Maciej Zabłocki Maciej Zabłocki 27.07.2021
Ranking myszek do battle royale - przedstawiamy TOP 6
992V

Ranking myszek do battle royale - przedstawiamy TOP 6

Przygotowaliśmy niewielki ranking sześciu najlepszych myszek dla graczy, którzy codziennie rozgrywają mecze w grach typu battle royale. Takie gryzonie powinny mieć dużą wytrzymałość, odpowiednio czułe sensory i sprawne ślizgacze, które będą dobrze współgrały z dużą, materiałową podkładką. Koncentrujemy się przede wszystkim na komforcie użytkowania. 

Materiał powstał przy współpracy z siecią Media Expert.

Rynek myszek dla graczy jest bardzo obszerny, dlatego wybór sześciu konkretnych modeli wcale nie był taki prosty. W tym zestawieniu skoncentrujemy się jednak przede wszystkim na urządzeniach doskonale spisujących się w grach typu battle royale, czyli bardzo popularnym ostatnio gatunku sieciowych strzelanek czy gier akcji, w których udział biorą dziesiątki lub setki graczy na ogromnej mapie. Celem jest przetrwanie, ale w taki sposób, by wyeliminować absolutnie wszystkich pozostałych. Ten sposób zabawy został rozpowszechniony przez tytuł PlayerUknown's Battlegrounds, a potem rozwijany i aplikowany do wielu innych gier, takich jak Fortnite, Apex: Legends czy Call of Duty: Warzone. 

Myszki dla graczy w Media Expert - sprawdź ofertę

Zyskał olbrzymią popularność i staje się powoli fundamentem rozgrywek sieciowych dla wszystkich nadchodzących tytułów z gatunku FPS czy TPP. Gracze uwielbiają ten sposób rozgrywki, który nie tylko dostarcza wielu emocji i wrażeń, ale przede wszystkim zmusza do pełnego skupienia i koncentracji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wygrywać zespołowo, dlatego kooperacja np. w Call of Duty: Warzone jest szalenie istotna, bo pozwala na taktyczne podejście do przeciwnika. W battle royale nie brakuje też wszelkiego rodzaju pojazdów, a sposobów rozgrywania takiej bitwy wymyślono dzisiaj dziesiątki, jak nie setki. Jeżeli korzystasz z gamingowego laptopa czy mocnego PC, o których pisaliśmy w ostatnich tygodniach wielokrotnie, a Twoim ulubionym gatunkiem jest właśnie battle royale, z pewnością potrzebujesz wytrzymałej, wygodnej i sprawdzonej myszki. Zanim jednak przejdziemy do zestawienia, warto rozjaśnić pewne kwestie. 

Lepiej kupić myszkę przewodową czy bezprzewodową? Tutaj temat jest dość złożony, bo to zależy od budżetu. Ogólnie, zdecydowanie lepiej, gdy gryzoń wyposażony jest w kabelek, bo to eliminuje jakiekolwiek opóźnienia (nawet minimalne), a przy tym odciąża naszą głowę od ładowania akumulatorów czy wymiany baterii. A przecież prąd może skończyć się w każdym momencie, także podczas najbardziej zakręconych akcji. Dlatego w tym rankingu spojrzymy wyłącznie na zestawienie myszek przewodowych. Po drugie - o ile biurowe egzemplarze wyposażone są w słabsze sensory o czułości (tzw. DPI) rzędu 800-1000 jednostek, tak myszki dla graczy powinny mieć sporo więcej. Co prawda nie warto przesadzać w drugą stronę, bo zbyt wysoka czułość prowadzi do wielu różnych problemów. Optymalny zakres wynosi między 1500, a 2500 DPI, ale niektórzy mistrzowie Counter-Strike'a podkreślają, że im niższe DPI tym nawet lepiej. Dlatego warto zwrócić uwagę też na inne elementy takiego gryzonia, jak choćby ergonomia użytkowania. 

6. Mad Dog GM700

To nietypowy wybór i nietypowa marka, ale warto zwrócić na nią uwagę. Myszkę wyposażono w uznany sensor PixArt PMW3325, ten sam, który znajdziecie w gryzoniu od SilentiumPC. Maksymalna rozdzielczość optyki sięga 8000 DPI, które podzielono na 7 różnych poziomów. Do tego potrafi odczytać prędkość ruchu ręki dochodzącą do 2,54 m/s, co jest wynikiem absolutnie wystarczającym do każdej, nawet najbardziej wymagającej produkcji. Myszkę wyposażono w nowoczesne, atrakcyjne podświetlanie RGB (16,7 mln kolorów) oraz 7 programowalnych przycisków. Design i wykonanie mogą się podobać. Myszkę wyprofilowano tak, żeby pasowała do każdego chwytu i wielkości dłoni. 

Mad Dog GM700 korzysta z przełączników Omron, maksymalne przyspieszenie wynosi 20G, a wytrzymałość przycisków powinna sięgać ok. 20 milionów kliknięć. Na spodzie zamontowano cztery ślizgacze, a mysz kompatybilna jest z całą paletą Windowsów - 7, 8 i najnowszą dziesiątką. Gryzoń dedykowany jest dla graczy FPS, MMO i RTS, ze szczególnym uwzględnieniem tych pierwszych, którzy od myszki oczekują przede wszystkim wysokiej czułości, komfortu użytkowania i wielu przycisków pod ręką. GM700 kosztuje bardzo przystępne 149 zł.

5. SPC Gear Lix PMW3325

Tutaj mamy hit sprzedażowy ostatnich miesięcy. To model gryziona stworzony przez firmę SilentiumPC, który chwalony jest przede wszystkim za bardzo niewielką wagę. Nazwa "Lix" oznacza 59 i dokładnie tyle gramów waży opisywany dzisiaj gryzoń. Ponadto urządzenie wyposażono w doskonały sensor marki PixArt PMW3325, który potrafi odczytać ruch ręki pędzonej z prędkością nawet 2,54 m/s. To szalone, ale niezwykle przydatne podczas grania w battle royale, gdzie czasem liczy się dosłownie każda chwila. Myszka wspiera rozdzielczość sensora dochodzącą do 8000 DPI. Za rejestrowanie ruchów gracza odpowiadają przełączniki marki Omron. 

Ich wytrzymałość producent określa na 20 milionów kliknięć, czyli całkiem przyzwoicie. Mysz kosztuje dzisiaj bardzo przystępne 109 zł i jest jednym z najciekawszych wyborów do gier typu battle royale. Jej ergonomiczną konstrukcję wyposażono w szereg otworów, które zapobiegają poceniu się dłoni. Ten mechanizm ponoć sprawdza się rewelacyjnie i faktycznie pozwala na wielogodzinne sesje bez poczucia dyskomfortu. Całości dopełniają teflonowe, duże ślizgacze oraz w pełni konfigurowalne, eleganckie podświetlanie RGB. Producent zastosował tutaj 6 programowalnych przycisków. To powinno w zupełności wystarczyć. 

4. Logitech G502 Hero

Tej myszy nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Model renomowanej firmy Logitech jest znakomicie oceniany przez każdego nabywcę. G502 Hero charakteryzuje się przede wszystkim znakomitym sensorem optycznym HERO 25K, którego teoretyczna rozdzielczość sięga oszałamiających 25600 DPI, chociaż użyteczne będą wartości dochodzące do 16000 DPI. Szybkość ruchu przekracza 400 IPS i nie jest może powalająca, ale wystarczy do właściwego działania nawet przy błyskawicznych ruchach ręki. Producent zastosował aż 11 w pełni programowalnych przycisków. Do tego znajdziemy tu dedykowane ciężarki, które pozwolą nam dostosować wagę urządzenia w zależności od potrzeb. 

Nie brakuje odpowiednich, podświetlanych akcentów RGB oraz specjalnych, mechanicznych przycisków zdolnych wytrzymać do 50 mln kliknięć. Jakości wykonania nie można niczego zarzucić - Logitech słynie z wysokiej jakości produktów dla graczy. Nie brakuje też dedykowanej aplikacji Lightsync RGB, która pozwoli na stworzenie profili czy dostosowanie oświetlenia na przeróżne sposoby. G502 Hero kosztuje dziś ok. 249 zł i w tej kwocie będzie poważną konkurencją dla wymienionych powyżej gryzoni. Z pewnością warto go wziąć pod uwagę, chociaż to najcięższa (potencjalnie) mysz w zestawie - waży 121G i oferuje przyspieszenie na poziomie 40G (dość standardowe, ale dalej znakomite). 

3. HyperX Pulsefire FPS Pro

To mysz z gatunku tych, które trzeba wziąć pod uwagę. Produkty firmy HyperX cechuje przede wszystkim znakomita jakość zastosowanych materiałów i skrupulatność ich wykonania. Dlatego po modelu Pulsefire Pro nie możecie oczekiwać niczego innego. Mysz charakteryzuje ergonomiczny kształt, dodatkowe 6 programowalnych przycisków i świetny sensor renomowanej marki PixArt 3389 o rozdzielczości sięgającej aż 16000 DPI. Urządzenie korzysta ze sprawdzonego oprogramowania HyperX NGenuity, które pozwala na stworzenie makr i regulację podświetlenia RGB. Można też zapisać do 3 profili, dzięki wbudowanej w gryzonia, niewielkiej liczbie pamięci. 

Myszka kosztuje dzisiaj 149 zł i w tym przedziale cenowym jest jedną z ciekawszych propozycji. Jest przy tym bardzo lekka i ma wygodnie wyprofilowane przyciski pod palce, co poprawia ergonomię. Dodatkowo producent gwarantuje bardzo wysoką wytrzymałość - nawet do 20 mln kliknięć i ponadprogramowe ślizgacze, które znacznie przyspieszą nasze ruchy, jeśli skorzystamy z dobrej, sprawdzonej podkładki. Ponadto mamy tutaj 1000 Hz próbkowanie, a także pełną kompatybilność nie tylko z PC, ale też z konsolami PS4/PS5 oraz Xbox One i Xbox Series. 

2. SteelSeries Rival 5

Czy jest na sali ktoś, kto nie kojarzy marki SteelSeries? Wśród graczy prawdopodobnie nie znajdziemy takiej osoby. Wszystko dlatego, że firma przyzwyczaiła nas do świetnych akcesoriów gamingowych, na których zawsze można polegać. Nie inaczej jest ze sprawdzonym modele Rival 5. Ten atrakcyjnie podświetlany (16,8 mln kolorów RGB) gryzoń znacznie podkreśli gamingowość każdego stanowiska, ale nie w tym tkwi jego największa siła. Myszka ma wbudowane aż 9 w pełni programowalnych przycisków, w tym 5 bocznych, które możemy wykorzystać w absolutnie dowolnym celu. 

Do tego producent zamontował wysokiej klasy sensor TrueMove Air opracowany we współpracy z firmą PixArt. Oferuje prawdziwe śledzenie 1:1, rozdzielczość dochodzącą do 18000 DPI, 400 IPS oraz przyspieszenie równe 40G. Przełączniki są natomiast odporne na kurz i wodę, wytrzymując przy tym aż do 80 milionów kliknięć. Waga myszki nie przekracza 90G, co jest bardzo wygodną wartością, a jej konstrukcja i budowa mogą się podobać i znajdą wielu zwolenników. SteelSeries Rival 5 jest bardzo ergonomiczna, a przy tym wyposażona w znakomite i sprawdzone ślizgacze, które z pewnością nie zawiodą nawet najbardziej wymagających użytkowników. To wszystko w cenie 279 zł. Nie jest może najtaniej, ale za jakość trzeba zapłacić. 

1. Razer DeathAdder V2

Na pierwszym miejscu tego zestawienia nie mogło zabraknąć jednej z najlepszych myszek w dziejach elektroniki użytkowej. Mowa oczywiście o modelu Razer DeathAdder V2, który może Wam być dobrze znany. Chociaż firma Razer słynie z produktów o różnej jakości, to akurat na tę myszkę nie będziecie w żadnym wypadku narzekać. Producent od wielu lat specjalizuje się w dostarczaniu sprzętu gamingowego i nie zapomniał, że tutaj musi dorzucić coś ekstra. Dlatego w modelu DeathAdder V2 zaaplikował najdokładniejszy na rynku sensor Razer Focus+ 20K o rozdzielczości dochodzącej do 20000 DPI. Mysz posiada błyskawiczny czas odpowiedzi na poziomie 1 ms. 

To jednak nie koniec "bajerów" bo DeathAdder V2 posiada 8 w pełni programowalnych przycisków, bardzo ergonomiczną, podświetlaną (RGB) i wygodną obudowę, a także specjalne, optyczne przełączniki, które mogą wytrzymać do 70 milionów kliknięć. Mówi się, że to myszka dostosowana do każdego rodzaju chwytu, niezależnie czy to palm grip, claw czy może fingertip - każdy z nich będzie idealnie skrojony pod ergonomię gryzonia Razera. Urządzenie ma też wbudowaną pamięć do zapisywania profili, aż 650 IPS i przyspieszenie o wielkości 50G. Nie brakuje całkiem długiego, bo ponad 2m kabla w sieciowym oplocie i znakomitych ślizgaczy. DeathAdder V2 waży tylko 82G, co czyni go idealnym do wielogodzinnych sesji. No i w pełni wspiera oprogramowanie Razer Chroma RGB, a kosztuje przy tym ok. 239 zł, co jest bardzo atrakcyjną kwotą, jak za tyle przeróżnych dobroci. 

Myszki dla graczy w Media Expert - sprawdź ofertę

Advertisement

Tagi: battle-royale dla graczy gaming gry myszek myszka ranking