Co oglądać

Co oglądać w weekend – Netflix, HBO MAX, Apple TV+, kina

Dawid Ilnicki | 24.03.2022, 22:00

Niewiele interesujących produkcji trafi na serwisy streamingowe w tym tygodniu. Na Netflixie pojawi się drugi sezon dość specyficznego serialu, z kolei Apple TV+ zaprezentuje ciekawy, nowy serial. Końcówka tygodnia w kinach upływać będzie pod znakiem poszukiwania rodzimych premier.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO MAX, Apple TV+ i kin. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

Premierą tygodnia jest z całą pewnością drugi sezon dość popularnego serialu, jakim są “Bridgertonowie”. Oparty na serii powieści Julie Quinn produkcja opowiada o życiu ósemki rodzeństwa wywodzącego się z potężnego, tytułowego rodu i wydaje się z jednej strony celować w miłośników opowieści wiktoriańskich, a z drugiej strony luźnych, młodzieżowych seriali takich jak choćby “Plotkara”. Kto chce - zobaczy, a kto nie chce, będzie miał więcej czasu na inne życiowe aktywności…

Prócz tego niewiele więcej. W dokumentalnym serialu “800 metrów” twórcy próbują odpowiedzieć na pytanie jakie podłoże miały dwa terrorystyczne ataki na Hiszpanię w 2017 roku, których twórcami były młode osoby, żyjące w tym kraju. Premiera we wtorek.

Propozycją dla najmłodszych jest z kolei serial “Transformers: Botbots”, oparty na serii popularnych zabawek produkowanych od 2018 roku. I to w zasadzie byłoby na tyle…

HBO MAX

Od soboty będzie można sprawdzić horror “Sanktuarium”, w którym główną rolę zagrał Jeffrey Dean Morgan. Film ten jednak nie zrobił furory, a jego oceny jednoznacznie wskazują, że jest zwyczajnie nieudany.

W niedzielę z kolei w bibliotece pojawi się film “The Hyperions” z 2022 roku, który zdaje się wpisywać w popularny ostatnio nurt komediowego kina superbohaterskiego. Warto również zwrócić uwagę na obraz, który trafił do oferty już w poniedziałek, czyli “Zgagę”. Mniej znany obraz w reżyserii Mike’a Nicholsa (“Absolwent”), z doborowym duetem Jack Nicholson - Meryl Streep. Miejmy nadzieję, że to początek dodawania do oferty również starszych tytułów, dostępnych w amerykańskiej wersji HBO MAX. 

Apple Tv+

Dużą premierę przygotowało Apple, które wykorzystuje niezwykłą popularność azjatyckiej kinematografii. Mowa o zaplanowanym na osiem odcinków serialu “Pachinko”, opartym na bestsellerowej powieści, będącej swoistą kroniką czteropokoleniowego rodu koreańskich imigrantów. Jednym z reżyserów realizujących tę serię jest Kogonada, który powinien w tym roku powrócić jeszcze przy okazji polskiej premiery jego ostatniego filmu z gatunku science-fiction, w którym wystąpił m.in. Colin Farrell, czyli “After Yang” od A24. 

Kina

I znów do kin wchodzi bardzo dobra, rodzima produkcja. Mowa o “Piosenkach o miłości”, debiutującego w roli reżysera Tomasza Habowskiego. Obraz ten był już pokazywany na zeszłorocznym konkursie polskich filmów fabularnych w Gdyni, gdzie triumfował w kategorii filmów mikrobudżetowych. To skromna, ale również wciągająca opowieść o spotkaniu dwójki młodych ludzi, wywodzących się z dwóch, zupełnie innych światów, którym marzy się wielka kariera i postawienie na swoim. Ową parę zagrali Tomasz Włosok i debiutująca w roli aktorki Justyna Święs, wokalistka zespołu The Dumplings, a interesującego bohatera odtwarza tu również Andrzej Grabowski.

Innym polskim filmem, który debiutuje w kinach w ten weekend jest “Marzec 68’” Krzysztofa Langa. Niewiele wiadomo o komedii Sylwestra Jakimowa “Jakoś to będzie”, która również ma swoją premierę w tym tygodniu.  Poza tym w kinach można będzie również zobaczyć austriacką “Wielką wolność”, która zdobyła już kilka wyróżnień w Europejskiej Akademii Filmowej za rok 2021. No i tradycyjnie również propozycja dla najmłodszych, tym razem wyjątkowo na czasie: niemieckie “Max Zając - misja pisanka”.  

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper