Splatoon 3

Nintendo Switch ma jeszcze sporo do zaoferowania - te gry pozamiatają w następnych miesiącach

Igor Chrzanowski | 01.05.2022, 12:00

Nintendo Switch ma za sobą kolejny fantastyczny kwartał, który to pokazuje, że pięcioletnia już konsola Japończyków nadal jest najgorętszym towarem na rynku. Czy po tak długim okresie Nintendo wystrzelało się ze wszystkich petard? Bynajmniej! Nadchodzące miesiące szykują się dla posiadaczy Switcha wręcz doskonale.

Nie od dziś wiadomo, że dosłownie każda konsola Nintendo exclusive'ami stoi i to właśnie one decydują o tym, czy ktoś kupuje bądź nie sprzęt Japończyków. Podczas gdy konkurencja serwuje nam po dosłownie 2-3 własne gry na kwartał, Nintendo w nadchodzących kilku miesiącach zapewni nam wysyp ponad 10 produkcji, jakie pojawią się wyłącznie na Switchu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Splatoon 3

Wii U najlepszą konsola Nintendo raczej nie było i choć kocham je całym sercem, muszę to otwarcie przyznać. Niemniej jednak poprzednia generacja Nintendo dała nam fantastyczną serię w postaci Splatoon, które to doczeka się 9 września swojej trzeciej już odsłony. Zarówno "jedynka" jak i "dwójka" były świetnymi, szalenie kreatywnymi i interesującymi tytułami dla dosłownie całej rodziny, ale to właśnie "trójka" ma być najbardziej dopieszczoną edycją ze wszystkich. Dostaniemy tu oczywiście dobrze znaną rozgrywkę, tryby kooperacyjne no i oczywiście emocjonującą fabułę.

Pokemon Scarlet & Pokemon Violet

Gdy na początku roku zadebiutowało Pokemon Legends: Arceus a jeszcze wcześniej Pokemon Brilliant Diamond and Pokemon Shining Pearl, mało kto spodziewał się, że jeszcze w tym roku dostaniemy dziewiątą już generację Pokemonów! A jednak, po udanym, aczkolwiek kontrowersyjnym Pokemon Sword/Shield, deweloperzy z Game Freak zdecydowali się zabrać nas w tereny inspirowane Hiszpanią! 

Bayonetta 3

Czekaliśmy, czekaliśmy, aż w końcu się doczekaliśmy! Bayonetta 3 wkroczy na salony w tym roku i ponownie pozamiata aniołami. Piękna, acz groźna dama ma zabrać nas na jeszcze bardziej szaloną jazdę bez trzymanki niż poprzednio, a już wtedy było bardzo ciekawie. Co jednak z tego wyniknie zobaczymy dopiero za kilka miesięcy, albowiem datę premiery gry poznamy zapewne dopiero w wakacje przy okazji corocznego Directa szykowanego na okres E3. 

Advance Wars 1 + 2 Re-Boot Camp

Gdyby nie wojna na Ukrainie, już teraz bawilibyśmy się przy remake'u kultowego Advance Wars. Nintendo słusznie jednak uznało, że nie warto dokładać do pieca i opóźniło typowo wojenną produkcję. Niedługo jednak ponownie oddamy się wyjątkowej przygodzie w walce o wolność, szczęście, pokój i inne tego typu wartości. Jeśli kochacie gry taktyczne, na pewno musicie sprawdzić ten tytuł!

Fire Emblem Warriors: Three Hopes

Gatunek musou nie należy może do najpopularniejszych, aczkolwiek seria Warriors sygnowana markami Nintendo naprawdę ma w sobie to coś, czego brakuje takim Dynasty Warriors czy Samurai Warriors. W Fire Emblem Warriors: Three Hopes poznamy zupełnie nową historię powiązaną z Fire Emblem: Three Houses sprzed paru lat.

Live a Live

Square Enix lubuje się w odświeżaniu starusieńkich jRPG-ów, czego kolejnym dowodem jest Live A Live - remake klasyka z 1994 roku, który to niestety nigdy nie dostał szansy na Zachodzie, bo przyćmiła go premiera Chrono Trigger. Tym razem w doskonale znanej nam już formule HD-2D od Square Enix tytuł ten powróci i przedstawi nam pasjonujące historie wojowników z różnych okresów historycznych - zwiedzimy prehistorię, Dziki zachód, średniowiecze, erę Edo i kilka innych pięknych krain.

Mario + Rabbids Sparks of Hope

Rewelacyjne Mario + Rabbids Kingdom Battle pokazało, że kultowy Marian może wbić się w dosłownie każdy gatunek, nawet taktyczną strategię pokroju marki XCOM i wyjdzie mu to naprawdę doskonale. Ubisoft szykuje nam na ten rok pokaźny sequel, który to jednak zaoferuje nam nieco odmieniony system walki, kojarzący się bardziej z takim Divinity: Original Sin.

Mario Strikers Battle League

FIFA, eFootball, UFL? A na co to komu, panie kochany. W Mario Strikers się teraz będzie grało, a nie te nadmuchane wydmuszki. Jeśli ciekawią was nietypowe gry sportowe, spodobało wam się Mario Golf i Mario Tennis, na bank pokochacie Mario Strikers - szaloną piłkę nożną z postaciami Nintendo w roli zawodników. Oprócz zwykłego strzelania goli możecie tu także podłożyć pułapkę rywalowi, czy też wykorzystać jakiś power-up, aby poczuć się jak w Galactic Football. 

Xenoblade Chronicles 3

Marka Xenoblade Chronicles wyrasta nam konsekwentnie na jedną z najważniejszych marek Nintendo i po udanej "dwójce" oraz solidnym remasterze oryginału z Nintendo Wii, przyszła pora na to, abyśmy już w te wakacje odkryli przepiękny świat XC3. Ponownie zobaczymy imponujący świat, wyrazistych bohaterów no i oczywiście przeżyjemy emocjonującą fabułę, która to tak jak poprzednicy pozamiata naszymi sercami.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Na koniec zostawiłem sobie dwie produkcje, które mogą, aczkolwiek nie muszą pojawić się w przeciągu następnych 12 miesięcy. Pierwszą z nich jest sequel do Breath of the Wild, o którym wiemy no zaskakująco mało, ale pewne jest jedno. Jeszcze nigdy żadna Zelda nie zeszła poniżej bardzo wysokiego poziomu jakościowego, a po ostatniej absolutnie wybitnej odsłonie, oczekiwania wobec tej pozycji będą wielkie jak nigdy wcześniej. 

Metroid Prime 4

Na powrót Metroid Prime czekamy od zdecydowanie zbyt wielu lat, a samo to, że Nintendo postanowiło wziąć się za "czwórkę" własnoręcznie, zamiast wypychać to do Bandai Namco, jest bardzo dobrym sygnałem. Znaczy to, ze Big N bardzo poważnie traktuje ten projekt i po latach karmienia nas byle czym, w końcu dostaniemy tak przełomowe dzieło, na jakie czekamy. 

Igor Chrzanowski Strona autora
Z grami związany jest praktycznie od czwartego roku życia, a jego sercem władają głównie konsole. Na PPE od listopada 2013 roku, a obecnie pracuje również jako game designer.

Najbardziej czekam na...

Splatoon 3
596%
Pokemon Scarlet & Pokemon Violet
596%
Bayonetta 3
596%
Advance Wars 1 + 2 Re-Boot Camp
596%
Fire Emblem Warriors: Three Hopes
596%
Live a Live
596%
Mario + Rabbids Sparks of Hope
596%
Mario Strikers Battle League
596%
Xenoblade Chronicles 3
596%
The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2
596%
Metroid Prime 4
596%
Pokaż wyniki Głosów: 596
cropper