Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.3; boss - Godrick, Zszywaniec 

Kolejna część opisu przejścia Elden Ring.

Witamy w kolejnej części poradnika do Elden Ring. Poprzednio udało nam się przebrnąć przez dziedziniec Zamku oraz dotrzeć do Rogiera, Czarodzieja. Przyszedł czas na starcie z drugim fabularnym przeciwnikiem, Godrickiem Zszywańcem. Jego schemat ataków przypomina Margita, z którym mierzyliśmy się wcześniej. Zanim jednak zdecydujesz się na walkę garstka porad:

Elden Ring  - opis przejścia - Zamek Burzowego Całunu, cz.3; boss - Godrick, Zszywaniec 1

- Rekomendujemy posiadanie co najmniej 25. poziomu doświadczenia postaci, niezależnie od klasy i preferowanego stylu walki (w zależności czy stosujesz buli konstruowany pod używanie czarów lub miecza), w tym celu warto poświęcić dodatkowy czas na zdobywanie znacznych ilości Runy. W miarę postępów wymagane ilości do podbicia statystyk będą oczywiście rosły.

Na powyższej mapie wskazujemy Wam miejsce do tzw. grindu. To rejon pomiędzy Szopą Burzowego Wzgórza a Szopą Wojennego Mistrza. Znajdziecie tam wielu gigantów do ubicia. Przy pomocy Strugii walki stają się znacznie łatwiejsze do okiełznania. Za zabicie pojedynczej sztuki otrzymacie aż 1000 jednostek Runy. Warto o tym pamiętać, jeśli chcecie wzmocnić postać przed walką z Godrickiem. Miejsca oznaczyliśmy Wam czterema punktami. 

Elden Ring  - opis przejścia - Zamek Burzowego Całunu, cz.3; boss - Godrick, Zszywaniec 2

- Przed wejściem na arenę z bossem najrozsądniejszym wyjściem będzie rzecz jasna przywołanie sojusznika. Dlatego zawsze po wyjściu z ostatniej lokacji przed bossem (Odosobniona cela) warto skorzystać z pomocy Nepheli Loux. Spotkałeś ją już w Zamku, jeśli poszedłeś trudniejszą drogą, nie wybierając skrótu. Zawsze korzystaj z jej pomocy.

Elden Ring  - opis przejścia - Zamek Burzowego Całunu, cz.3; boss - Godrick, Zszywaniec  3

Godrick będzie zawsze atakował szarżą, zanim tego dokona zacznie się powoli zbliżać. Stój w miejsci i pozwól mu podejść bliżej, kiedy rozpocznie pierwsz cios, natychmiast wykonaj unik i zadaj cios. Zawsze w ten sposób rozpoczynaj starcie. Godrick jest wymagającym wrogiem, więc jest mało prawdopodobne, że za pierwszym razem odniesiesz zwycięstwo.

Elden Ring  - opis przejścia - Zamek Burzowego Całunu, cz.3; boss - Godrick, Zszywaniec 4

Przytrzymaj Nepheli jak najdłużej przy życiu. Ona sama będzie się leczyć co jakiś czas, więc warto wykorzystać odwrócenie uwagi Godricka i zadawać mu potężne obrażenia od tyłu. Uważaj na jego dwa ataki z bliskiej odległości - pierwszy to wywołanie tornada, które uderza w trzech falach, drugi - wbicie oręża w ziemia i wywołanie pobliskiego trzęsienia. Po pierwszym ataku Godrick często stosuje mocarny atak z góry, lecz dość łatwo go ominać

Elden Ring  - opis przejścia - Zamek Burzowego Całunu, cz.3; boss - Godrick, Zszywaniec 5

Druga faza jest oczywiście trudniejsza, ponieważ dochodzi ognisty podmuch przy użyciu smoczej głowy. Jeśli masz za sobą starcie z potężnym pająkiem w Demon's Souls - zasady będą podobne. Odchodź na maksymalną odległość aby uniknąć poważnych obrażeń. Z bliskiej odległości Godrick będzie używać podobnej praktyki co w pierwszej fazie, lecz musisz jeszcze uważać na jego chwyt smoczą głową. Jeśli Cię złapię, utracisz znaczną część życia. 

Elden Ring  - opis przejścia - Zamek Burzowego Całunu, cz.3; boss - Godrick, Zszywaniec 6

W drugiej fazie walki byłoby dobrze, gdyby Nepheli Loux nadal pozostała przy życiu. Wtedy warto przyzywać duchy za pomocą Dzwonka Przywoływania Duchów. Jeśli je dodatkowo wzmocnisz u Roderiki w Twierdzy Okrągłego Stołu, dłużej wytrzymają. Warto wówczas skoncentrować się na zachodzeniu Godricka od tylnej strony i zadawaniu obrażeń. 

Godrick, Zszywaniec to naprawdę potężny boss wymagający odpowiedniego przygotowania. Pamiętaj również o wzmacnianiu oręża przy pomocy kamieni kowalskich. Metodą prób i błędów ostatecznie zwyciężysz. Po zabiciu Godricka, ruszaj dalej. Teraz zacznie się prawdziwe Elden Ring. Spróbujemy podążyć najbardziej oczywistą ścieżką, lecz to otwarty świat, który możesz zwiedzić w dowolnej kolejności. Oto nasza rekomendacja. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper