Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring tworzenie postaci - klasy, mapa świata, wierzchowiec

Słów parę o tworzeniu postaci, mapie świata, wierzchowcu w Elden Ring.

Tradycją w grach From Software stał się edytor postaci dostępnych przed rozpoczęciem przygody. W zależności od preferencji, gracz może korzystać z gotowego szablonu postaci lub przygotować własnego Zmatowieńca. Zanim jednak przystąpimy do budowy postaci system poprosi o wybór jednej z kilku klas. W zależności od wyboru gracz staruje na innym poziomie. Różnica w poziomie jest także odmienna pod kątem wartości pozostałych atrybutów. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie dostępnych klas oraz ilorazu poziomu, od których zaczynają wędrówkę wzdłuż Ziem Pomiędzy: 

Elden RIng tworzenie postaci

Elden Ring klasy postaci

  • Włóczęga (poziom 9.)
  • Wojownik (poziom 8.)
  • Bohater (poziom 7.)
  • Bandyta (poziom 5.)
  • Astrolog (poziom 6.)
  • Prorok (poziom 7.)
  • Samuraj (poziom 9.)
  • Więzień (poziom 9.)
  • Szpieg (poziom 10.)
  • Łajdak (poziom 1)

Uwagę skupia ostatnia z obecnych w grze klas, czyli Łajdak. To jedyna kasta posiadająca zrównoważone punkty wszystkich cech (witalność, wytrzymałość, mistycyzm, etc.). Którą warto zagrać na start? Nie ma jednoznancznej odpowiedzi na to pytanie. Każdą z klas możemy dalej modyfikować i dostosowywać pod swój build, więc to raczej formalność. Warto przy wyborze klasy zerknąć na wstępne uposażenie. Dla przykładu klasa Samuraja posiada łuk, więc przyda się w walce dystansowej, z kolei Włóczęga posiada miecz i tarczę (odpowiednik rycerza z cyklu Dark Souls). Po wyborze interesującej nas klasy przystępujemy do tworzenia właściwego Zmatowieńca. Skorzystacie z gotowych szablonów twarzy i sylwetki lub zaproponujecie własne parametry. Budowa ciała nia ma żadnego wpływu na poruszanie się po świecie gry. Kiedy już ukończymy edycję postaci gra podsuwa opcję posiadania przedmiotu startowego. Ich listę zaprezentujemy w kolejnych aktualizacjach poradnika. 

Elden Ring poradnik - Mapa Świata

Elden RIng mapa

Po opuszczeniu pierwszej lokacji w grze, Opuszczonego Cmentarzyska trafisz na obszar Pogrobnie. Jest to region otwierający mapę Ziem Pomiędzy. Jak skutecznie nawigować? Elden Ring wskazuje odpowiedni kierunek w miejscu Łaski, czyli odpowiedniku ognisk z serii Souls. Dodatkowo emituję łunę poświaty wskazującej główny kierunek. Po otwarciu mapy nie masz pełnego podglądu na danym obszarze. Mapy zdobywa się pod specjalnymi, kamiennymi tablicami. Rekomendujemy stosowanie własnych znaczników aby poprawić orientację w terenie. Gra przydziela nam ich równą setkę, więc nie ma obaw że nagle się skończą. Po dotarciu do miejsca Łaski system oferuje szybką podróż między tymi punktami, więc warto skorzystać. Lokacje raz odkryte nigdy nie znikją z powierzchni mapy. 

Elden Ring poradnik - Struga (wierzchowiec)

Elden RIng Struga Wierzchowiec

Elden Ring z uwagi na obszerność wymaga często dalekosiężnych podróży. From Software postanowiło nieco ułatwić graczom tułaczkę po brutalnym świecie gry. Kiedy dotrzemy do Łaski przy Ruinach Przedniej Bramy, naszym oczom ukaże się postać Meliny. Dzięki temu zdobędziemy możliwość rozwoju postaci oraz przywołania widmowego wierzchowca, Strugi. Melina zaoferuje Ci specjalny gwizdek, dzięki któremu wezwiesz Strugę w dowolnym momencie rozgrywki. Dzięki temu podróż stanie znacznie szybsza, natomiast gra posiada wielu bossów szarżujących konno co automatycznie wyrówna Twoje szanse w walce z nimi. Struga potrafi wykonać podwójny skok oraz galopuje sprintem, więc pokonywanie przeszkód stanie się o wiele bardziej przystępne. Koń jednak również jest podatny na obrażenia, lecz istnieją sposoby aby przywrócić właściwy stan zdrowia. To zupełna nowość w grach From Software, lecz skutecznie uzupełnia eksplorację oraz pozwala oszczędzić dużo czasu. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper