Oto 8 nadchodzących gier na VR, które mogą pozamiatać

Oto 8 nadchodzących gier na VR, które mogą pozamiatać

Roger Żochowski | 25.08.2020, 23:00

Technologia VR póki co jeszcze nie podbiła każdego ogniska domowego, ale przyjęła się na tyle dobrze, że cały czas powstają naprawdę udane produkcje. Wybrałem 8 najlepiej zapowiadając się gier na PS VR i PC, na które koniecznie powinni zwrócić uwagę fani wirtualnych gogli. 
 

The Walking Dead: Onslaught (PSVR, PC)

The Walking Dead: Onslaught (PSVR, PC)

Twórcy niezłego Creed: Rise to Glory zabrali się za kolejną grę na VR na licencji. Tym razem wykorzystując uniwersum The Walking Dead. Jak zapewne część z Was wie było naprawdę udaną produkcją, a tym razem grę ma promować nie tyle sam komiks co fakt, że jej akcja dzieje się w realiach serialu. Wiemy już, że Norman Reedus, Melissa McBride i Josh McDermitt ponownie wcielą się w role Daryla, Carol i Eugene'a. Naszą bazą wypadową będzie z kolei znana z telewizyjnego show Aleksandria. W produkcji będziemy nie tylko strzelać, ale złapiemy też za broń białą, w tym katanę, siekając zombie na kawałki.

Lone Echo II (PC)

Lone Echo II (PC)

Studio Ready at Dawn pewnie kojarzycie, w końcu to autorzy The Order: 1886. Ekipa obecnie należy do facebooka i tworzy ekskluzywne tytuły na Oculusa. W Lone Echo II trafiamy na pierścienie Saturna gdzie jako android działamy razem z niejaką Olivią Rhodes po dramatycznym cliffhangerze z pierwszej części kosmicznej przygody. Czeka na nas kolejna historia w sosie science-fiction i obowiązkowe podróże w stanie nieważkości.

Medal of Honor: Above And Beyond (PC)

Medal of Honor: Above And Beyond (PC)

Marka Medal of Honor miała lepsze i gorsze momenty i kiedy wydawało się, że słuch o niej zaginie na dłużej EA zaprzęgło Respawn Entertainment, twórców Titanfall oraz Apex Legends, do stworzenia na jej bazie strzelaniny na VR. Co więcej - seria wraca do swoich korzeni przenosząc nas na front II wojny światowej gdzie wcielając się w Amerykanina pomagamy Aliantom. Jest to kolejna produkcja, która powstaje ekskluzywnie (przynajmniej na razie) na Oculusa.

After the Fall (PSVR, PC)

After the Fall (PS VR)

Vertigo Games odpowiada za średnio udane Arizona Sunshine, ale projekt zdobył całkiem dużą popularność na VR i zarobił na stworzenie kolejnego tytułu. Teraz trafiamy do skutych lodem ruin Los Angeles. Akcja osadzona została dwie dekady po upadku cywilizacji, który miał miejsce w 1985 roku. W grze jesteśmy jednym z ocalałych i walczymy ze zmutowanymi ludźmi, którzy przeszli transformacje po zażyciu tajemniczego leku. A wszystko to w klimacie technologii z lat 80. przypominającej nieco Fallouta.

Hitman 3 (PSVR)

Hitman 3 (PSVR)

Na imprezie Sony z cyklu State of Play zapowiedziano dość niespodziewanie, że Hitman 3 pojawi się w PSVR i to już w styczniu. Co jednak najciekawsze - możliwość grania w golach VR dostaniemy również w przypadku dwóch poprzednich odsłon i już zapowiedziano, że chodzi o każdą misję, a nie tylko wybrane fragmenty pokazowe. Skradanie się i wykonywanie zadań w trybie pierwszoosobowym w goglach VR na pewno dostarczy nam zupełnie nowych doznać jeśli chodzi o serię Hitman. Na razie nie potwierdzono czy tytuł w wersji VR trafi też na PC.

Star Wars: Squadrons (PSVR, PC)

Star Wars: Squadrons (PSVR, PC)

Star Wars: Squadrons na VR to spełnienie marzeń wielu fanów marki, którzy fantazjowali o tym, aby przenieść się do kokpitu X-Winga i dołączyć do walki o galaktykę. Wysoki budżet, uwielbiana marka oraz możliwość zagrania tak kampanii jak i zabawy w trybach multiplayerowych sprawia, że to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na wirtualne gogle. A fakt, że historia Squadrons toczy się po bitwie o Endor i przedstawia kampanię podzieloną między dwóch pilotów po obu stronach konfliktu jeszcze bardziej nakręca na ten projekt.

Solaris: Offworld Combat (PSVR, PC)

Solaris: Offworld Combat (PSVR, PC)

Gier multiplayerowych na PS VR jest mniej niż tych nastawionych na singla, co zresztą specjalnie nie dziwi, ale Solaris to właśnie wieloosobowa strzelanina FPS, która zmierza na Oculus Quest, Rift oraz PSVR. W grze wcielimy się w rolę Athlona - elitarnego sportowca VR. Twórcy bardzo dobrze ocenianego Firewall Zero Hour obiecują tytuł, którzy zaoferuje bitwy w formule 4 vs 4 w futurystycznej stylistyce. Mają na pewno nasz kredyt zaufania.

Low-Fi (PSVR 2, PC)

W grze wcielamy się w szeryfa miejskiego dystryktu Cityblock 303, retro-futurystycznych cyberpunkowych slumsów. Tytułowi "low-fi” to ludzie z najniższych szczebli społecznych, biedota, oraz poniszczone androidy i roboty, które wyrzucone zostały na śmietnik. Sfinansowana na Kickstarterze gra pozwoli nam patrolować ulice i niebo rozwiązując kolejne mroczne sprawy. Co najciekawsze - produkcja będzie miała premierę dopiero w 2021 roku, ale już potwierdzono, że trafi na PS5 i tym samym PSVR 2.