GTA 6: bohaterowie, czas i miejsce akcji, fabuła, premiera, platformy - zbiór niepotwierdzonych informacji

GTA 6: bohaterowie, czas i miejsce akcji, fabuła, premiera, platformy - zbiór niepotwierdzonych informacji

Mateusz Wróbel | 17.01.2021, 12:00

O GTA 6 pisano już wiele - postanowiliśmy zebrać do jednego miejsca wszystkie niepotwierdzone dotąd informacje, więc jeśli jesteście ciekawi, gdzie może rozgrywać się nowa odsłona gangsterskiej odsłony, czy to, kim w niej posterujemy, zerknijcie do rozwinięcia!

O tym, że Grand Theft Auto VI powstaje w zespole Rockstar Games, wie każdy fan gier wideo. Już niejednokrotnie deweloperzy przypadkowo wygadali się, że maczali palce w najnowszym projekcie amerykańskiej firmy, która - jak wynika z ostatnich doniesień - zamroziła Bully 2 po to, aby dostarczyć na rynek jak najszybciej nową część ich najpopularniejszej marki. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Do tej pory Rockstar Games nie ujawnił żadnych oficjalnych informacji nt. GTA 6, więc zaznaczam po raz kolejny, że poniższe szczegóły nie są w żaden sposób potwierdzone - pod uwagę brałem oczywiście te najwiarygodniej brzmiące:

GTA 6 - bohaterzy

GTA 6: bohaterowie, czas i miejsce akcji, fabuła, premiera, platformy - zbiór niepotwierdzonych informacji

Formuła kilku grywalnych bohaterów w Grand Theft Auto V przypadła niemalże każdemu zainteresowanemu do gustu, więc raczej nikogo nie powinna zdziwić sytuacja, iż Rockstar Games w przypadku kolejnej odsłony serii zaserwuje nam po raz kolejny paru protagonistów.

Informatorzy podają, iż deweloperzy myślą tym razem nie o trzech, a czterech bohaterach, którzy dzieliliby się na dwie grupki ciągle ze sobą rywalizujące. Mowa tutaj o dwóch stróżach prawa i gangsterach. I o ile o tych pierwszych nie wiadomo nic, tak o drugich już tak.

Pierwszym gangsterem ma być Ricardo, który dopiero co rozpoczyna swoją działalność narkotykową. Obserwując akcję z jego perspektywy będziemy świadkami, jak jego grupa przestępcza rozwija się w zatrważającym tempie (te informacje pokrywają się z tymi, które dostaliśmy już ponad dwa lata temu).

Z kolei drugim gangsterem, a raczej gangsterką, ma być Kacey, kobieta blisko współpracująca z Ricardo. Po raz pierwszy mamy poznać ją, gdy będzie wykonywała dostawy narkotyków w Ameryce Południowej - zapewne - dla Ricardo. Warto w tym momencie przypomnieć, że kierowanie postacią płci żeńskiej w GTA 6 jest niemalże pewne. Tom Henderson, informator specjalizujący się w działaniach Activision, niedawno potwierdził, że Rockstar zaoferuje graczom kobiecą bohaterkę.

GTA 6 - fabuła

GTA 6: bohaterowie, czas i miejsce akcji, fabuła, premiera, platformy - zbiór niepotwierdzonych informacji

GTA 6 ma niejako czerpać garściami z serialu Narcos. Tak jak już wspomniałem wcześniej, odbiorcy wcielą się w początkującego przemytnika narkotykowego, którego imię będzie stopniowo "nabierało na wadze", a co za tym idzie, wmiesza się w gangsterskie porachunki i często podejmie decyzje, od których będzie zależał los jego przedsięwzięcia, jak i najbliższych - w tym zapewne i Kacey, z którą będzie ściśle współpracował.

Oprócz potyczek z innymi gangsterami Ricardo na pewno natknie się niejednokrotnie na funkcjonariuszy pilnujących porządku na ulicach. Dlatego też my, gracze, mamy poznać większość sytuacji nie tylko z perspektywy ludzi próbujących radzić sobie na różne sposoby, ale również i policjantów, którzy często ryzykują swoim życiem biorąc udział w niebezpiecznych akcjach mających m.in. usunąć z rozgrywki ww. dilerów. Stąd też Rockstar może próbować zaoferować nam dwóch grywalnych bohaterów pracujących w policji.

O fabule nie ujawniono jak do tej pory więcej szczegółów oprócz tego, iż podczas zabawy spotkamy młodego Martina Madrazo, którego doskonale znają osoby mające GTA 5 za sobą. A dlaczego młodego? O tym już za chwilę...

GTA 6 - czas i miejsce akcji

GTA 6: bohaterowie, czas i miejsce akcji, fabuła, premiera, platformy - zbiór niepotwierdzonych informacji

Już ponad półtora roku temu pojawiły się plotki, jakoby GTA 6 miało rozgrywać się w trzech miastach. Co jednak najciekawsze - z każdym miesiącem nabierają one na sile, więc można śmiało uznać, że Rockstar Games naprawdę projektuje swój najnowszy tytuł z myślą o ogromnych terenach albo projektował, lecz pomysł został w niedalekiej przeszłości porzucony.

