Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2021
PDP Dual Ultra Slim i PDP Play & Charge Kit - recenzja sprzętów. Świetna opcja dla wielu graczy
1526V

PDP Dual Ultra Slim i PDP Play & Charge Kit - recenzja sprzętów. Świetna opcja dla wielu graczy

W ostatnich dniach jednym z głośnych tematów była współpraca Microsoftu z firmą Duracell. Amerykańska korporacja tłumaczy, że daje graczom wybór, natomiast my sprawdzamy, z czego najlepiej skorzystać podczas ładowania padów dla Xboksów Series X|S oraz Xboksów One. Jak wypadają PDP Dual Ultra Slim i PDP Play & Charge Kit? Sprawdźcie naszą recenzję.

Słowa rzecznika firmy Duracell były w ostatnich dniach szeroko komentowane. Jego zdaniem Microsoft podpisał umowę z producentem, który musi dostarczać baterie do padów dla kolejnych Xboksów. Gigant z Redmond twierdzi, że oferuje wybór, ale niezależnie od podpisanej (lub nie) umowy, posiadanie odpowiedniego sprzętu do ładowania padów wydaje się kluczowe. Postanowiłem sprawdzić, jak prezentuje się najnowsza propozycja PDP, która została przygotowana za sprawą premiery konsol nowej generacji.

PDP proponuje ładowarkę z akumulatorami (PDP Dual Ultra Slim) oraz zestaw akumulatorów do ładowania podczas gry (PDP Play & Charge Kit). Urządzenia są sprzedawane oddzielnie, ale świetnie ze sobą współpracują, więc zdecydowałem się opowiedzieć o nich wspólnie — choć muszę zaznaczyć, że PDP Dual Ultra Slim i PDP Play & Charge Kit mogą bez problemu działać osobno.

Zdaję sobie sprawę, że wielu graczy może już posiadać chociażby ładowarkę PDP, ale co istotne producent zapewnił nowy zestaw dostępny w czarnym pudełku (wcześniej zielony), który został rozbudowany. Teraz w pakiecie otrzymujemy zaślepki do kontrolerów dla dwóch generacji.

PDP Dual Ultra Slim, czyli ładowarka do zadań specjalnych

PDP Dual Ultra Slim - recenzja - cały zestaw z padem

PDP ponownie oferuje graczom podwójną ładowarkę, której głównym atutem jest rozmiar. Stworzono bardzo niskie urządzenie, więc odstawiając kontroler jesteśmy świadkami ciekawej sytuacji — pad leży na płasko, niemal równolegle do blatu. Recenzowana PDP Dual Ultra Slim nie wyróżnia się kształtem, nie potrzebuje dużo miejsca, co szczególnie przypadło mi do gustu. Jednym z atutów urządzenia są magnesy, które ułatwiają umiejscowienie padów na odpowiednim miejscu.

Gdy pady trafiają do slotów, a ładowarka jest podłączona do prądu, oba boki urządzenia oświetlają zielone diody LED. Elementy zostały umiejscowione na spodzie panelu, więc poświata rozchodzi się po blacie. Wygląda to bardzo przyjemnie, a muszę zauważyć że przyzwyczaiłem się do tego pomysłu. Nie jestem z tych graczy, którzy lubią w każdym miejscu umieszczać LED-y, ale w tym wypadku pomysł ma sens. Ładowanie zostało  dodatkowo zasygnalizowane przez dwie poziome diody umiejscowione na samym przodzie urządzenia — nad logiem PDP.

W zestawie obok ładowarki znalazły się jeszcze dwa akumulatory o pojemności 1100 mAh, cztery zaślepki dla padów (dwa dla nowej i dwa dla starej generacji) oraz zasilacz. Tutaj ważna uwaga — właśnie z tego powodu wspomniałem o opakowaniu recenzowanego PDP Dual Ultra Slim, ponieważ w nowym wydaniu otrzymacie dwa dodatkowe plastiki, dzięki którym, posiadając Xboksy Series X|S, możecie korzystać z urządzenia. Microsoft minimalnie zmienił tylną klapkę w padach, co nie jest niedogodnością, gdy korzystacie z normalnych baterii, jednak producenci ładowarek musieli dostosować kształt do nowych urządzeń Amerykanów. PDP proponuje komplet dla dwóch generacji, choć sięgając po niego, trzeba zakupić nowe wydanie.

PDP Dual Ultra Slim — jedna z najlepszych propozycji dla posiadaczy Xboksów

PDP Dual Ultra Slim - recenzja - kontrolery z ładowarkach

PDP Dual Ultra Slim - recenzja - dwa pady z różnych generacji

PDP oferuje zestaw dla dwóch kontrolerów, a z PDP Dual Ultra Slim umożliwia jednoczesne ładowanie padów przygotowanych dla dwóch generacji. Jeszcze na początku listopada, gdy miałem wyłącznie jedno urządzenie do Xboksów Series X|S, ładowałem jeden pad do XSX|S i jeden do XOne, a teraz mogę już spokojnie dostarczać energię do dwóch urządzeń wrzuconych na rynek razem z najnowszymi konsolami. Już wcześniej miałem kontakt ze sprzętem PDP, więc mam już wyrobiony nawyk i zawsze po zakończonej sesji odkładam kontroler na wolny slot, by następnego dnia bez problemu rozpoczynać rozgrywkę z zawsze naładowanym padem. Dostarczone przez PDP akumulatory wytrzymują około 17 godzin, co w moim wypadku jest satysfakcjonującym wynikiem — nigdy nie zdarzyło mi się, bym miał problem padem, choć też zawsze mam w pogotowiu drugi, który znajduje się na recenzowanym PDP Dual Ultra Slim.

Jedynym problemem PDP Dual Ultra Slim jest dla mnie przewód, który jest krótki (96 cm), przez co umiejscowienie ładowarki musi zostać przemyślane ze względu na podłączenie do zasilania. PDP nie poprawiło tej wpadki po pierwszej serii, która również była wyposażona w krótki kabel, ale mam nadzieje, że w przyszłości firma zdecyduje się dorzucić do zestawu dłuższy kabel. Muszę wspomnieć, że ładowarkę ponownie możemy przykleić do blatu (od spodu znajduje się taśma).

PDP Dual Ultra Slim to bardzo ciekawa propozycja dla graczy, którzy dużo grają na Xboksach i potrzebują sprawnie działającego zestawu — tutaj otrzymacie pakiet dla dwóch padów i dla dwóch generacji. Nawet jeśli teraz nie posiadacie Xboksów Series X|S, to decydując się na nowe wydanie (czarne pudełko) otrzymacie zestaw na lata.

PDP Play & Charge Kit, czyli ładuj i graj

PDP Play & Charge Kit - recenzja - cały zestaw

PDP Play & Charge Kit - recenzja - dwa różne kontrolery podłączenie

PDP Dual Ultra Slim sprawdza się jako ładowarka, ale warto zaznaczyć, że o dostarczanie energii możecie dbać jedynie w momencie ustawienia sprzętu na slotach. Z propozycji nie skorzystacie w trakcie rozgrywki, właśnie tutaj pojawia się opcja PDP Play & Charge Kit. W tym wypadku producent pozwala ładować kontroler podczas gry i tutaj w zestawie otrzymujemy dwa akumulatory (1200 mAh), cztery zaślepki z otworami na przewód (dla nowej i starej generacji) oraz sam kabel (3 metry).

Także w tym wypadku gracze powinni sięgać po czarne opakowanie, by mieć pewność, że otrzymają najnowsze wydanie propozycji PDP, która zawiera dwa dodatkowe plastiki - wykorzystacie je do padów od Xboksów Series X|S. Co jednak najważniejsze, PDP Dual Ultra Slim i PDP Play & Charge Kit są ze sobą w pełni kompatybilne, więc możecie lądować akumulator z drugiego zestawu.

Dzięki temu urządzenia stanowią świetny pakiet, bo możecie wykorzystywać standardową ładowarkę, a jeśli zajdzie taka potrzeba, podpinacie kabel, dzięki czemu podczas rozgrywki nadal nie musicie się obawiać, że cokolwiek przerwie Wasze doświadczenie. Twórcy minimalnie rozbudowali możliwości PDP Play & Charge Kit, więc otrzymujemy odrobinę dłuższą grę (akumulator jest większy), czego efektem jest około 20 godzin zabawy bez konieczności podłączania przewodu.

PDP Dual Ultra Slim i PDP Play & Charge Kit — to bardzo dobry duet

PDP Dual Ultra Slim i PDP Play & Charge Kit - recenzja - cały zestaw

Przez decyzje Microsoftu PDP musiało odświeżyć swój sprzęt, jednak tak naprawdę nadal otrzymujemy znaną i dopracowaną ładowarkę z dobrze działającymi akumulatorami lub przemyślany zestaw Play & Charge. Jeśli dużo gracie na Xboksach, to w pewnym momencie na pewno warto rozważyć zainwestowanie w sprzęt, który pozwoli bezproblemowo cieszyć się zabawą. W porównaniu z poprzednimi modelami, recenzowane PDP Dual Ultra Slim i PDP Play & Charge Kit nie zostały zrewolucjonizowane, ale producent odpowiedział na zapotrzebowanie, dostarczając na rynek urządzenia, które działają z dwoma generacjami.

 

PDP Dual Ultra Slim i PDP Play & Charge Kit kupicie:

Tagi: PDP PDP Dual Ultra Slim PDP Play & Charge Kit