WWE 2K22

WWE 2K22 - jak zacząć? 10 kluczowych porad na start

redakcja | 20.03, 17:00

WWE 2K20 było jedną, wielką, a przede wszystkim zabugowaną do granic możliwości porażką. Wydawca wziął sobie krytyczne słowa graczy do serca i postanowił dać deweloperom więcej czasu na przygotowanie kolejnej odsłony cyklu, co poskutkowało tym, że odpuszczono WWE 2K21, a w zamian za to od razu przeszło się do WWE 2K22.

Tak naprawdę to pierwsza taka sytuacja od 2012 roku. Od tego roku corocznie pojawiała się nowa część marki skupiającej się na wrestlingowych zmaganiach. Twórcy dobrze wykorzystali dodatkowe miesiące odświeżając silnik graficzny, poprawiając sterowanie oraz modernizując główne założenia produkcji, co zostało docenione przez graczy oraz recenzentów - świadczą o tym opinie i recenzje pisane w pozytywnym odzewie.

WWE 2K22 - Porady 1

Jest to świetna okazja do tego, aby bardziej zainteresować się wrestlingiem. Jesteśmy pewni, że każdy z Was miał z nim w przeszłości już jakąś styczność, nawet jeśli nie do końca rozumiał, o co w tym wszystkim chodzi. Dzisiaj przedstawimy Wam 10 kluczowych porad dotyczących tego, w jaki sposób zacząć zabawę w WWE 2K22, aby nie zrazić się do gry i spędzić w niej wiele niezapomnianych chwil.

Obowiązkowo przejdź cały samouczek

Gdy po raz pierwszy włączysz WWE 2K22, to z pewnością Twoim oczom ukaże się komunikat informujący o samouczku. Jeden z personalnych trenerów zaproponuje Ci, abyś poszedł z nim na najbliższą arenę i zapoznał się z podstawami rozgrywki. Ważne jest to, aby zgodzić się na tutorial - pod żadnym pozorem go nie anuluj, ponieważ jest on bardzo dobrze zaprojektowany i przedstawia najważniejsze mechaniki walki, bez których ani rusz w świecie wrestlingu. Co więcej, jeśli podczas samouczka nie potrafisz wykonać jakiejś wymaganej kombinacji, nie poddawaj się i próbuj aż do skutku. Są to najczęściej podstawowe ciosy, które znać musisz.

Dokładniej ustaw poziom trudności

Będąc w ustawieniach z pewnością zauważysz kafelek dotyczący poziomu trudności. Standardowo jest on ustawiony na "normalny", lecz w menu możesz w każdym momencie zmienić go na łatwy, trudny czy nawet legendarny przeznaczony dla zagorzałych fanów marki. To jednak nie wszystko, ponieważ istnieje opcja, aby bardziej dokładnie zainteresować się balansem, który znajduje się w trzeciej zakładce głównych ustawień. Znajdziesz tutaj chociażby elementy odpowiadające za wytrzymałość, siłę, a nawet ilość obrażeń zadawanych przez sztuczną inteligencję w różnych pozycjach.

Naucz się grać jedną postacią

WWE 2K22 oferuje dziesiątki bohaterów. Wszystkich z nich możesz podejrzeć w zakładce tworzenia, pod kafelkiem z podpisem "supergwiazdy". Nie można narzekać na brak różnorodności, ponieważ każdy z nich specjalizuje się w czymś innym - jeden lepiej radzi sobie z uderzeniami, drugi z kontrowaniem, a trzeci z grapplingiem. Najlepszym zawodnikiem jest bez wątpienia A.J. Styles, więc jeśli chcesz przećwiczyć nowe kombinacje czy być pewnym, że pokonasz słabsze gwiazdy w zwykłych trybach, możesz skorzystać właśnie z niego. Ważne jest, aby nauczyć się najpierw grać jedną, maksymalnie dwiema postaciami, a dopiero później rzucać się na głęboką wodę i kontrolować jeszcze więcej, mniej znanych gwiazd.

