Metro 2033

Metro 2033

Ocena wg platformy:

PC 7.7
X360 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
4A Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
16.03.2010
Europa:
19.03.2010
Polska:
19.03.2010
Producent:
4A Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
16.03.2010
Europa:
19.03.2010
Polska:
19.03.2010

Metro 2033 - opis gry

Ukraińskie 4A Games wzięło za materiał źródłowy postapokaliptyczna powieść Dmitrija Głuchowskiego, "Metro 2033", i stworzyło FPS-a o tym samym tytule, który ukazał się na Xboksie 360 i PC w pierwszej połowie 2010 roku. Planowano także wersję na PlayStation 3, ale ostatecznie z niej zrezygnowano.

Głównym bohaterem jest Artyom / Artem, będący jednym z pierwszych ludzi urodzonych w moskiewskim metrze, które po wojnie atomowej w 2013 roku stało się schronieniem dla ocalałej populacji stolicy Rosji. Poszczególne stacje stały się autonomicznymi państwami-miastami, a powierzchnia niegdyś tętniącej życiem metropolii zamieszkałą przez wynaturzone radiacją istoty ruiną. 20-letni bohater wyrusza wraz z członkiem elitarnej organizacji Rangerów, by sprawdzić, co zagraża jednej ze stacji, po drodze przedzierając się m.in. przez tereny znajdujące się pod kontrolą Sowietów i nazistowskiej Czwartej Rzeszy. Jak widać, totalitaryzm ma się dobrze nawet po końcu świata.

Przemierzając plątaninę tuneli rozpościerających się pod zdewastowaną Moskwą, rzadziej jej powierzchnię, gracze często zmuszeni korzystać są z maski przeciwgazowej i latarki. Pierwszy gadżet pozwala funkcjonować w warunkach skażenia (pod warunkiem, iż mamy odpowiednią ilość filtrów powietrza), drugi zaś rozprasza wszędobylskie ciemności. Wśród przeciwników znajdziemy zarówno posługujących się bronią palną ludzi, jak i polegających na brutalnych starciach oko w oko mutantów. Większość uzbrojenia, z jakiego będziemy korzystać, to wytworzone metodami niemal "domowymi" strzelby, karabiny i pistolety z lichej jakości amunicją, która jest też środkiem płatności w metrze. Lepszego typu uzbrojenie swoje kosztuje, tak samo jak nieczęsto spotykane naboje z prawdziwego zdarzenia.

Mimo że akcja osadzona została w realiach skomplikowanej, podziemnej sieci, to przygoda jest całkowicie liniowa, z pewną dozą wątków pobocznych. Metro 2033 zawiera w sobie też sporo elementów horroru - podczas rozgrywki często natrafić można na zjawiska paranormalne, a konieczność dbania o odpowiednią ilość filtrów powietrza i wymagający przeciwnicy skutecznie doklejają grze łatkę survival.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Metro 2033

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper