatrzymuje się tylko na Full HD, ale sięga też 2560x1440p lub nawet 4K, gwarantując jeszcze większe zagęszczenie pikseli na małej powierzchni, co w rezultacie prowadzi do znacznie ładniejszej grafiki. Żeby całość funkcjonowała prawidłowo, potrzebny jest także zoptymalizowany i przemyślany układ chłodzenia, a te w najnowszych laptopach gamingowych są prawdziwymi cudami techniki. Wyposażone w kilka rurek cieplnych i co najmniej dwa wydajne wentylatory, potrafią schłodzić potężne komponenty na tyle skutecznie, by uniknąć tzw. throttlingu czy przegrzewania się sprzętu.

Laptopy z kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX w Media Expert

Oczywiście, inwestując w laptopa gamingowego z kartami graficznymi NVIDIA z rodziny GeForce RTX, gwarantujemy sobie także wysoką liczbę klatek w każdej z gier, która wspiera technologię DLSS (czyli Deep Learning Super Sampling). To pewnego rodzaju upscalling, czyli wspomagana przez algorytmy sztucznej inteligencji funkcja, która renderuje grafikę w rozdzielczości nieco niższej od natywnej, a następnie skaluje ją do wyjściowych wartości, gwarantując wyższą wydajność przy praktycznie zerowej utracie jakości. Dzięki temu w najnowszych pozycjach możemy zyskać nawet do 30 klatek na sekundę lub więcej (przy zastosowaniu DLSS 2.0). Co ciekawe, wykorzystanie tych technik nie wprowadza żadnych opóźnień w generowanym obrazie (testy dostępne w sieci wskazują, że jest wręcz przeciwnie), a to znakomita wiadomość dla miłośników trybów wieloosobowych czy nawet graczy turniejowych. W końcu mobilne karty graficzne z rodziny RTX wspierają technikę NVIDIA Reflex - funkcję redukującą input lag do granic możliwości. 

NVIDIA

Nowoczesny laptop gamingowy to nie tylko możliwość grania w najnowsze pozycje, ale także wiele innych, przydatnych możliwości. NVIDIA zawsze publikuje dedykowane sterowniki do każdej z gier, tworząc zoptymalizowane presety, które poprawiają działanie najnowszych tytułów. Laptop to także szereg innych możliwości. Nie wspominając o jego oczywistej mobilności (sprzęt łatwo zabrać do przyjaciół i zorganizować wieczór z tzw. LAN party, czyli zabawę w tytułach wieloosobowych siedząc obok siebie), warto podkreślić także wysoką użyteczność w jednym "opakowaniu". Inwestujemy przecież nie tylko w same podzespoły czy matryce, ale otrzymujemy też wbudowane, dobre głośniki oraz wygodną i szybką klawiaturę. Często także znajdziemy tam pre-instalowanego, najnowszego Windowsa. Cały ten pakiet wymaga co najwyżej inwestycji w atrakcyjną myszkę gamingową. Co warto dodać, nowoczesne laptopy gamingowe mają także dostęp do unikalnego producenckiego oprogramowania, które pozwala na monitorowanie pracy sprzętu, niewielkie podkręcenie czy aktywowanie dedykowanych trybów gamingowych, które wyłączają zbędne procesory odpalone w tle. Wszystko po to, by zagwarantować topową wydajność. 

Laptop dla graczy to nie tylko znakomity design i mnóstwo podświetlania RGB, ale przede wszystkim wystarczająca moc do pracy w programach profesjonalnych, takich jak pakiet Adobe stworzony do montażu filmów i tworzenia animacji, czy Photoshop przeznaczony do obróbki grafiki. To także możliwość wykorzystania tego sprzętu do pracy przy wielu innych zadaniach, w tym tworzenia gier czy programowania. To również znakomita mobilność, bo przecież możemy taki sprzęt w dowolnym momencie zabrać ze sobą do biura w czasach pracy hybrydowej czy zdalnej, gdy chcemy (lub musimy) zmienić otoczenie. Pracę mamy wtedy pod ręką. No i co najważniejsze - za tego typu urządzenia wyposażone w szereg nowoczesnych technologii i znakomite matryce nie zapłacimy majątku. Sprawdzone laptopy gamingowe kupimy już w kwocie poniżej 5000 zł, a bohatera niniejszego konkursu - za 6599 zł. 