Project Americas, bo tak nosi kodowa nazwa wyżej wymienionej produkcji, przeniesie nas do Los Santos, Liberty City oraz Vice City, ale to ostatnie miasto będzie tym najważniejszym. Do Los Santos znanego posiadaczom GTA 5 oraz Liberty City zwiedzone przez fanów przygód Niko Bellica mamy trafić tylko za sprawą danych zadań fabularnych, które przeniosą nas na inne regiony.

Misji tych ma być dość sporo, ale nie ma co się ku temu dziwić - gdy początkowy diler staje się baronem i zakłada swój własny biznes, musi poszerzyć wpływy nie tylko w swoim - załóżmy - rodzinnym miasteczku, ale także i w tych sąsiednich. Być może odwiedzając Los Santos spotkamy ww. młodego Martina Madrazo, z którym będziemy współpracować? 

Co więcej, Rockstar ma zaoferować nam wydarzenia rozbite w czasie. Oznacza to, że w odwiedzonych przez nas regionach w Liberty City będą ciągle zachodzić zmiany - czy na dobre? To będzie zależeć od podjętych przez nas wyborów. Deweloperzy ponoć będą wręcz zmuszać nas do ponownego odwiedzenia niektórych terytoriów w dalszej części historii głównej, aby pokazać nam, jak - przykładowo - życie polepszyło lub pogorszyło się w danych sekcjach miasta.

A co do czasu akcji - jest on już niemalże potwierdzony przez kaskaderów, jak i aktorów, którzy brali udział w pracach na planie amerykańskiej firmy. GTA 6 ma rozegrać się w latach 80. - 90. i pokazać, jak "biały proszek" w zatrważającym tempie zalał ulice USA.

GTA 6 - platformy i premiera

GTA 6: bohaterowie, czas i miejsce akcji, fabuła, premiera, platformy - zbiór niepotwierdzonych informacji

W kwestii platform, na które trafi omawiana gra, informatorzy się nie przekrzykują i wspólnym głosem mówią, iż GTA 6 nie trafi na PlayStation 4 i Xboksa One - nawet w żadnych ubogich wersjach. Jeśli natomiast zastanowimy się nad premierą na komputerach osobistych, ta na pewno nastąpi, jednakże - jak podają insiderzy - na tę chwilę nawet Rockstar Games nie wie, czy jednocześnie z debiutem na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S, czy też trochę później.

Największą zagadką nowej części gangsterskiej serii jest data premiery. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu mówiło się, że GTA 6 trafi na rynek wraz z premierą next-genów. PS5 i XSX są już na rynku, a Grand Theft Auto VI nie otrzymało nawet jednego, krótkiego, oficjalnego materiału.

Najbezpieczniejszy scenariusz, który obecnie krąży po sieci, brzmi następująco: GTA 6 zostanie zapowiedziane w drugiej połowie bieżącego roku (z naciskiem na ostatni kwartał), w 2022 roku stopniowo będą ujawniane szczegóły nt. czasu i miejsca akcji, bohaterów itp., w pierwszej połowie 2023 roku odbędzie się ogromna promocja produkcji, a w drugiej połowie 2023 roku tytuł trafi na next-geny Sony i Microsofu. I być może na komputery osobiste.

Warto w tym momencie przypomnieć sobie, że podobnie działał Rockstar w przypadku GTA 5 i Red Dead Redemption 2, które zostały zapowiedziane niemalże równiutkie dwa lata przed oficjalną premierą.

GTA 6 - ciekawostki

GTA 6: bohaterowie, czas i miejsce akcji, fabuła, premiera, platformy - zbiór niepotwierdzonych informacji

Na sam koniec przedstawię Wam - w formie punktowanej listy - parę niepotwierdzonych ciekawostek nt. GTA 6:

  • W GTA 6 wystąpią bardzo silne huragany i powodzie;
  • GTA 6 nie będzie stawiało na realizm, tak jak robiło to Red Dead Redemption 2;
  • W GTA 6 będziemy rozwijać swoje imperium narkotykowe, inwestując zarobione na dodatkowych zleceniach pieniądze w rozwijanie lub wznoszenie nowych budynków;
  • W GTA 6 będziemy mogli nosić przy sobie jedynie trzy lub cztery bronie. Reszta znajdzie się w bagażniku naszego pojazdu;
  • GTA 6 zaoferuje kampanię fabularną podzieloną na kilka rozdziałów rozgrywających się w sporych odstępach czasowych (stąd też zauważymy ww. zmiany w niektórych regionach);
  • W najważniejszym mieście GTA 6 sporą rolę odegra ogromne więzienie (być może z perspektywy dwóch grywalnych stróżów prawa);
  • Dla GTA 6 przygotowano jeszcze więcej dialogów niż w przypadku GTA 5;
  • GTA 6 w przyszłości powinno otrzymać także wersję skierowaną dla posiadaczy VR.
Mateusz Wróbel Strona autora
Na pokładzie PPE od połowy 2019 roku. Wielki miłośnik gier wideo oraz Formuły 1, czasami zdarzy mu się sięgnąć również po jakiś serial. Uwielbia gry stawiające największy nacisk na emocjonalną, pełną zwrotów akcji fabułę i jest zdania, że Mass Effect to najlepsza trylogia, jaka kiedykolwiek powstała.
cropper