Oto gry, które zobaczymy na PlayStation 5

Oto gry, które zobaczymy na PlayStation 5

Igor Chrzanowski | 11.08.2019, 16:00

Nowa generacja daje o sobie znać coraz głośniej, dlatego też postanowiliśmy, że w jednym miejscu zbierzemy najważniejsze gry jakie prawdopodobnie zobaczymy na PlayStation 5.

Przyszły rok będzie pełen niespodzianek i ekscytujących zapowiedzi, które niechcący (bądź umyślnie) zaczynają przenikać do szerszej publiczności za sprawą wycieków bądź też pojedynczych frazesów jakie padają podczas wywiadów. Niniejsze zestawienie zawiera zatem 11 tytułów, o których zapewne już słyszeliście i jakie zgodnie z aktualnymi doniesieniami mają pojawić się na PlayStation 5.

Call of Duty: Black Ops (2020)

Tegoroczna odsłona serii Call of Duty, jaką zatytułowano po prostu Modern Warfare będzie pierwszym prawdziwym testem dla tworzonego w Krakowie silnika, mającego napędzać całą serię od Activision. Według pierwszych plotek jakie pojawiły się zaledwie kilka dni temu, przyszłorocznym Call of Duty będzie następny Black Ops i to właśnie ten tytuł będzie prawdopodobnie pierwszym next-genowym CoD-em z prawdziwego zdarzenia. Chociaż kto wie, może Infinity Ward wrzuci na nową generację również MW?

Horizon Zero Dawn 2 

To, że zespoły deweloperskie Sony mają już dostęp do dev-kitów PlayStation 5 jest więcej niż pewne, wszakże to właśnie one pomagają Japończykom w konstrukcji nowej konsoli. Gdy w 2017 roku na rynku zadebiutowało iście genialne Horizon: Zero Dawn, Guerrilla Games pokazało, że potrafi tworzyć coś znacznie lepszego i ciekawszego niż kolejny odcięty z szablonu Killzone. Holenderscy deweloperzy na pewno pracują już nad sequelem przygód Aloy, które być może będą tytułem startowym dla PS5 - tak jak Killzone: Shadowfall był starterem dla PS4.

Cyberpunk 2077

Tak uznane w naszej branży zespoły jak nasz rodzimy CD Projekt Red, cieszą się sporym kredytem zaufania i są jednymi z pierwszych studiów jakie dostają dostęp do wczesnych dev-kiitów next-genowych konsol. Autorzy nadchodzącego właśnie Cyberpunk 2077 nie mogą oczywiście niczego jeszcze potwierdzić,, lecz w jednym z wywiadów puścili oczko w naszą stronę i stwierdzili, że Cyberpunk 2077 "prawdopodobnie" może pojawić się na PS5 i Xbox Scarlett.

God of War 2

Tuż po zeszłorocznej premierze God of Wara jasnym stało się, że Santa Monica Studios zamierza rzucić Kratosa na więcej niż jedną z nordyckich przygód. Dla wielu najlepsza odsłona serii oraz kandydat do miana gry generacji, na bank dostanie przepiękny sequel na PlayStation 5, niestety będziecie musieli być w tym przypadku cierpliwi, bo nie stanie się to wcześniej niż za 3-4 lata. 

Grand Theft Auto VI

Plotek o Grand Theft Auto VI pojawiło się w ostatnich miesiącach tak wiele, że aż ciężko za tym nadążyć. Najbardziej prawdopodobne jest to, że ponownie trafimy do Vice City oraz będziemy mieli okazję pozwiedzać nowe dla serii brazylijskie miasto wzorowane na Rio De Janeiro. Protagonistką tej opowieści ma być po raz pierwszy kobieta, zaś wszelkie granice przekroczone jeszcze bardziej niż w "piątce". Pozostaje nam jedynie czekać na oficjalną zapowiedź i termin premiery GTA VI - może to być zarówno początek jak i środek przyszłej generacji.

The Elder Scrolls VI

O tym, że Bethesda pracuje nad aż dwoma wielkimi RPG-ami dla next-genów, wiemy już od E3 2018, jednakże obie propozycje Todda Howarda są równie pełne tajemnic jak proces pracy ich działu kontroli jakości. O TES VI wiemy jedynie tyle, że powstaje, a poniższy zwiastun został zrobiony tak bardzo na szybko, że fani od razu znaleźli prawdziwe miejsce, na bazie którego zrobiono tenże render. Krótko mówiąc ta zapowiedź to bardzo miło powiedziane "tak, robimy nowego TES-a, zamknijcie się w końcu!".

Death Stranding

Hideo Kojima jasno deklaruje, że Death Stranding zadebiutuje już na PlayStation 4, a jego dzieło będzie czymś więcej niż tylko kolejną grą - to ma być swoisty manifest dotyczący całej naszej branży oraz sytuacji na świecie. Wielkie słowa wypowiedziane z ust wielkiego artysty zazwyczaj okazują się być prawdą. Dlaczego jednak wspominamy tu o Death Stranding? Mark Cerny, architekt odpowiedzialny za PS5, zapytany o to, czy dzieło Japończyka pojawi się na nowej konsoli odpowiedział jedynie wymowną ciszą i uśmiechem.

Starfield

Tutaj tak jak w przypadku The Elder Scrolls VI, wiemy bardzo niewiele. Starfield będzie kosmicznym RPG korzystającym ze schematów opracowanych przez Bethesdę w przeciągu tych ponad 20 lat - zobaczymy tu nowe mechaniki, tematykę space opery w ujęciu Bety, a także to jaki postęp zaliczy antyczny silnik Amerykanów. 

Final Fantasy VII Remake

Remake Final Fantasy VII na pewno będzie tytułem międzygeneracyjnym, ponieważ całość zostanie podzielona na dwie kompatybilne ze sobą opowieści, a to oczywiście wymaga od twórców tego, żeby w nadchodzące dzieło zagrali zarówno posiadacze konsol obecnej jak i przyszłej generacji. Poniżej przypominamy świetny zwiastun z tegorocznego E3.

Dying Light 2

Techland jest obecnie stawiany w jednym szeregu z najlepszymi producentami gier na świecie, a takie uznanie to nie tylko przywileje, ale też i obowiązki. Dying Light 2 oficjalnie zostało nazwane grą cross-generacyjną, więc możemy spodziewać się tego, że ulepszona wersja zadebiutuje w pierwszych miesiącach życia obu next-genów. Tym samym Techland zrealizuje również plan, jaki towarzyszył firmie przy premierze pierwszego Dying Light, które planowano wrzucić także na Xbox 360 i PlayStation 3.

Sniper Elite 5

Ostatnim z niemalże potwierdzonych tytułów jakie trafią na nową generację jest kolejne Sniper Elite, o którym mówił szef studia Rebellion kilka tygodni temu w specjalnym oświadczeniu wideo. Powiedział wtedy, że sequel do Sniper Elite 4 już się tworzy, jednakże firma nie może nam nic o nim powiedzieć i nie zrobi tego przez najbliższy rok - śmiało możemy zatem założyć, że ambitni twórcy pokażą nam w 2020 roku jakiś mało mówiący teaser swojej produkcji, by potem stać się tytułem startowym dla next-genów.

Igor Chrzanowski Strona autora
Z grami związany jest praktycznie od czwartego roku życia, a jego sercem władają głównie konsole. Na PPE od listopada 2013 roku, a obecnie pracuje również jako game designer.
cropper