Uniwersum Metro 2033 otrzyma film. Dmitrij Głuchowski będzie nadzorował prace

Uniwersum Metro 2033 otrzyma film. Dmitrij Głuchowski będzie nadzorował prace

Wojciech Gruszczyk | 15.03.2016, 16:03

Miłośnicy świata wykreowanego przez Dmitrija Głuchowskiego długo czekali na tę wiadomość. Twórca wybitnego uniwersum potwierdził, że Metro 2033 zostanie sfilmowane. Za projekt będzie odpowiadał między innymi producent 50 Twarzy Greya.

Systematycznie informujemy naszych czytelników o kolejnych powieściach w uniwersum Metro 2033, a teraz możemy z przyjemnością zakomunikować powstawanie filmowej adaptacji. Za projekt będzie odpowiadał duet producentów – Michael De Luca (50 Twarzy Greya) oraz Stephen L'Heureux (Sin City 2: Damulka warta grzechu).

Możecie mieć jednak pewność, że Głuchowski nie pozwoli na bezczeszczenie jego świata. Twórca powieści będzie nadzorował prace i pomagał wspomnianej wyżej dwójce w przygotowaniu wszystkich najdrobniejszych aspektów. Dmitrij skomentował to wydarzenie następującymi słowami:

„Moja powieść i ja czekaliśmy na to przez 10 ostatnich lat. Wcześniej uważałem z przekazaniem mojego „dziecka” producentom z Hollywood, ale teraz sądzę, że uniwersum wylądowało w odpowiednich rękach. De Luca oraz L'Heureux mają wielką wizję tego projektu i praca z nimi będzie zaszczytem.”

Jest to bardzo dobra wiadomość i miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy również pozytywne informacje na temat kolejnej gry z tej serii. Akurat Metro 2033 i w ciekawy sposób zaprezentowały świat Głuchowskiego.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/metro_redux/news/50_shades_of_greys_producer_is_making_a_metro_2033_movie.html
Wojciech Gruszczyk Strona autora
Miał przyjść do redakcji zrobić kilka turniejów, ale cytując klasyka „został na dłużej”. Szybko wykazał się pracowitością, dzięki której wyrobił sobie pozycję w redakcji i zajmuje się różnymi tematami. Najchętniej przedstawia wiadomości ze świat gier, rozrywki i technologii oraz przygotowuje recenzje gier i sprzętu. Jeśli jest zadanie – Wojtek na pewno się z nim zmierzy. 
cropper