Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2016
E3 2016 - Jakie tytuły chcemy zobaczyć?
1533V

E3 2016 - Jakie tytuły chcemy zobaczyć?

Wielkie show w Ameryce rozpocznie się już w niedzielę, a ja zaszalałem przygotowując zestawienie dla największych marzycieli. Zapowiedź przynajmniej jednej produkcji z tej listy pobudzi tłumy i pozwoli graczom wyczekiwać na wielki hit. Oby!

Red Dead Redemption 2 / HD

Czy mogłem rozpocząć to zestawienie od innej produkcji? Nie! Take-Two przyjeżdża na E3 z wielką produkcją, a gracze z wypiekami na ustach wyczekują najmniejszej informacji o kolejnej opowieści rodem z Dzikiego Zachodu. Pierwowzór prezentował się wyśmienicie, klienci są wygłodniali, więc? W tym przypadku nawet odpicowana wersja hitu z 2010 roku może odnieść spektakularny sukces… Pytanie pozostaje tylko jedno – czy Rockstar uruchomi wielką bombę już teraz?

The Last of Us 2

Nathan Drake przeszedł na grową emeryturę, więc Niegrzeczne Psiaki mogą szaleć. Tak, jest jeszcze za wcześnie na tę prezentację, a kolejna opowieść w uniwersum zadebiutuje pewnie za 3-4-6 lat, ale… Może malutki zwiastun? Naughty Dog pewnie już tworzy tytuł lub przynajmniej wertuje w koncepcjach wykreowanych kilka miesięcy temu.

Resident Evil 7

Capcom zdecydowanie za długo pracuje nad tą produkcją. Wiele lat temu pojawiły się pierwsze sygnały o projekcie i możemy mieć pewność, że Japończycy faktycznie grzebią w kodzie. Nawet świeżo przed E3 szeptano po cichu plotki, według których tytuł ma zostać zaprezentowany w Los Angeles. Deweloperzy podobno postanowili powrócić do najlepszych czasów uniwersum i ponownie będziemy liczyć każdą najmniejszą sztukę amunicji i biegać po lokacjach za zielonymi krzaczkami.

Tom Clancy's Splinter Cell 7

Ubisoft musi na E3 przedstawić kilka tytułów, które zadebiutują na rynku w drugiej połowie 2017 roku. Może właśnie to dobry czas na powrót Sama Fishera? Doświadczony agent CIA mógłby zrobić wielki comeback i pokazać kilku Japończykom, że nie trzeba się chować w kartonach, by pobudzić tłumy. Ostatnia gra z tego uniwersum zadebiutowała na rynku w 2013 roku i została doceniona przez fanów serii. Tak, to najwyższy czas na powrót Samuela.

Star Wars od Visceral Games

Electronic Arts czerpie garściami z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Korporacja zatrudnia do przygotowania nowych produkcji kilka zespołów i wielu graczy liczy na prezentację duchowego spadkobiercy Star Wars 1313. Amy Hennig porzuciła dla niej Nathana Drake’a, więc w tym przypadku możemy liczyć na ciekawą opowieść z kilkoma mocnymi zwrotami akcji.

Battletoads

Rare podobno pracuje nad kolejnym wielkim projektem w uniwersum przerośniętych żab. Gra jest zapowiadana „w formie koszulek” przez kolejnych pracowników Microsoftu od miesięcy, ale nadal nie otrzymaliśmy choć drobnych konkretów dotyczących produkcji… Czy to najwyższy czas na prezentację? W sumie Microsoft musi wyskoczyć z kilkoma mocniejszymi produkcjami, a w dobie sięgania po klasyki, akurat Battletoads może się idealnie sprawdzić. 

Borderlands 3

Gearbox Software spróbowało szczęścia w przygotowaniu nowej marki i choć Battleborn nie jest złą grą, to gracze liczyli na coś zupełnie innego. Tytuł będzie jeszcze rozwijany, pojawią się nowi bohaterowie, kolejne fragmenty historii, ale nie ukrywajmy… Tutaj wszyscy liczą na powrót ekipy Pandory. Twórcy nie ukrywają, że pracują nad produkcją i nawet w ubiegłym roku szukali rąk do pracy, ale my czekamy na konkrety. Może chociaż skromny zwiastun?

Crash Bandicoot

Pewnie na każdej stronie wspominającej o „marzeniach” związanych z E3 zawsze pojawi się jamraj pasiasty. Bohater-legenda, który zaginął po kilku nieudanych próbach Activision. Sony bawi się z fanami od premierowego zwiastunu PlayStation 4 i… Stale otrzymujemy mylne sygnały. Raz widzimy piękną koszulkę z Crashem w roli głównej, a później znowu wpada do Sieci adnotacja o posiadaniu praw przez Activision. Może koniec tych gierek i stosowna zapowiedź?

Assassin’s Creed: Empire

Ten rok należy do hakera, ale możemy mieć pewność, że Ubisoft pracuje nad kolejną przygodą Asasynów. Czy grę poznamy już w tym roku? Sprawa bardzo wątpliwa, ale na pewno wielu z Was chętnie spojrzałoby na krótki pokaz świata… To podobno będzie Egipt (wg redakcji Kotaku), ale dla mnie miejscówka jest mniej ważna. Trzymam kciuki za wielki rozwój tego uniwersum.

God of War IV

Kratos czy nie Kratos? To w zasadzie mało ważne. Santa Monica Studio zdecydowanie za długo nie prezentuje swojej produkcji. Gracze są spragnieni krwi, wyrywania głów, dynamicznej walki i olbrzymich combosów. Sony może zarządzić prezentując tę produkcję na targach… Firma musi zapowiedzieć coś mocnego na końcówkę 2017 roku!

Spiderman

Człowiek-Pająk mógłby w końcu pokazać się z odpowiedniej strony. To uniwersum aż prosi się o wielką i mocną produkcję, ale w ostatnich latach Parker nie ma szczęścia. Każda jego przygoda nie spełnia wysokich oczekiwań graczy… Trzeba jednak pamiętać o ostatnich plotkach – podobno nad tytułem pracuje Sucker Punch, czyli ekipa od inFamous. W ich rękach Spiderman mógłby w końcu zabłyszczeć.

Śródziemie Cień Mordoru

Cień Mordoru to jedna z najlepszych gier 2014 roku i ten tytuł musi powrócić. Monolith Productions od zakończenia prac nad opowieścią nie zdradza swoich kolejnych planów, więc możemy mieć nadzieję, że gra faktycznie powstaje. Ostatnio pojawiły się nawet pewne przecieki, ale oczywiście ciężko tutaj mówić o jakichkolwiek konkretach.

Kolekcja Bioshock / 3

Marka Bioshock jest niezwykle ważna dla Take-Two oraz 2K Games, więc możemy mieć pewność, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy stosowną zapowiedź. Czy ktoś jednak przed tymi przyjemnościami liczy na kolekcję? Pakiet gier został oceniony przez prawie wszystkie firmy przyznające grom oznaczenia wiekowe… Może szybka premiera w tym roku kolekcji, a w przyszłym pełnoprawna kontynuacja? Marzenia!

 


Za marzenia nie zabijają, a powyżej postarałem się wypisać kilka gier, których zapowiedzi mogą zabić… Zabić ze szczęścia, bo gracze z całego świata czekają na Red Dead Redemption 2, kolejnego Crasha, czy też klasyczny Resident Evil 7. Oby na tym E3 nie zabrakło choć jednego takiego killera. Właśnie tego życzę Wam i sobie!