WWE 2K22 MyFaction

WWE 2K22 a tryb MyFaction - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

redakcja | 25.03, 22:30

Z naszej serii artykułów dotyczących WWE 2K22 mogliście poznać 10 porad na start, a także dowiedzieć się co nieco o karierze zawodnika. Tym razem na warsztat bierzemy moduł MyFACTION, który jest bardzo ciekawą nowością w marce Visual Concepts. 

Słowem wstępu: jego założenia bardzo przypominają tryb Football Team doskonale znany fanom FIFY od EA Sports. W obu przypadkach pierwsze skrzypce odgrywają karty, dzięki którym zainteresowani są w stanie budować swój własny zespół. Im rzadsza karta, tym większa szansa, że kryje się za nią mocniejszy zawodnik, który w dużym stopniu wzmocni naszą ekipę.

W pierwszej kolejności musisz stworzyć swój zespół. Twoim oczom ukaże się ekran startowy, w którym musisz zdecydować, do którego programu telewizyjnego chcesz dołączyć - to bardzo ważna, nieodwracalna decyzja, ponieważ zależy od niej, jakich zawodników będziesz mógł nabyć w przyszłości. Decydując się na RAW nie będzie Ci dane pozyskać graczy z organizacji NXT czy SmackDown.

WWE 2k22 myfaction

Ponadto, wybranie którejś z federacji sprawi, że otrzymasz następujące dodatki na start (wliczane w 20 startowych kart):

RAW:

  • Kartę zawodnika AJ Styles oraz Becky Lynch.
  • Kartę menadżera Stephanie McMahon.
  • Dodatki kosmetyczne wpływające na prezentację drużyny.

SmackDown:

  • Kartę zawodnika Rey Mysterio oraz Bayley.
  • Kartę menadżera Paul Heyman.
  • Dodatki kosmetyczne wpływające na prezentację drużyny.

NXT:

  • Kartę zawodnika Tomasso Ciampa oraz Raquel Gonzalez.
  • Kartę menadżera William Regal.
  • Dodatki kosmetyczne wpływające na prezentację drużyny.

Jak możesz zauważyć wybranie jednego z programów telewizyjnych wiąże się przede wszystkim ze zdobyciem charakterystycznych elementów kolorystycznych (logo, plakietka czy tapeta prezentującą naszą ekipę), a także jego przedstawicieli. Jeśli masz swojego ulubionego zawodnika, to warto wybrać tę organizację, w której występuje. Przykładowo, jeśli jest nim popularny AJ Styles, zdecyduj się na RAW. Jeśli Raquel Gonzalez, przyjrzyj się NXT.

Magazyn kart

wwe 2k22 karty

MyFACTION jest zaprojektowane w taki sposób, aby już na samym początku gracz mógł stworzyć dwie dywizje. Jedna z nich będzie się składała z męskich gwiazd, a druga z kobiecych. Przewodzić będą im wyżej wymienieni przedstawiciele wybranego przez Ciebie przed chwilą programu telewizyjnego. Swoje karty podejrzysz w kwaterach, gdzie ustawisz również po czterech dla każdej z grup zawodników, którzy będą brali udział we wszelakich rozgrywkach.

W tym miejscu możesz także przyjrzeć się statystykom kart. Po prawej stronie podejrzysz atrybuty i dowiesz się, w czym najlepsi są dani gracze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić ich główną umiejętność lub dołożyć nowe zdolności w zakładce "sideplates". Ponadto, podejrzysz tutaj również, ile meczy obejmuje kontrakt każdego zawodnika. Jeśli liczba osiągnie wartość "0", to będziesz zmuszony przedłużyć ich umowę (kontrakty znajdziesz nawet w najtańszych paczkach) albo odstawić na ławkę i skorzystać z innych, zakontraktowanych kart.

Jeśli zacznie Ci ich brakować będziesz zmuszony przejść do sklepu i zainteresować się otwieraniem paczek. System ten działa bardzo podobnie do tego znanym fanom FUT-a. Kupujesz boxy za walutę zarobioną podczas rozgrywek w MyFACTION (im droższa paka, tym więcej kart zdobędziesz - jednocześnie szansa na "wydropienie" czegoś konkretniejszego także wzrasta). Istnieje szansa, że będziesz miał również nieotworzone paczki zdobyte za wyzwania w grze czy wygrywanie jakichś turniejów. Warto je otwierać od razu i w razie zdobycia bardzo dobrej karty zmienić swój wyjściowy skład.

Trzy główne rozgrywki

wwe 2k22 starcia

Przechodząc do starć znajdziesz tutaj trzy moduły. Najciekawszym jest Proving Grounds, który został podzielony na kilka rozdziałów. Bierz udział we wszelkiej maści wyzwaniach, aby zdobywać pieniądze, nowe karty oraz boxy. Zwróć uwagę na to, że im wyższy poziom wyzwania, tym lepsze nagrody otrzymasz. Jeśli czujesz się na siłach każdą z walk możesz zaczynać od normalnego poziomu trudności, aby nie tracić czasu na tym najłatwiejszym. Sprawdzaj między rozgrywkami cele postawione przez deweloperów - jeśli uda Ci się je zrealizować otrzymasz kolejne bonusy.

Dwa kolejne tryby to wojny frakcji, w których musisz wygrywać starcia pod rząd, aby zdobywać coraz to bardziej interesujące nagrody. Z kolei "Weekly Towers" to nic innego, jak zwykłe, najprostsze i, co za tym idzie, najgorzej wynagradzające włożony przez nas trud wyzwania. Musisz przebrnąć przez najłatwiejsze poziomy, aby zacząć zdobywać ciekawsze nagrody.

Moduł MyFACTION daje ogromną satysfakcję z budowania składu, zdobywania nowych kart i wygrywania nimi najważniejszych turniejów. Widok, jak w ekspresowym tempie rozwija się nasza ekipa z pewnością zadowoli największych maniaków FUT-a w produkcjach wydawanych przez Electronic Arts. 

Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o szafce na kłódki. W innych trybach gry czy w sieci, chociażby na oficjalnym Twitterze WWE 2K22, który znajdziecie pod tym adresem, czasami pojawiają się kody, które otwierają skrytkę w MyFACTION. Jeden z nich brzmiący następująco: "NOFLYZONE", aktywuje kartę Drewa Gulaka. 

cropper