Rainbow Six Extraction - poradnik. Porady, Xbox Game Pass, walka, operatorzy, zdrowie, gadżety, zdolności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Rainbow Six Extraction - poradnik

Rainbow Six Extraction - poradnik. Porady, Xbox Game Pass, walka, operatorzy, zdrowie, gadżety, zdolności

Mateusz Wróbel | 27.01, 17:30

Rainbow Six Extraction - ratowanie operatora, jak reanimować lub wyciągnąć z drzewa?

W jaki sposób uratować operatora w Rainbow Six Extraction?

Rozdział 20

W Rainbow Six Extraction nie przyzwyczajaj się do jednego czy maksymalnie dwóch operatorów. Bardzo często zginą oni w akcji albo zostaną ciężko ranni tuż przed ewakuacją, co automatycznie uniemożliwi im wzięcie udziału w kolejnym zadaniu.

Stan zdrowia swoich postaci możesz podejrzeć w ekranie operatorów. Ci, którzy zostali na polu bitwy są podkreśleni na czerwono i musisz ich uratować wracając do tej samej lokacji, w których zaginęli. Bardzo często akcja ratunkowa to pierwszy cel w danym regionie, po którym możesz nawet się ewakuować. Z kolei na pomarańczowo oznaczono tych, którzy przez rany odniesione w walce muszą poczekać trochę w bazie aż będą gotowi na kolejne zadanie.

Wskrzeszenie i ewakuacja

Rozdział 20

Jak więc nie dopuścić do śmierci czy powalenia wrogów? Przed zamrożeniem wroga, a więc doprowadzenia do stanu, w którym nie będzie mógł się bronić, dochodzi zazwyczaj do powalenia (warto zaznaczyć, że Doc dzięki swojej zdolności automatycznie podnosi się po straceniu całego paska zdrowia). Wtedy też musisz czekać, aż jeden z kompanów zacznie Cię reanimować. W międzyczasie pamiętaj, że możesz korzystać ze swojej bocznej broni i go osłaniać.

Jeśli jednak dojdzie do zamrożenia nie pozostaje nic innego, jak chwycić swojego kompana i zabrać go do punktu ewakuacji. Wystarczy wsadzić go do specjalnej kapsuły, a potem ewakuować się, aby ten nie pozostał na polu walki. Jeśli wszyscy polegną misja zakończy się fiaskiem. Jeśli choć jedna osoba zakończy misję, otrzymasz pewną część punktów doświadczeń, ale będziesz musiał w przyszłości wrócić po swojego operatora, aby go odzyskać, a także pozostałą część PD.

Powrót po operatora

Rozdział 20

Jak wygląda powrót po operatora? W pierwszej kolejności musisz go znaleźć (najczęściej jest to otwarta lokacja) przyczepionego do ogromnego drzewa z minimum paroma pnączami. Gdy zaczniesz go wyciągać rozpocznie się mini-gierka - trzymaj odpowiedni przycisk i w międzyczasie rozglądaj się na boki, czy do serca drzewa nie wędruje po nitkach impuls sprawiający, że pasożyt odzyska siłę i będzie przyciągał operatora do siebie - w skrócie: im bardziej zapełnione jest kółko czerwonym kolorem, tym ciężej oderwać od drzewa postać, po którą przyszedłeś.

Przy żółtej ikonce zauważysz również wskazówki pokazujące, czy obecnie Ty ciągniesz operatora, czy też bardziej drzewo. Im będziesz bliżej prawej strony tym lepiej Ci idzie. Możesz bez większych konsekwencji puszczać bohatera i strzelać w czerwone impulsy - nie ma to większego znaczenia, jaką masz tutaj taktykę.

Pamiętaj, że możesz również zniszczyć gniazdo pnącza - popatrz dokąd prowadzą nitki, a zauważysz maź, którą rozwalisz z pomocą nabojów w swojej giwerze. Zwróć uwagę również na to, że wyciąganie operatorów grając solo jest prostsze, bo spotkasz mniej wrogów, a drzewo stawia mniejszy opór za sprawą mniejszej ilości pnącz.

Po oderwaniu operatora musisz zanieść go do kapsuły - tak, jak w przypadku wyżej wymienionej ewakuacji.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper