Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 23.02.2021
Xbox Series X pokaże moc. Przypominamy o najciekawszych tytułach ekskluzywnych Microsoftu
3585V

Xbox Series X pokaże moc. Przypominamy o najciekawszych tytułach ekskluzywnych Microsoftu

Microsoft, biorąc przykład z postępowania Sony w poprzedniej latach, postanowił bardziej zainwestować w gry ekskluzywne, aby zachęcić jeszcze większą liczbę graczy do kupna Xboksa Series X|S (lub mocnego PC'ta). Przypomnijmy, jakie wysokobudżetowe produkcje zmierzają na next-gena "zielonych".

Halo Infinite

Premiera: 2021 rok

Halo Infinite miało być startowym tytułem dla Xboksa Series X, ale po pokazie, w którym szerzej przedstawiono projekt 343 Industries, korporacja z Redmond postanowiła przenieść grę na czas nieokreślony. Przygoda Master Chiefa, mającego uratować ludzkość przed nacierającym ze wszystkich stron niebezpieczeństwem, powinna pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Scorn

Premiera: 2021 rok

Bardzo intrygująco prezentuje się Scorn, pierwszoosobowy horror, którego wyróżnia mroczny projekt lokacji - docenią go na pewno miłośnicy malarza H.R. Gigera, który jest autorem projektu ksenomorfa z filmu Obcy. W trakcie rozgrywki istotną rolę odegra nie walka z przeciwnikami, a dokładna eksploracja świata i rozwiązywanie wszelakich zagadek logicznych.

STALKER 2

Premiera: 2021 rok, choć twórcy biorą pod uwagę obsuwę na 2022 rok

Prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2, czyli tytułem must-have dla fanów postapokaliptycznych światów, przebiegają płynnie. Ukraińscy twórcy chcą dostarczyć odbiorcom przygodę Skifa, osoby kształtującej nowy, wielki rozdział w historii Zony, jeszcze w tym roku, ale biorą pod uwagę ewentualną obsuwę na pierwszy kwartał następnego roku kalendarzowego.

Senua's Saga: Hellblade 2

Premiera: Nie wcześniej niż w 2022 roku

Po ukończeniu Hellblade: Senua's Sacrifice mało kto nie chciałby przeżyć kolejnej historii celtyckiej wojowniczki. Doskonale wiedział to zespół Ninja Theory oraz Microsoft, którzy w poprzednim roku ujawnili Senua's Saga: Hellblade II - pełnoprawną kontynuację tytułu wydanego w 2017 roku. Niestety, ale nie będzie dane nam zapoznać się z nią jeszcze w tym roku, bowiem pojawi się ona na rynku najwcześniej w 2022 roku.

Everwild

Premiera: Nie wcześniej niż w 2022 roku

Everwild zostało hucznie zapowiedziane w 2019 roku - nad projektem pieczę sprawuje ekipa Rare, która zajmuje się obecnie tworzeniem dodatkowej zawartości do Sea of Thieves. Brytyjczycy tym razem postawili na baśniowy, przepełniony innowacyjnymi rozwiązaniami świat, który ma zaoferować graczom - jak sami stwierdzili deweloperzy - nowy sposób grania.

Nowa Forza Motorsport

Premiera: Nie wcześniej niż w 2022 roku

Nowa Forza Motorsport to jedna wielka zagadka. Twórcy nie dodali do tytułu cyfry "8", co może sugerować, że będziemy mieli do czynienia z rebootem serii. Do tej pory ujawniono jedynie krótki filmik przerywnikowy, robiący ogromne wrażenie, zarejestrowany na silniku graficznym - umieszczam go poniżej. 

State of Decay 3

Premiera: Nie wcześniej niż w 2022 roku

Microsoft nie zapomina także o osobach lubiących wyżynać setki zombie. Ekipa Undead Labs wciąż zajmuje się tworzeniem zawartości do State of Decay 2, ale pracuje także nad pełnoprawnym State of Decay 3, który będzie grą akcji z wieloma elementami survivalu. Pierwszy trailer zdradza, że zarażonymi będą również rozwścieczone, głodne zwierzęta.

Fable

Premiera: Nie wcześniej niż w 2022 roku

Według Xboksa, Fable (2022) będzie czwartą, główną odsłoną kultowej marki, jak i nowym początkiem dla legendarnej serii, którą postanowiono wskrzesić na dziewiątej generacji konsol. O projekcie Playground Games, twórców Forza Horizon, wiemy tyle, co nic. Po zapowiedzi projektu w sieci pojawiły się doniesienia, że będzie on skupiał się na trybach sieciowych, ale plotki zostały szybko zdementowane i oznajmiono, że nowe Fable będzie RPG-iem.

Avowed

Premiera: Końcówka 2022 roku lub początek 2023 roku

Twórców Fallout: New Vegas warto w ostatnim czasie uważnie śledzić. Przygotowali pewien czas temu na rynek dosyć ciepło - mimo toporności - przyjęte The Outer Worlds, wciąż dłubią przy Grounded, a sporo sił przekierowali obecnie do prac nad Avowed - pełnokrwistym RPG-iem rozgrywającym się w krainie fantasy znanej jako Eora. Znać mogą ją zagorzeni fani tzw. Pillarsów.

Perfect Dark

Premiera: Najprawdopodobniej w 2023 roku

The Initiative to obecnie jeden z najmocniejszych, jak nie najmocniejszy zespół Microsoftu. Znajduje się w nim wielu weteranów branży gier (wcześniej pracujących m.in. w Rockstar Games, Santa Monica Studio, BioWare), którzy do ekipy "zielonych" dołączali na przestrzeni 2018-2020 roku. Microsoft koniec końców postanowił zainwestować w reboot serii Perfect Dark, który rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a dokładniej do świata dotkniętego ekologicznymi katastrofami. Niestety, ale jego premiera nie będzie miała prawdopodobnie miejsca wcześniej, niż w 2023 roku.

Tagi: 343 Industries Forza Motorsport Halo Infinite Hellblade 2 Microsoft Scorn STALKER 2