Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Gran Turismo 7 Poradnik

Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer

Mateusz Wróbel | 06.03, 12:45

Gran Turismo 7 Multiplayer (tryb sport i wieloosobowy), poczekalnia, podzielony ekran

Tryby sieciowe w Gran Turismo 7.

Po wykonaniu mniej więcej dziesięciu misji fabularnych dostępnych w kawiarni otrzymasz dostęp do multiplayera w Gran Turismo 7. Wcześniej możesz brać udział w swobodnej rozgrywce po niektórych torach (z trybu "światowe tory"), ale dopiero po wykonaniu rzeczonej ilości menu będziesz mógł oficjalnie ścigać się z innymi, prawdziwymi kierowcami. Od razu zostaną udostępnione Ci dwa, a dokładniej nawet trzy moduły.

Warto zacząć od trybu GT Sport. W tym miejscu będziesz mógł wziąć udział w oficjalnych rozgrywkach przygotowanych przez deweloperów. Mowa tutaj przede wszystkim o wyścigach codziennych, które zmieniają się co kilkanaście minut. Wystarczy po prostu wziąć udział w interesującym Cię wydarzeniu, a potem wybrać tor, który Ci odpowiada - zazwyczaj dzielą się one na trzy kategorie, a im większą kategorię wybierzesz, tym więcej dystansu będziesz miał do przejechania.

Gran Turismo 7 - Multiplayer Sport

Rozgrywki przygotowane przez twórców różnią się tym, że wpływają one na Twoje umiejętności i pozwalają brać udział w rywalizacjach z graczami na podobnym poziomie. Biorąc udział w owych wydarzeniach i dojeżdżając do mety kolejnych wyścigów gra automatycznie sporządza krótkie statystyki, które zwiększają lub zmniejszają Twój poziom kierowcy. Łącznie można wyróżnić siedem z nich (zaczynasz od kategorii E, a kończysz na S).

Na PK wpływa także Poziom Fair Play. Aby był on jak najwyższy musisz za wszelką cenę unikać kontaktów z innymi kierowcami, a także wyjeżdżania poza tor czy uderzanie w bandy, co jest w Gran Turismo 7 karane. Zostawiaj przede wszystkim innym kierowcom dużo miejsca i staraj się hamować nie w ostatnim momencie, a PFP powinno stopniowo rosnąć, co pozwoli Ci także doszukiwać kierowców, którzy również chcą ścigać się sprawiedliwie.

Drugim trybem jest poczekalnia dostępna z poziomu "tryb wieloosobowy. Jej działanie jest bardzo proste - możesz tutaj stworzyć własny serwer i zaprosić na niego znajomych czy dołączyć do tych już istniejących. Host ustala własne zasady, począwszy od mocy pojazdów, poprzez tor, a skończywszy na ilości okrążeń. 

Trzeci tryb, także dostępny z poziomu "tryb wieloosobowy", to podzielony ekran. Po podłączeniu drugiego kontrolera do swojej konsoli możesz wziąć udział w kanapowej zabawie. Pamiętaj jednak, że pad podpięty do innego konta nie odczyta ustawień (w tym asyst), które masz ustawione. Zamiast tego zostaną zastosowane standardowe ustawienia, co w pewien sposób może utrudnić zabawę. Warto więc przed startem wejść w ekran wspomagaczy i dostosować je pod swoje preferencje.

Źródło: własne

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper