10 rzeczy w remake'u Mafii, które zachęcają do zagrania w produkcję Hangar 13

10 rzeczy w remake'u Mafii, które zachęcają do zagrania w produkcję Hangar 13

Mateusz Wróbel | 09.10.2020, 22:00

Po przeczytaniu kilku recenzji wciąż nie jesteście przekonani co do zakupu remake'u Mafii? Jeśli tak, to zerknijcie do rozwinięcia, w którym przedstawiamy 10 największych atutów najnowszej gry Hangar 13.

Mafia: Edycja Ostateczna wjechało na rynek 25 sierpnia z przytupem. Produkcja od amerykańskiego zespołu - Hangar 13 - zgarnęła dosyć dobre oceny od recenzentów, jak i samych graczy, którzy byli zainteresowani zapoznaniem się z odświeżoną przygodą Tommy'ego Angela, taksówkarza, który chcąc nie chcąc wplątał się w mafijne porachunki. Jeśli wciąż zastanawiacie się nad zakupem tegoż remake'u, poniżej przedstawiamy 10 największych atutów rzeczonej produkcji.

1. Dobre tempo historii

Cała kampania fabularna składa się z 20-stu, zjawiskowych od początku do końca misji, podczas których nie ziewniecie ani razu. Wątek główny skupia się na opowiedzeniu historii dwóch rodzin - Salieri i Morello - żyjących w odwiecznym konflikcie, co powoduje, iż mieszkańcy Lost Heaven nie mogą czuć się bezpieczni, bowiem nigdy nie wiadomo, kiedy rozpocznie się strzelanina na ulicach. Historia trwa 8 lat, a podczas tego czasu zobaczycie, jak zwykły taksówkarz przerodził się w zabójczego mafiozę.

2. Świetnie wykreowani bohaterowie

Wątek główny nie byłby tak świetny, gdyby nie bohaterzy z krwi i kości. W trakcie rozgrywki poznajemy m.in. Sama, Pauliego, Sarę, brata Morello, a także same głowy wyżej wymienionych rodzin. Postacie są tak napisane, że albo je znienawidzimy, albo pokochamy już od pierwszych minut. Pozory mogą jednak mylić, a nigdy nie wiadomo, który - z pozoru - przyjaciel wbije ci nóż w plecy, gdy tylko się odwrócisz. 

3. Piękne Lost Heaven

Mafię Remake wyróżnia także dokładnie odświeżone Lost Heaven, którego eksploracja nie nudzi. Hangar 13 potwierdziło po raz kolejny, że potrafi zaoferować wysokiej jakości oprawę wizualną dbając tym samym o ogromną detaliczność odwiedzanych przez zainteresowanego lokacji. Wszystko to w połączeniu z bardzo dobrą optymalizacją oznacza, iż o warstwę techniczną omawianego tytułu nie ma potrzeby się martwić.

4. Policja reagująca na przestępstwa

Deweloperzy nie zapomnieli oczywiście o specjalnym trybie, w którym policja patrolująca ulice wyżej wspomnianego miasta będzie miała nas na oku. Jeśli popełnimy nawet najmniejsze wykroczenie, typu wjechanie na chodnik czy uszkodzenie sygnalizacji świetlnej, stróże prawa będą chcieli wlepić nam mandat. Jeśli zaczniemy uciekać, dostaną możliwość użycia broni. Jeśli natomiast zatrzymamy swój pojazd na poboczu, przyjmiemy karę, policjanci, jak i my odjedziemy spokojnie w swoją stronę.

5. Symulacyjny tryb jazdy

Jeśli wymiotujemy już nierealistycznymi systemami jazdy, pierwsza Mafia oferuje symulacyjny tryb jazdy, w którym samochody, jak i motocykle zachowują się realistycznie. Gracze muszą manewrować triggerami odpowiadającymi za gaz oraz hamulec, aby naszemu pojazdowi nie zaczęły buksować koła podczas ruszania, a także aby nie zablokowały się podczas hamowania. Jeśli tego nie dopilnujemy, zablokujemy sobie tym samym możliwość zmieniana toru jazdy podczas dynamicznego zwalniania.

6. Interesujące znajdźki 

Oryginalna Mafia była pozbawiona jakichkolwiek znajdźiek. W remake'u Hangar 13 dodało wiele sekretów, w tym magazyny, kartki pocztowe, ukryte samochody, lisy, tudzież karty papierosowe przedstawiające znanych każdemu fanowi marki bohaterów. Gdy historię Tommy'ego Angelo będziemy mieli już za sobą, a wciąż będziemy chcieli obcować z tytułem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zebrać pozostałe elementy kolekcjonerskie.

7. Tryb Noir

Moduł Noir został dodany we przedwczorajszej aktualizacji. Jest on skierowany przede wszystkim dla osób, które przygodę z grą mają jeszcze przed sobą lub chcą poznać ją po raz kolejny, tym razem przykładowo w trybie klasycznym. Dzięki Noirowi odbiorcy pozycji będą mogli cieszyć się gameplayem oraz filmikami przerywnikowymi w starym czarno-białym stylu, który z pewnością upiększa grę i dodaje jej wiele klimatu.

8. Tryb swobodny

Podczas przechodzenia fabuły mamy określone cele, przez które zwiedzanie Lost Heaven jest utrudnione. Studio Hangar 13 wiedziało o tym, więc przygotowało tryb swobodny, który po włączeniu pozwala zainteresowanemu robić to, co żywcem mu się podoba. Mowa tutaj m.in. o szukaniu kolejnych sekretów, zdobyciu pięciu gwiazdek pościgu podczas walki z policją, czy też braniu udziału we wszelakich wyzwaniach odblokowujących się w budkach telefonicznych.

9. Bardzo dobra optymalizacja

Mafia Remake jest chwalone również za to, iż trzyma stałą liczbę klatek na sekundę na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One (30), a jedyne minimalne spadki są zauważalne gdy na ekranie pojawia się sporo efektów specjalnych, typu wybuchające samochody. Pochwalić trzeba również wersję na komputery osobiste, z którą radzą sobie nawet kilkuletnie sprzęty posiadające niezbyt zabójcze podzespoły. Warto zaznaczyć, że w grze trudno doświadczyć również jakichkolwiek rażących błędów.

10. Łatwa platyna

Ostatni punkt tyczy się wyłącznie graczy posiadających PS4. Odświeżona Mafia nie ma trudnych pucharków, bowiem ponad połowa z nich automatycznie pojawi się w profilu podczas przechodzenia wątku głównego. Druga połowa to przede wszystkim sekrety, których nie ma dużo, a ich odnalezienie nie jest niczym trudnym, o ile odbiorca skorzysta z poradnika zdradzającego ich lokację. W tym miejscu zachęcam do zajrzenia do naszej solucji.