Gra o tron 8. Najciekawsze przecieki i teorie z 8 sezonu hitu HBO

Gra o tron 8. Najciekawsze przecieki i teorie z 8 sezonu hitu HBO

Igor Chrzanowski | 13.04.2019, 18:30

Ostatni sezon Gry o tron będzie największym i najważniejszym wydarzeniem w historii telewizji, dlatego na nadchodzącą premierę najnowszego odcinka czeka cały świat. Dziś przyjrzymy się najciekawszym teoriom i przeciekom dotyczącym fabuły 8 sezonu hitu HBO.

Już w nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy mogli zanurzyć się w skomplikowane intrygi, epickie walki i niespodziewane zwroty akcji, jakie czekają na nas w ostatnim sezonie Gry o tron od HBO.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przeczytaj recenzję pierwszego odcinka 8 sezonu Gry o Tron

Kto przeżyje, a kto wyzionie ducha? Kto kogo poślubi, a kto kogo zdradzi? Na te odpowiedzi fani serialu czekają od dobrych kilkunastu miesięcy, dziś zatem zobaczymy jakie teorie wysnuli przez ten czas.

Jon Snow dosiądzie smoki

Dzięki kilku potwierdzonym już informacjom wiemy, że Daenerys przybędzie na pomoc Jonowi już na samym początku 8. sezonu Gry o tron, gdzie jej armia wyposażona w 2 ostatnie smoki będzie przedzierać się dalej przez krainę Siedmiu Królestw. Wielu fanów doszło do wniosku, że mocna więź łącząca Jona i pannę Targaryen sprawi, że smoki zaufają młodemu bohaterowi i tym samym Daenerys oraz Snow zostaną jeźdźcami ostatnich pozostałych przy nich majestatycznych istot.

Daenerys poślubi Tyriona

Przez wiele sezonów relacja Snowa i Dany przypominała coś na kształt miłości, jednakże według fanów Tyrion w końcu powie parze, że są w pewien sposób spokrewnieni, co skreśli całe to napięcie zachodzące między nimi. Wiadomym jest, że w ostatnim sezonie Gry o tron zobaczymy jakieś wesele Królowej, jednakże nikt nie zdradził jeszcze kim ma być jej wybranek. Jeśli sprawy potoczą się dobrze, może okazać się, że to właśnie Tyrion będzie stał tuż obok pięknej damy na ślubnym kobiercu, czym utrzyma ród Lannisterów na tronie.

Siostry Stark dojdą do władzy

Para sióstr z rodu Stark jest jednym z najbarwniejszych duetów w całej sadze i nie ulega wątpliwości to, że zarówno Arya jak i Sansa odegrają bardzo ważną rolę w wielkim finale szykowanym przez HBO. Niektóre przecieki donoszą, że starsza z dam w końcu zasiądzie na tronie rodu Stark i zostanie Lordem twierdzy Winterfell, będącej stolicą Północy. Arya zaś ma wypełnić swoje przeznaczenie i w końcu dokona bardzo ważnego zabójstwa – nie wiadomo jednak, kto będzie jej celem. Jedyną wskazówką jaką znamy jest tylko wypowiedź odgrywającej jej Maisie Williams, która stwierdziła, że „Arya jak zwykle zostanie sama”.

Jon Snow i Daenerys dowiedzą się prawdy

Jak już wyżej wspominaliśmy, Jon Snow i Daenerys nie wiedzą, że są spokrewni, przez co ich relacja chwilami bywa dosyć zawiła. Kilka źródeł potwierdza jednak, że Tyrion chce w pewien sposób doprowadzić do „nieszczęśliwego” zakończenia i być może to właśnie on przekaże im te dosyć niespodziewane dla nich wieści. Jeśli dodamy do tego pogłoski o jego ślubie z Królową, może okazać się, że ród Lannisterów zatrzyma całkowitą władzę i ponownie zasiądzie na tronie w King’s Landing, trzymając tym samym w garści wszystkie Siedem Królestw.

