Gry dla dorosłych. Ranking TOP 15

Gry dla dorosłych. Ranking TOP 15

Kajetan Węsierski | 06.12.2020, 16:00

W dzisiejszym rankingu gier przedstawimy Wam produkcje, które aż ociekają kontrowersją. Nie brakuje w nich elementów nagości, narkotyków, alkoholu i brutalnych scen, gdzie krew wręcz bryzga na ekran. Większość z nich otrzymała najwyższą możliwą kategorię wiekową, więc możecie być pewni, że zdecydowanie nie nadają się dla dzieci. Najlepsze gry dla dorosłych to pozycje dla ludzi o mocnych nerwach i takich, którzy potrafią do wydarzeń w wirtualnym świecie podejść z odpowiednim dystansem. Rzućcie okiem!

Tematyka najnowszego rankingu może być zdecydowanie ogólnikowa. Jestem przekonany, że pod taki tytuł podciągnąć można wiele pozycji, więc pozwolę sobie nieco wyjaśnić, jakimi kryteriami kierowałem się przy okazji jego formowania. W poniższym zestawieniu znajdziecie gry, które nie boją się przedstawiania nagości, brutalnych scen (wręcz gore) i wplatania wulgaryzmów co drugie zdanie. 

Wszystko to w bardzo wymowny sposób. Najlepsze gry dla dorosłych, które zamieściłem poniżej, bez wątpienia mogłyby się zmieścić na wielu innych listach, bowiem to po prostu mocne tytuły. Jestem przekonany, że lwią część z nich doskonale kojarzycie, a jeśli brakuje Wam jakiegoś projektu, koniecznie wspomnijcie o nim w sekcji komentarzy poniżej!

Zobacz także:

Seduce Me (2013) - TOP 15 - Gry dla dorosłych

Nasz ranking otwiera tytuł, który okazał się na tyle niegrzeczny, iż złamał zasady panujące na Steam - toteż nie mógł tam trafić (co jest prawdziwym wyczynem!). Za stworzeniem go stoją byli pracownicy studia Guerilla Games i w gruncie rzeczy wiele osób twierdzi, że rzeczywiście czuć wysoką jakość rozgrywki. Cóż, wydaje mi się, że „symulator uwodzenia” trzeba sprawdzić na własną rękę.

Seduce Me - gry dla dorosłych

Playboy: The Mansion (2005) - TOP 14 - Gry dla dorosłych

Playboy to firma o globalnych zasięgach, która od zawsze próbowała ekspansji w różnych gałęziach kultury popularnej. Podjęli także kroki w kierunku branży gier wideo i trzeba przyznać, że były one stosunkowo udane. Ich pierwszą grą był symulator życia w posiadłości, którą się opiekowaliśmy. Co ciekawe, mogliśmy ją rozwijać na wzór serii „The Sims”! Całkiem pomysłowy projekt.

Playboy: The Mansion - gry dla dorosłych

Agony (2018) - TOP 13 - Gry dla dorosłych

W momencie premiery gra od Madmind Studio spotkała się z całą masą kontrowersji - głównie przez liczne błędy, którymi wręcz zasłynęła. Z biegiem czasu twórcom udało się co nieco poprawić i dziś jest to po prostu bardzo brutalną przeprawą po kolejnych lokacjach piekła w gatunku survival horroru. Klimat wylewa się z ekranu i choćby dlatego warto dać szansę.

Agony - Gry dla dorosłych

Hatred (2015) - TOP 12 - Gry dla dorosłych

Gra w rzucie izometrycznym może być kontrowersyjna? Jak najbardziej - a to jej żywy dowód. I nie jest to jedyny wyróżnik tytułu w tym zestawieniu. Mówimy bowiem o debiucie polskiego studia Destructive Creations. Było to niebywale brutalne wejście do branży gier, albowiem skala przemocy wręcz przytłaczała.

Hatred - Gry dla dorosłych

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude (2004) - TOP 11 - Gry dla dorosłych

Pierwsza odsłona przygód Larry’ego na liście (i bynajmniej nie jedyna), a zarazem ósma część długiej serii o kontrowersyjnym bohaterze gier wideo. Naszym zadaniem było pomóc siostrzeńcowi wygrać randkowe show w telewizji, aby zdobyć wybrankę jego serca. Przekomiczna i całkiem dobrze się zestarzała.

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude - gry dla dorosłych

Eden* (2009) - TOP 10 - Gry dla dorosłych

Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawiciela japońskiego spojrzenia na erotykę. Gra z 2014 pokazuje nam dystopiczny obraz przyszłości - ostatni rok funkcjonowania Ziemi, która po upływie danego czasu po prostu przestanie istnieć. I niech nie zmylą Was cukierkowe postacie, ponieważ sama rozgrywka zawiera mnóstwo scen wyłącznie dla dorosłych.

Eden* - gry dla dorosłych

Riana Rouge (1997) - TOP 9 - Gry dla dorosłych

Niezwykle kontrowersyjny tytuł z 1997 roku, gdzie w rolę tytułowej bohaterki wcieliła się gwiazda Playboya, Gillian Bonner. Jestem przekonany, że starsi czytelnicy będą ją kojarzyć. Fabuła jest iście zwariowana i kręci się wokół molestowania oraz pościgu za obleśnymi pracownikami… W innym świecie.

