Netflix, Disney+ i HBO Max w październiku 2022 roku

Netflix, Disney+ i HBO Max w październiku 2022 roku. Co warto zobaczyć?

Wojciech Gruszczyk | 01.10, 18:00

Nowy miesiąc przyniesie szereg ciekawych produkcji dla klientów platform SVOD. Widzowie mogą liczyć na polskie historie, hollywoodzkie adaptacje gier, a także ekscytujące animacje. Co warto zobaczyć w październiku na Netflixie, Disney+ i HBO Max? Sprawdźcie nasze propozycje.

Netflix w październiku – polecane produkcje

Wielka Woda (05.10)

Na dobry początek miesiąca Netflix przedstawi historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami – gdy w 1997 roku na Wrocław nadciąga ogromna fala powodziowa i naukowcy i lokalne władze muszą podjąć szereg niewyobrażalnie trudnych decyzji, by uratować miasto.

Gabinet osobliwości Guillermo Del Toro (25.10)

Guillermo del Toro ponownie współpracuje z platformą Netflix. Nagrodzony dwoma Oscarami scenarzysta i reżyser przedstawi tym razem zestaw przerażających historii, które podobno niejednego przyprawią o gęsią skórkę.

Dobry opiekun (26.10)

Netflix ponownie mierzy się z historią seryjnego mordercy. Opowieść ma być jednak teraz znacznie mniej makabryczna, ponieważ „Dobry opiekun” pokaże zabójcę w białych rękawiczkach.

HBO Max w październiku – polecane produkcje

The Walking Dead XI A (1.10)

HBO Max na początek miesiąca zaproponuje widzom pierwszą część jedenastego sezonu o grupce ocalałych, którzy walczą o przetrwanie w świecie pełnym zombie. „The Walking Dead” ponownie pokaże, że największymi bestiami nie są wyłącznie potwory.

DC Liga Super-Pets (2.10)

Super-zwierzaki wciąż znajdują się w kinach, ale Krypto i Superman właśnie lądują w HBO Max. Widzowie zobaczą najnowszą animację, w której to właśnie pupile superbohaterów dochodzą do głosu i mają uratować świat.

Uncharted (16.10)

Nathan Drake wyrusza na kolejną podróż? Zanim otrzymamy zapowiedź kolejnej gry od Naughty Dog, możemy zapoznać się z nową produkcją Sony – film z Tomem Hollandem w roli głównej w końcu trafi do SVOD.

Disney+ w październiku – polecane produkcje

The Bear (5.10)

Głównym bohaterem „The Bear” jest Carmen „Carmy” Berzatto (Jeremy Allen White), młody szef kuchni ze świata wykwintnych restauracji, który po bolesnym odejściu jednego z członków rodziny wraca do Chicago, by prowadzić rodzinny bar z kanapkami.

Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi (16.10)

Uniwersum Gwiezdnych wojen w październiku zostanie rozbudowane o sześć animacji, które przedstawią losy następnych Jedi. Jest to najnowsza propozycja twórców „Wojny Klonów”.

Barbarzyńcy (26.10)

Jeden z najbardziej przerażających horrorów ostatnich lat? Film został doceniony przez krytyków, a teraz klienci Disney+ będą mogli zapoznać się z tą opowieścią. W produkcji wystąpili między innymi Georgina Campbell, Bill Skarsgård oraz Justin Long.

Na które produkcje czekamy?

Wojtek: Już dawno nie mieliśmy tak bogatego miesiąca. Netflix zaproponuje świetnie zapowiadającego się „Dobrego opiekuna” (firma w ostatnim czasie dobrze radzi sobie z historiami seryjnych morderców), kolejną produkcję od Guillermo Del Toro, a nawet następną polską opowieść – „Wielka Woda” to w zasadzie jedna z dwóch rodzimych październikowych nowości na Netflix. W HBO Max na pewno zobaczę „DC Liga Super-Pets” oraz „Uncharted” – szczególnie czekam na ten drugi film, bo uwielbiam to uniwersum i chętnie sprawdzę, jak Tom Holland radzi sobie w roli Nathana Drake'a. Trudno mi też narzekać na ofertę Disney+, ponieważ „Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi” na zwiastunach wygląda dobrze, a „Barbarzyńcy” chcę zobaczyć od premiery pierwszego zwiastuna. Nie będziemy się nudzić.

Najbardziej czekam na: „Uncharted”

Na jaką propozycję w październiku najbardziej czekacie?

cropper