Kącik Filmowy: Hollywood na wynos

Kącik Filmowy: Hollywood na wynos

Łukasz Kucharski | 05.04.2014, 18:38

Mam nadzieję, że ten sobotni wieczór umili Wam kolejna odsłona tasiemca pt. Kącik Filmowy. W rozwinięciu czeka na Was porcja wiadomości ze świata kina oraz Trzech Zwiastunos. Zapraszam!
 

Hollywood na wynos
Dalsza część tekstu pod wideo
 

Mój wewnętrzny zmysł podsuwa mi przeczucie, że im bliżej kolejnego epizodu Gwiezdnych Wojen, tym więcej będziemy otrzymywać materiałów...z poprzednich odsłon sagi George'a Lucasa. Zapowiada to materiał traktujący o narodzinach miecza świetlnego, czyli jednej z najsłynniejszych fikcyjnych broni w historii kinematografii. Udostępniony dzięki wielkoduszności Myszki Miki. Dawno, dawno temu w odległej galaktyce ów filmik wylądował na DVD, w sekcji materiałów zza kulis, ale to już inna bajka.###


Dzieci też mają głos. A przynajmniej według kanału Nickleodeon. Co roku, stacja ze sterowcem w logotypie, organizuje wielką galę dla małych widzów - Kids' Choice Awards. Edycję 2014 poprowadził Mark Wahlberg. A oto i zwycięzcy:

Film:
Igrzyska śmierci w pierścieniu ognia

Aktor:
Adam Sandler - Jeszcze większe dzieci

Aktorka:
Jennifer Lawrence - Igrzyska śmierci w pierścieniu ognia

Animacja:
Kraina lodu

Dubbing w filmie animowanym:
Miranda Cosgrove - Minionki rozrabiają

Ekranowy twardziel:
Robert Downey Jr. - Iron Man 3

Ekranowa twardzielka:
Jennifer Lawrence - Igrzyska śmierci w pierścieniu ognia

Serial telewizyjny:
Sam & Cat

Kreskówka:
SpongeBob Kanciastoporty

Aktor telewizyjny:
Ross Lynch - Austin & Ally

Aktorka telewizyjna
Ariana Grande - Sam & Cat


###


Jak już wiemy ekranizacja Splinter Cell spoczywa w rękach Douga Limana (Tożsamość Bourne'a), a w Sama Fishera wcieli się Tom Hardy. Scenariusz powstał, lecz szczegółów nie znamy. Okazuje się jednak, że wymaga poprawek i do ich naniesienia wyznaczono Sheldona Turnera (Everest). Powstaje pytanie. Czy te korekty zamówiono wskutek marnej jakości historii? A może producenci zdecydowali, że film będzie zbyt mało hollywoodzki? Mam nadzieję, że to ta pierwsza wersja, bo czas na dzieło, które z czystym sumieniem można ocenić na „9”.


###


Nowa wersja przygód Fantastycznej Czwórki zyskała rozgłos dzięki obsadzeniu w roli Johnny'ego Storma Michaela B. Jordana. Jakby nie patrzeć, aktor ma ciut ciemniejszy odcień skóry od komiksowego oryginału...ale co z tego?! Liczy się to jak zagra brata Sue. Jak będzie kiepski, niech wtedy ludzie na niego naskakują. Dla mnie mógłby być i Azjatą, ważne aby był dobry. Teraz spokojnie. Wiadomość miała jednak dotyczyć głównego złoczyńcy. Rola pana i władcy Latverii - Victora von Dooma - trafiła do filmografii Toby'ego Kebbella, którego zobaczymy wkrótce w kontynuacji Genezy Planety Małp. Za reżyserię nadal odpowiada Josh Tran, a film – w teorii - trafi do kin w 2015 roku. Podobno, historia ukazana w dziele ma być oparta na uniwersum Ultimate, czyli alternatywnym świecie z bohaterami Domu Pomysłów.


###


Po jednym nowym początku czas na kolejny. Wybór padł na Akademię policyjną – legendarną komedię (a właściwie serię) z bandą szurniętych stróżów prawa. Z projektem związany jest Scott Zabielski (Tosh.0), a producenta oryginału – Paula Maslansky'ego – wspierać będą Jordan Peele i Keegan-Michael Key. Starzy bohaterowie nie powrócą, więc czekają nas nowe postacie i oczywiście obsada, która jak na razie nie jest znana. Czy trzymamy kolejny mierny film czerpiący z klasyka? Kto wie. Zawsze lepiej być nastawionym pozytywnie.


###


Po Skyfall, oczekiwania względem kolejnej odsłony przygód Jamesa Bonda znajdują się w sekcji „bardzo wysokie”. Z dwudziestą czwartą odsłoną nadal związani są Daniel Craig oraz Sam Mendes, a zdjęcia rozpoczną się w lecie tego roku. Poza tym, kto wcieli się w ekranowe partnerki 007 (poszukiwana jest brytyjska i skandynawska aktorka), fanów interesuje odtwórca roli czarnego charakteru. Hollywoodzka wieść gminna głosi, że szansę na angaż ma Chiwetel Ejiofor, czyli gwiazda filmu Zniewolony. Co sądzicie o tym (ewentualnym) wyborze?


###


Trzech Zwiastunos


Trzej Zwiastunos przynoszą Wam w darze zapowiedź do tajemniczego filmu z Jesse Eisenbergiem, nowe dzieło Romana Polańskiego oraz hipnotyzującą Lucy, czyli Scarlett Johansson.

  

###

 

Nasze sobotnie spotkanie dobiegło końca, ale już we wtorek czytamy się ponownie!


 

Łukasz Kucharski Strona autora
cropper