Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Więzienie, Pierwsza córa Dimitrescu, Courtyard Key, Pokój Alciny (Dimitrescu's Key)

Mateusz Wróbel | 27.10, 21:15

Resident Evil Village poradnik - Więzienie, Pierwsza córa Dimitrescu, Courtyard Key, Pokój Alciny (Dimitrescu's Key)

Po podpaleniu świec znajdziesz się w więzieniu. Pierwszy przydatny przedmiot znajdziesz przed stołem roboczym, po notatce leżącej na wózku szpitalnym. Przejdź przez kraty z lewej strony i odbij w prawo po minięciu świec (ew. przeczytaj notatkę w pomieszczeniu przed Tobą. Gdy spadnie na ziemię pierwsze ciało, wejdź do celi po lewej, aby zdobyć 2 naboje do strzelby. Przy kolejnej celi z lewej strony leży złom, a przy trzeciej - metal, nowy przydatny item. Idąc w głąb więzienia, ponownie skręć w lewo, aby dostać się do cel.

W pierwszej z nich leży pod żółtą skrzynką 330 sztuk Lei. Po zebraniu wyeliminuj trzech przeciwników (są to prawdopodobnie poprzednie sprzątaczki. Walka z nimi przebiega podobnie, jak z Lycanami). Po wyeliminowaniu wrogów zbierz przedmioty, które z nich wypadły, a potem podejdź do kolejnej żółtej skrzyni, pod którą znajduje się bomba rurowa. Uważaj jednak, bo pod nogami pojawi się jeszcze jeden potwór.

Resident Evil Village - Więzienie, Pierwsza córa Dimitrescu, Courtyard Key, Pokój Alciny (Dimitrescu's Key)

Gadżet ten warto zużyć parę kroków dalej, gdzie spotkasz grupkę wrogów. Po ich zabiciu zbierz 5 naboi do pistoletu znajdującymi się pod żółtą skrzynką leżącą na beczkach. W celach przed Tobą znajduje się złom (przy dziurawej ścianie na dole) i 220 Lei pod żółtą skrzynką. Teraz wejdź do góry, aby dostać się do kolejnych pomieszczeń. Przemierzając je natkniesz się na Belę, która zacznie Cię gonić. Uciekaj przed siebie w stronę pochodni (po wejściu po schodach możesz zebrać od razu ze stołu 3 naboje do strzelby a kawałek dalej - płyn chemiczny - oba przedmioty przydadzą się już za chwilę!)

Po rozwaleniu zapory z desek Bela rzuci Cię na podłogę. W trakcie oddawania strzałów rozbijesz okno, które sprawi, że przeciwniczka zacznie tracić tarczę ze swoich owadów. Nie pozostaje nic innego, jak wyciągnąć strzelbę i ładować w nią jak najwięcej ołowiu. Po paru trafieniach oponentka po prostu zginie. Musisz pamiętać o blokowaniu jej ciosów sierpem, a także o tym, że nie masz tutaj zbyt wiele miejsca na unikanie jej. Więc cóż, tak jak przed chwilą wspomniałem, jedynym ratunkiem jest korzystanie z nabojów do strzelby.

Resident Evil Village - Więzienie, Pierwsza córa Dimitrescu, Courtyard Key, Pokój Alciny (Dimitrescu's Key)

Po paru celnych strzałach Bela powinna zamienić się w jeden wielki, rozpadający się kryształ. Teraz zabierz z szafki 10 nabojów do pistoletu, i wróć do piwnicy, w której przed chwilą spotkałeś córkę Alciny. W celi po lewej stronie znajdziesz 330 Lei, a w celi, z której przybyła Bela - 2 naboje do strzelby. Teraz wróć do góry i będąc przy drugiej strony kuchni, zabierz z miski zarażone wino, a także notatkę z szafy z lewej strony. Przy oknie leży żółta skrzynia z kolejną dawką amunicji, a przy kominku z powieszonymi szczurami - złom. Wyjdź z pokoju i podejdź pod widoczny przed Tobą kredens, aby zebrać pierwsze ulepszenia do pistoletu - kompensator. Zamontuj go najlepiej od razu. Tuż przed wyjściem z korytarza znajdziesz wytrych. Możesz użyć go do otwarcia kredensu za Tobą, w którym leży figurka do sprzedaży.

Po wyjściu z korytarza dotrzesz do jadalni. Na końcu pokoju otwórz kredens i zabierz proch strzelniczy, po czym wyjdź na hol i wchodząc po schodach na piętro. Skieruj się do drzwi przed Tobą i włóż we wskazane miejsce (uprzednio czytając notatkę umiejscowioną na stole) znalezione przed chwilą wino. Otworzy to przejście do pomieszczenia, w którym leży proch strzelniczy, a także skrzyneczka z Courtyard Key. Po zejściu na hol omiń drugą córę Alciny i wyjdź na zewnątrz przez jadalnię.

Resident Evil Village - Więzienie, Pierwsza córa Dimitrescu, Courtyard Key, Pokój Alciny (Dimitrescu's Key)

Po wyjściu do ogrodu od razu rozwal wazony z lewej (220 Lei) i prawej strony (metal) od wyjścia. Rozwal lampę wiszącą z prawej strony (1000 Lei), a następnie przejdź na koniec lokacji z lewej strony, gdzie znajduje się następny wazon (złom), a później wbiegnij do komnat Alciny drzwiami z prawej strony. Na lewo od wejścia znajdziesz kredens, a w nim płyn chemiczny. Wejdź po schodach na górę - przed przekroczeniem drzwi znajduje się kolejny wazon z 330 Lei. Będąc na głównym korytarzu, wejdź drzwiami z lewej strony do łazienki Dimitrescu - w szafce naprzeciwko wanny odkryjesz szminkę przeciwniczki. Teraz wróć na korytarz i zabierz mapę zamku wiszącą na ścianie, idąc na wprost natkniesz się na kolejny kredens (5 sztuk amunicji do pistoletu), a także proch strzelniczy schowany za szklaną szafą.

Teraz możesz wejść do głównego pokoju, w którym znajdziesz cztery rzeźby. Musisz ustawić ich wzrok tam, gdzie mówi zapisany na tablicy na końcu pomieszczenia tekst. Rozwiązanie zagadki brzmi następująco:

  • Dwóch mędrców patrzy na jeźdźca;
  • Osoba na wierzchowcu patrzy na kobietę z zapiskiem;
  • Osoba z zapiskiem patrzy na kobietę z winem;
  • Osoba z winem patrzy na kobietę z zapiskiem.

Po ustawieniu rzeźb zejdź w dół. Na ziemi, obok świec, spotkasz ruszającego się kozła, więc możesz go uderzyć, aby zdobyć osiągnięcie. Potem rusz przed siebie.

Resident Evil Village - Więzienie, Pierwsza córa Dimitrescu, Courtyard Key, Pokój Alciny (Dimitrescu's Key)

W zalanej winem lokacji nie brakuje wiszących ciał. Pamiętaj, że w walce z potworami (trochę ich tutaj jest) nie podchodź blisko ciał, bo zablokują one Twój każdy strzał. Na pierwszym regale na wprost leży złom. Następnie skręć w prawo, za deskami, zabij przemienione sprzątaczki i rozwal żółtą skrzynię (330 Lei) leżącą na beczce. Kawałek dalej znajdziesz się przy stole, gdzie zaatakują Cię kolejni wrogowie. Gdy się z nimi uporasz, odbij w lewo, aby zebrać 10 naboi do pistoletu leżących obok koszyka z wiśniami. Po drodze weź 2 naboje do strzelby i rusz przed siebie. Na stole z prawej strony przy ciałach leży kolejny złom, a po wyeliminowaniu kolejnej grupki wrogów natkniesz się także na 5 sztuk amunicji i proch strzelniczy znajdujący się za skrzynkami. Kawałek dalej wyskoczy na Ciebie ostatni oponent, po którym rozwal żółtą skrzynkę (2 naboje do strzelby) i pociągnij za żółtą rączkę, aby dostać się na górny poziom zamku.

Po wyjściu na górę odbij w prawo i zbierz zioło, a potem przejdź do save pointa. Pod świecą z prawej strony leży 1000 Lei. Wyjdź na zewnątrz i podsłuchaj rozmowy Alciny z Matką Mirandą. Po tym podejdź na tył balkonu i rozbij wazon (5 naboi do pistoletu) i wejdź do pokoju Alciny. Przeczytaj notatkę umieszczoną na kanapie, zbadaj dziecięce łóżeczko i podnieś klucz Dimitrescu's Key znajdujący się przy świecy, tam gdzie było lustro. Przy próbie otwarcia drzwi, zaatakuje Cię Alcina.

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper