Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.04.2021
PlayStation Plus vs. Games With Gold – Kwiecień 2021
2177V

PlayStation Plus vs. Games With Gold – Kwiecień 2021

Sony i Microsoft kilka dni temu przedstawiły oferty z PlayStation Plus oraz Games with Gold i pierwsze gry trafiły już nawet do graczy. Kolejny raz zestawienia mocno się od siebie różnią, ale chętnie zapoznamy się z Waszymi opiniami na temat przedstawionych propozycji. To kto tym razem zaoferował ciekawsze gry?

PlayStation Plus 

Games with Gold 

Oddworld: Soulstorm 
- Rok premiery: premiera w PS Plus
- Średnia ocen: TBA
Zombie Army 4
- Rok premiery: 2020
- Średnia ocen: 72%
Days Gone 
- Rok premiery: 2019
- Średnia ocen: 71%
Vikings: Wolves of Midgard 
- Rok premiery: 2017
- Średnia ocen: 64%
Truck Racing Championship
- Rok premiery: 2019
- Średnia ocen: 73%
Dark Void 
- Rok premiery: 2010
- Średnia ocen: 59%
Hard Corps: Uprising 
- Rok premiery: 2011
- Średnia ocen: 75%

 


WojtekWOJTEK: Sony i Microsoft prezentują inne podejście do swoich comiesięcznych ofert, ale w obu propozycjach potrafię znaleźć pewne plusy. Z Games with Gold na pewno włączę Vikings: Wolves of Midgard, bo w swoim czasie produkcję ograłem na PS4 i chętnie sprawdzę, jak działa na Xboksie Series X. Reszta gier mnie niestety nie interesuje, ale podobną sytuację mam w przypadku PlayStation Plus. Tutaj włączę tylko Oddworld: Soulstorm, ale co warte dostrzeżenia – Sony dość nietypowo podchodzi do swojej oferty. Od pewnego czasu dostajemy premierówki, co na pewno warto docenić, ale szkoda, że kolejny raz z tytułem mogą zapoznać się wyłącznie gracze z PS5 – w dodatku Days Gone dubluje ofertę PlayStation Plus Collection. Mimo wszystko muszę pochwalić Sony, ponieważ na powrót Abe'a czekałem zdecydowanie za długo. Szkoda, że gra nie trafiła do nas przed świętami, bo pewnie w jeden weekend połknąłbym nową historię.

Tym razem wybieram… PlayStation Plus.


KajetanKAJETAN: Nie mogę powiedzieć, że lubię, gdy porównanie ofert zdaje się nie mieć sensu. Te miesiące są oczywiście ciekawe dla jednych, ale w ostatnim czasie trudno jest mi w jakikolwiek sposób wybrać kogoś innego, niż Sony. I nie chodzi tu bynajmniej o przywiązanie do marki. Gołym okiem widać po prostu, że PlayStation dużo bardziej stawia na swoją usługę - Xbox idzie coraz mocniej w kierunku Game Passa. 

Japońska firma zmieniła jakiś czas temu podejście do PS Plus i dla nas, graczy, ma to naprawdę pozytywne skutki. Prawie miesiąc w miesiąc dostajemy jakieś premierowe tytuły, a oferowany teraz Oddworld: Soulstorm powinien skusić każdego. Do tego dorzucono znakomite Days Gone, które, choć mam ograne, trzeba z pełnym przekonaniem uznać za bardzo mocną pozycję. Wisienką na torcie jest natomiast Zombie Army 4 z ubiegłego roku, które zostało naprawdę dobrze przyjęte.

Z drugiej strony jest Games with Gold, gdzie największym hitem zdaje się Vikings: Wolves of Midgard sprzed prawie czterech lat. Nie ukrywam, że nie jestem zainteresowani żadnym z tytułów proponowanych przez Microsoft. Czy to problem? Nie. Jest przecież Game Pass, w którym nie można narzekać na brak "darmowych" gier. Niemniej, jeśli chodzi o pojedynek wspomnianych usług, nie mam wątpliwości.

Z tego względu wybieram… PlayStation Plus.

Standardowo na koniec zapraszam Was do wybierania najciekawszej oferty! 

Tagi: Games with Gold gwg PlayStation Plus PS Plus