F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

F1 22 Poradnik

F1 22 - Ocena bezpieczeństwa w multiplayerze, jak zwiększyć?

Mateusz Wróbel | 02.07, 08:00

F1 22 - Ocena bezpieczeństwa w multiplayerze, jak zwiększyć?

Jak zwiększyć ocenę bezpieczeństwa w F1 22?

Ocena bezpieczeństwa odgrywa ogromną rolę w trybach sieciowych w F1 2021. Tyczy się ona rozgrywek rankingowych, do których są dobierani gracze o podobnym do Ciebie poziomie. W tym przypadku nie ma znaczenia wyłącznie ranga kierowcy, ale tylko owa ocena bezpieczeństwa, która aktualizuje się wraz z każdym wyścigiem. Czy na plus? To zależy od Twojego zachowania na torze:

  • Jeśli dostajesz ostrzeżenia za kontakty z kierowcami (nawet z Twojej winy), to ocena bezpieczeństwa się zmniejsza. Unikaj ich za wszelką cenę, a jeśli ktoś jeździ agresywnie, próbuj go unikać. Jest to ważne na początku zabawy, bo potem będą dobierani bardziej dojrzali gracze (dzięki rzeczonej ocenie), o ile nie będziesz wdawał się w przepychanki.
  • Jeśli ścinasz lub poszerzasz zakręty, to z automatu otrzymasz ostrzeżenia. One także negatywnie wpływają na ocenę bezpieczeństwa, więc nie rób tego. Lepiej być wolnym, ale nie oszukiwać na torze.

Pamiętaj, że ocenę bezpieczeństwa trudno zwiększyć, aniżeli stracić. Staraj się uważać i jeśli zależy Ci na rankingowych rozgrywkach, to przynajmniej z początku zabawy unikaj jakichkolwiek kontaktów z innymi graczami.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper