Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass

Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass

Mateusz Wróbel | 06.11.2021, 19:15

Forza Horizon 5: pogoda, czy można zmienić warunki atmosferyczne panujące na drodze?

Forza Horizon 5 była promowana wieloma mechanikami, ale jedną z tych najbardziej wyróżniających się była zdecydowanie funkcja dynamicznie zmieniającej się pogody. Twórcy przed premierą mówili o burzach piaskowych, ekstremalnych burzach czy ulewach uniemożliwiających szybką jazdę. Jednocześnie zrezygnowano z pór roku, które fani Forza Horizon 4 doskonale powinni znać, na rzecz losowych warunków atmosferycznych podkreślających meksykańską pogodę.

Czy można - chociażby z poziomu menu - wybrać, jaka ma być obecnie pogoda w wirtualnym Meksyku? Niestety, ale nie. Zainteresowani nie mogą nawet przyśpieszyć czasu, aby jeździć w porze, która mu odpowiada.

Jedynym ratunkiem jest wzięcie udziału w zwykłych zawodach (lub stworzenie swoich własnych tras, gdzie ustalimy pogodę samodzielnie), w których możemy spodziewać się deszczu czy burz. Jest to sygnalizowane specjalną ikoną przed rozpoczęciem wyścigu w trakcie swobodnej eksploracji.

Z kolei sztormy czy burze piaskowe występują niemalże wyłącznie przy misjach fabularnych, które odblokowuje się po aktywowaniu kolejnego rozdziału Horizon. To specjalne efekty, które zostały przeznaczone właśnie dla tychże misji i podczas normalnego jeżdżenia po Meksyku, nie występują.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY