Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass

Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass

Mateusz Wróbel | 06.11.2021, 19:15

Forza Horizon 5: festiwale, fabularne misje - jak aktywować?

Fabuła w Forza Horizon 5 jest bardziej angażująca niż miało to miejsce w dwóch poprzednich odsłonach marki. Do tej pory musieliśmy zadowolić się wyłącznie paroma przejazdami odblokowującymi kolejne festiwalowe miejsca, a w przypadku piątej części serii, do naszej dyspozycji oddano specjalne misje fabularne.

Aby do nich przejść musisz ukończyć samouczek rozgrywający się na zachodnim terenie Meksyku. Po zdobyciu wymaganej ilości prestiżu do wyżej widocznego ekranu przejdziesz samodzielnie. Jednakże, jeśli chcesz do niego wrócić w późniejszym czasie, załącz menu i przejdź do zakładki "przygoda Horizon".

W tym miejscu będziesz mógł odblokować kolejne misje fabularne, które zawsze różnią się od siebie. Raz szukasz miejsca na rozbicie festiwalu jadąc w burzy piaskowej, innym razem jesteś kaskaderem, a jeszcze w innym przypadku - odwiedzasz aktywny wulkan.

Każdy z festiwali jest opisany pod swoim logiem. Masz tutaj do czynienia z wyścigami crossowymi, ulicznymi, czy pokazówkami (wykonywanie wyczynów). Po dotarciu do lokacji Twoi kompani naniosą Ci na mapę punkty charakterystyczne dla danej miejscówki.

Aby odblokować kolejne punkty, zdobywaj punkty prestiżu (wykonywanie zawodów czy branie udziału w dodatkowych wyzwaniach) - po każdej aktywności wyświetli Ci się komunikat, ile brakuje Ci jednostek do aktywowania kolejnego rozdziału Horizon. Gra jest zaprojektowana w taki sposób, że koniec końców odblokujesz wszystkie atrakcje.

Zwróć uwagę również na to, że specjalne wydarzenia (czyli rzeczone fabularne misje) są inaczej oznaczone na mapie. Jeśli nie możesz ich znaleźć, wejdź w filtry, usuń wszystkie z nich, a następnie zaznacz wyłącznie "wyścigi pokazowe i ekspedycje".

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY