TOP 10 gier z najlepszą grafiką na PS4 i XONE - redakcja PPE wybiera

TOP 10 gier z najlepszą grafiką na PS4 i XONE - redakcja PPE wybiera

Mateusz Wróbel | 24.01.2021, 17:00

W tym tygodniu postanowiliśmy wybrać dla Was dziesięć gier, które zrobiły na nas największe wrażenie (pod względem graficznym) na konsolach poprzedniej generacji. Zbędnie nie przedłużając, zaczynajmy!

10. The Order 1886

Zestawienie otworzy The Order: 1886, czyli jedna z pierwszych gier ekskluzywnych na konsole PlayStation 4. Tytuł od ekipy Ready At Dawn (obecnie należącej do Facebooka i tworzącej gry z myślą o posiadaczach zestawów VR) zaprowadził nas do XIX- wiecznej Anglii, w której Rycerze - za pomocą nowoczesnych, jak na tamte czasy, urządzeń - muszą rozprawić się z Lykanami, przypominającymi swoją formą wilkołaki.

9. Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima zabiera nas w podróż do tętniącej życiem wyspę Cuszimę, która została właśnie wzięta na celownik przez Mongołów. Zainteresowani wcielają się w Jina Sakaia, jednego z ostatnich samurajów, który musi zapewnić bezpieczeństwo otaczającym go mieszkańcom, a jednocześnie przerwać pierwszą mongolską inwazję na Japonię.

8. Death Stranding

Death Stranding, przez wielu nazywany symulatorem kuriera, jest czymś innowacyjnym, ale nie ma co się ku temu dziwić, jeśli popatrzymy, kto jest dyrektorem kreatywnym rzeczonej produkcji. Mowa tutaj o Hideo Kojimie, który zaskoczył swoich odbiorców nie tylko interesującą, choć powoli nabierającą tempa fabułą, ale również bardzo ciekawym zaprojektowaniem świata, w którym łączymy siły z innymi graczami.

7. Assassin's Creed Odyssey

Można krytykować Assassin's Creed: Odyssey za masę pytajników i nijakie zadania poboczne, ale trzeba pochwalić Ubisoft za piękne przedstawienie antycznej Grecji, robiącej wrażenie niemalże na każdym kroku stawianym przez Kassandrę czy Aleksiosa. Podczas zabawy trafiamy chociażby do Aten, które wciska w fotel swoją ogromną ilością szczegółów.

6. Detroit: Become Human

Detroit: Become Human poruszyło bardzo ciekawą tematykę, wyciskając przy tym ostatnie soki z PlayStation 4. Akcja gry francuskiego zespołu Quantic Dream rozgrywa się w 2038 roku, czyli w latach, w których ulice największych miast zostały zalane androidami pomagającymi ludziom w codziennych czynnościach. Jednakże nie każdej maszynie podoba się to, w jaki sposób obchodzą się z nimi ich właściciele, co sprawia, iż w Detroit wybucha rewolucja.

5. Horizon Zero Dawn

Guerilla Games, podobnie jak Quantic Dream czy Ready At Dawn, bardzo dobrze poznało systemy PlayStation 4. Ich najnowsza pozycja - Horizon Zero Dawn - może poszczycić się świetnym zaprojektowaniem maszyn, które podczas każdego starcia robią spore wrażenie. Akcję śledzimy z perspektywy rudowłosej wojowniczki Aloy, która próbuje poznać prawdę o sobie.

4. God of War

God of War (2018) trafiło na PS4 z przytupem, więc nie dziwi fakt, że z tak ogromną niecierpliwością wyczekujemy jakichkolwiek informacji nt. pełnoprawnego sequela. W produkcji z 2018 roku wskakujemy w buty brutalnego boga wojny, Kratosa, który tym razem - z pomocą swego syna, Atreusa - wyrusza na misję dostarczenia prochów matki chłopca na szczyt pewnej góry. Ich podróż jest usiana w wiele zwrotów akcji, jak i niebezpieczeństw czyhających na każdym kroku.

3. Forza Horizon 4

Podium otworzy gra od Microsoftu, która zabiera nas do Wielkiej Brytanii. Playground Games zadbało o dokładne odwzorowanie licencjonowanych pojazdów i przygotowanie wielu tras, w których mierzymy się z innymi rywalami - czy to tymi realnymi, czy sterowanymi przez SI. Jednakże Forza Horizon 4 oferuje także tryb swobodny, w którym możemy zwiedzać pobliskie wsie i autostrady, co pozwala nam zawiesić oko w spokoju nad robiącymi ogromne wrażenie widoczkami.

2. The Last of Us 2

Po wydarzeniach z pierwszej części serii Ellie i Joel trafili do Jackson Country, gdzie poznali nowe osoby i ponownie wmieszali się w nowe konflikty nie tylko z zarażonymi, ale także grupami jak dotąd nieznanych ludzi. Przez większość ich przepraw zwiedzamy "korytarzowe", zalesione tereny, choć mamy tutaj do czynienia również z lokacjami pół-otwartymi, jak zniszczone Seattle. Grafika w The Last of Us Part II zrobiła na nas spore wrażenie.

1. Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 nie każdemu może przypaść do gustu ze względu na swoje tempo rozrywki i - w niektórych momentach- rozwleczone misje. Jednak Rockstarowi trzeba przyznać jedno - ich najnowsza pozycja oferuje złożony świat z masą detali, którego zwiedzanie jest ucztą dla osób uwielbiających "całować ściany" i wsadzać nos nawet do najciemniejszych uliczek, w tym przypadku, Saint Denis.

cropper