Riana Rouge - gry dla dorosłych

Singles: Flirt Up Your Life (2004) - TOP 8 - Gry dla dorosłych

Pozycja sprzed 16 lat od studia Rotobee nawiązywała mocno do serii The Sims, ale zdecydowanie trzymała się strony erotycznej. Naszym zadaniem było prowadzenie relacji pomiędzy dwójką samotnych osób, których los sprowadził do wspólnego mieszkania. Pomimo oczywistych podtekstów, całość rzeczywiście potrafiła wciągnąć i zainteresować.

Singles: Flirt Up Your Life - gry dla dorosłych

Lula: The Sexy Empire (1997) - TOP 7 - Gry dla dorosłych

Pewnie wiele osób odczuje niemałe zaskoczenie, ale tytuł ów jest w gruncie rzeczy strategią ekonomiczną! Wszystko oczywiście w odpowiednio komicznym i erotycznym zabarwieniu. Rozkręcamy tu bowiem swój porno-biznes (od małych filmów dla dorosłych, aż po globalną markę, której programy emitowane są przez całą dobę).

Lula: The Sexy Empire - gry dla dorosłych

Fahrenheit: Indigo Prophecy (2005) - TOP 6 - Gry dla dorosłych

Następna w rankingu jest kultowa gra od Quantic Dream. Choć niewiele osób spodziewałoby się brutalności po tym tytule, to nie brakuje w nim hektolitrów krwi nagości i niezwykle mocnego, dosadnego języka. Narkotyki również zdają się tu na porządku dziennym.

Fahrenheit: Indigo Prophecy - gry dla dorosłych

Splatterhouse (2010) - TOP 5 - Gry dla dorosłych

Tytuł ów jest w gruncie rzeczy wiernym odtworzeniem kultowej gry z japońskich automatów, która robiła szał pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Charakteryzuje go ogromna brutalność i skrajnie kontrowersyjne podejście do fabuły. Pierwowzór przez wielu uznawany jest za „ojca horrorów w grach”.

Splatterhouse - gry dla dorosłych

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice (2020) - TOP 4 - Gry dla dorosłych

Najnowsza pozycja na liście, a przy tym druga odsłona traktująca o popularnym Larrym. Bohatera serii gier przygodowych nie muszę prawdopodobnie przedstawiać, ale warto nadmienić tu, że erotyka zdaje się kluczowym elementem każdej z wielu części - i tak od wielu lat.

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice - Gry dla dorosłych

Mortal Kombat 11 (2019) - TOP 3 - Gry dla dorosłych

Podium otwiera nam kolejna świeża produkcja. Skala brutalności podczas walk jest tu tak ogromna, że po prostu nie mogłem pominąć owego tytułu. Z roku na rok wizualne aspekt zdaje się niebezpiecznie przybliżać do realizmu, co sprawia, że całość potrafi jeszcze bardziej zakręcić naszymi żołądkami (dosłownie robią to niekiedy bohaterowie sobie nawzajem). Zdecydowanie nie dla dzieci!

Mortal Kombat 11 - Gry dla dorosłych

Manhunt 2 (2007) - TOP 2 - Gry dla dorosłych

Rockstar pokazał tym tytułem, że doskonale wiedzą, w jaki sposób zabawić się brutalnością. Kontrowersyjny sequel gry z 2003 roku robił wszystko bardziej - było więcej krwi, walk i śmierci. Trup ściele się tu gęsto i nawet najbardziej wytrzymałych potrafił niekiedy obrzydzić.

Manhunt 2 - Gry dla dorosłych

Grand Theft Auto: San Andreas (2004) - TOP 1 - Gry dla dorosłych

Oddajmy królowi to, co królewskie! Nie muszę chyba przedstawiać tej gry, ani w żaden sposób jej opisywać. Prawdziwy klasyk i jeden z największych tytułów w historii branży. Liczba kontrowersyjnych elementów, przez które sprzedawcy w sklepach powinni ograniczyć sprzedaż tytułu dzieciom, była ogromna. Wszyscy jednak i tak graliśmy i chyba nie ma co się tu oszukiwać…

Grand Theft Auto: San Andreas - Gry dla dorosłych

Gry dla dorosłych - podsumowanie

Jestem przekonany, że w powyższym rankingu znalazło się kilka pozycji, które doskonale znacie, a także takie, o których nigdy wcześniej nie słyszeliście. Jedno jednak je łączy - na pewno nie powinniście ich włączać swoim dzieciom i niepełnoletnim znajomym. Są zdecydowanie zbyt brutalne i pełne „dorosłych” elementów. Pod wieloma aspektami są po prostu nieodpowiednie.

Gry dla dorosłych to jednak dziedzina tak szeroka, że bez wątpienia można by podciągnąć pod nią znacznie więcej tytułów. Jestem ciekaw tego, co Wy umieścilibyście w takim zestawieniu, więc koniecznie dajcie znać w sekcji komentarzy poniżej. Warunek jest jeden - musi być mocno kontrowersyjnie!