Chcesz wygrać laptopa gamingowego? Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Drodzy Czytelnicy, wspólnie z producentem kart graficzny GeForce RTX firmą NVIDIA i siecią Media Expert zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym główną nagrodą jest laptop gamingowy ASUS ROG Strix G15, wyposażony w kartę graficzną GeForce RTX 3060! Dodatkowo dla osób z miejsc 2. i 3. mamy nagrody pocieszenia w postaci zestawów gadżetów. 

Konkurs ASUS NVIDIA nagrody

Aby wziąć udział w zabawie, przyślij nam zdjęcie swojego pokoju/kącika gracza i opisz pokrótce (maksymalnie 500 znaków ze spacjami), dlaczego to właśnie w Twoim gaming roomie powinien znaleźć się laptop gamingowy.

Jak zawsze liczymy na Waszą kreatywność! Spróbujcie jak najciekawiej pokazać swoje miejsce do grania - nie musi być ono największe/najpiękniejsze/pełne przepychu (chociaż oczywiście może!), ale zależy nam, abyście jak najciekawiej je zaprezentowali i jednocześnie wyjaśnili/pokazali, dlaczego to w Waszym gaming roomie brakuje laptopa gamingowego. 

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu jest PPE.pl przy współudziale firm NVIDIA i Media Expert. 
2. Fundatorem nagród jest firma GAMMA PR na zlecenie NVIDIA Corp. 
3. Konkurs trwa od 28 listopada do 11 grudnia do 23.59 (decyduje data wpłynięcia maila na skrzynkę pocztową). 
4. Osoby chcące wziąć udział w konkursie powinny w terminie konkursu przesłać na adres mailowy [email protected] maila zawierającego zdjęcie swojego pokoju gracza (wielkość pliku maksymalnie 5 MB) oraz opis, dlaczego to właśnie w tym pokoju gracza powinien znaleźć się laptop gamingowy (opis maksymalnie na 500 znaków ze spacjami). Tylko kompletny mail (zdjęcie + opis) będzie brany pod uwagę przez jury. 
5. Jeden uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie. 
6. Każdy uczestnik nadsyłając zgłoszenie, oświadcza, że jest autorem zdjęcia, na którym jest jego pokój gracza, oraz jest autorem pisemnego uzasadnienia. Jednocześnie nadsyłając zgłoszenie, uczestnik wyraża zgodę na publikację zdjęcia i opisu w artykule podsumowującym konkurs.
7. W terminie do 16 grudnia na PPE.pl opublikowane zostaną wyniki konkursu. 
8. Organizator skontaktuje się z laureatami drogą mailową w odpowiedzi na maila, z którego nadesłano zgłoszenie.
9. Nagroda w postaci laptopa gamingowego trafi do zwycięzcy konkursu (zwycięzca zwolniony jest z jakichkolwiek opłat podatkowych w związku z nagrodą). Nagrody w postaci zestawów gadżetów trafią do osób z miejsc drugiego i trzeciego. Podstawą do wyłonienia laureatów będzie poprawne zgłoszenie, w którym uczestnik w najciekawszy sposób pokaże swój pokój gracza i opisze, dlaczego to właśnie w jego gaming roomie powinien znaleźć się laptop gamingowy. 

Źródło: Materiał sponsorowany
redakcja Strona autora
Wszechstronny autor – a to przygotuje materiał sponsorowany, a to komunikat redakcyjny. Znajdziecie go w każdym zakątku portalu jak to na szefa wszystkich szefów przystało. Nie tylko pisze, ale coś naprawi i wysłucha - piszcie na [email protected].
cropper