Zainteresuj się w pierwszej kolejności trybem MyRise

WWE 2K22 - Porady 2

Moduł MyRise to w najprostszym tłumaczeniu tryb kariery zawodnika. Tworzysz własną postać i zaczynasz swoją przygodę z wrestlingiem niemalże od zera. Bierzesz udział w zawodach, zdobywasz kolejne cenne umiejętności i poznajesz największe twarze tego sportu. Co jednak najciekawsze, nie brakuje tutaj również integracji z fanami i kilkoma bohaterami fabularnymi, którzy odgrywają w tworzonej przez nas historii mniejszą/większą rolę.

Wykonuj kombinacje ataków, nie bądź przewidywalny

Jeśli ukończysz samouczek zauważysz, że w WWE 2K22 nie ma jednego, prostego przepisu na sukces. Musisz łączyć swoje ataki i tworzyć wszelakie kombinacje, aby odnieść zwycięstwo w ringu. Ważne jest to, aby nie być przewidywalnym - jeśli Twoja postać jest dobra w kontratakowaniu, nie nadużywaj tej czynności przy każdym możliwym momencie, ponieważ oponent prędzej czy później odczyta Twoje zamiary i będzie próbował Cię zmylić. 

Jeśli jesteś fanem FUT-a, obowiązkowo sprawdź tryb MyFACTION

Deweloperzy zadbali o całkowicie nowy moduł MyFACTION, w którym najszybciej odnajdą się fani FUT-a z serii FIFA od EA Sports. Zabawa w nim polega na zbieraniu kolejnych kart zapaśników, począwszy od obecnych supergwiazd, poprzez zwykłych zawodników, a skończywszy na legendach z poprzedniej dekady, z których stworzymy swoje dwa zespoły - jeden składający się z męskich, a drugi z kobiecych gwiazd. Korzystając z nich weźmiemy udział w rozmaitych zawodach, dzięki którym zarobimy potrzebne na odblokowanie czy wylosowanie kolejnych kart pieniądze.

Pobaw się w kreatorze postaci i zawodów

WWE 2K22 oferuje bogaty kreator postaci oraz zawodów. Mówiąc o tym pierwszym dotyczy on nie tylko nowych, stworzonych przez Ciebie gwiazd, ale również tych już obecnych. Bez problemu możesz edytować ich statystyki (zrobić z Twojego ulubionego zawodnika totalnego zabijakę), finiszery czy reakcje tłumu na widok danego bohatera na arenie. Nie inaczej wygląda sytuacja w zawodach - przechodząc do zakładki "custom matches" stworzysz niestandardowe pojedynki na takich zasadach, na jakich Ci pasuje. Do wyboru, do koloru.

Włącz krew i inne opcje, aby urealistycznić rozgrywkę

WWE

Aby uatrakcyjnić rozgrywkę w WWE 2K22 obowiązkowo trzeba się przyjrzeć dodatkowymi ustawieniami podkręcającymi realizm. Przede wszystkim fani bijatyk powinni włączyć widoczność krwi - im bardziej obijemy oponenta, tym większa szansa, że na ringu czy ciele wroga pojawi się "czerwona farba". Obadać można także wbieganie (dostępne pod frazą "Post Match Run-In") na ring innych zawodników, gdy starcie powinno się już zakończyć.

Bierz udział w niestandardowych rozgrywkach

WWE 2K22 daje ogromną frajdę w trybach sieciowych. Możesz skorzystać z opcji szybkiej rozgrywki, aby dołączyć do wolnych serwerów, w których mecz powinien wystartować już niebawem. Jednakże nic nie smakuje lepiej, jak niestandardowe lobby, w których podejrzysz wszystkie serwery graczy, które zostały stworzone na niestandardowych zasadach. W poczekalniach znajdziesz wiele meczy, więc dołączaj do tych, których główne założenia brzmią najciekawiej.

Moduł MyGM zostaw na później

Wpis zamkniemy poradą brzmiącą następująco: trybem MyGM nie interesuj się od razu po odpaleniu gry. Spędź w produkcji Visual Concepts minimum kilkanaście godzin, zapoznaj się z podstawami, a dopiero potem zalecane jest wcielić się w menadżera przygotowującego zawodników pod wszelkiej maści wydarzenia i imprezy. Jest to dość rozbudowany moduł, który może szybko odrzucić, jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z wrestlingiem.

cropper