Jaime zabije Cersei

Gdy Jaime uwolnił się w końcu spod jarzma Cersei, która to znana jest dobrze jako najokrutniejsza ze wszystkich tyranów rządzących tymi ziemiami, postanowił uciec jak najdalej i nigdy już nie wracać w jej strony. Jednakże niemalże pewnym jest to, że Cersei zostanie po prostu zabita, dzięki czemu jej miejsce na tronie automatycznie się zwolni. Jedni spekulują, że jej zabójczynią zostanie Arya, lecz równie prawdopodobna jest teoria głosząca, że to właśnie Jaimie połączy siły z Davosem, aby ukrócić straszne rządy swojej niezrównoważonej siostry.

Bran Stark to Nocny Król

Od czasu kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o Nocnym Królu, nie wiemy o nim praktycznie nic – skąd tak naprawdę pochodzi, jakie są jego motywy i dlaczego zamierza zabić absolutnie wszystkich, którzy staną mu na drodze. Jedna z najciekawszych teorii dotyczących tej postaci głosi, że Nocnym Królem jest sam Bran Stark. Jakie są na to dowody? Na jednym z teaserów 8 sezonu Gry o tron Jon Snow, Arya i Sansa Stark poszli odwiedzić rodzinną kryptę rodu Stark, gdzie mamy dowiedzieć się jakichś zaskakujących informacji – uwagę widzów przykuło jednak to, że Bran jako jedyny nie jest obecny w tej scenie, przez co uznali, że ich teoria może mieć sporo sensu. Druga, znacznie mniej popularna teza głosi, iż Nocnym Królem jest Hodor.

King's Landing zostanie spalone

King’s Landing na pewno będzie centrum działań wojennych w ostatnim sezonie wielkiej opowieści HBO, lecz na razie nie wiemy jakie losy spotkają stolicę Siedmiu Królestw. Niektórzy twierdzą, że całe miasto stanie się ofiarą smoków, jakimi kierować będą Jon oraz Daenerys. Majestatyczne istoty mają pokryć ogniem najważniejsze dzielnice, a kluczowe momenty z całego ostatecznego starcia odbędą się na jego ulicach. Prawdopodobnie przyczyną takiego obrotu spraw będzie to, że Cersei odmówi oddania hołdu Daenerys, więc młoda Królowa będzie musiała odebrać co jej się należy siłą.

Nocny Król wygra całą wojnę?

Wszyscy zakładamy, że Gra o tron będzie mimo wszystko miała dobre zakończenie, lecz czy aby na pewno tak się stanie? Gdy aktor odgrywający rolę Jona Snow opowiadał w jednym z wywiadów jakie emocje towarzyszyły mu przy czytaniu scenariusza ostatniego odcinka sagi, przytoczył kilka ważnych zdań. W rozmowie z reporterem Entertainment Weekly, który to dostał prawo wstępu na plan zdjęciowy zakończenia serialu, powiedział, że tym razem zamiast tradycyjnego „Koniec sezonu X” scenariusz zakończono symbolicznym „Koniec Gry o tron”.

Z jednej strony możemy uznać, że po prostu napisano tak, bo taką nazwę nosi cały serial, jednakże emocje jakie opisywał w rozmowie Kit Harington jasno wskazują na to, że w tym haśle tkwi coś więcej. Sam reporter magazynu wspomniał także, że w końcowej scenie zobaczył postacie, których nigdy nie spodziewałby się tam zobaczyć, a wszystko działo się w scenerii, której w serialu jeszcze nie pokazywano. Czy zatem Night King wygra całą wojnę i zakończy rodowe gierki, przejmując władzę w całej krainie? A może Siedem Królestw zostanie tak bardzo spustoszone, że ostatni z żywych wyjadą do innego świata?

Igor Chrzanowski Strona autora
Z grami związany jest praktycznie od czwartego roku życia, a jego sercem władają głównie konsole. Na PPE od listopada 2013 roku, a obecnie pracuje również jako game designer.
cropper