Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Ruiny twierdzy, Przywódca Lycanów, Czwarta część córki 

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Ruiny twierdzy, Przywódca Lycanów, Czwarta część córki

Po przejściu do ruin twierdzy, natkniesz się na masę Lycanów. To, jak ich wyeliminujesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Możesz użyć min, strzelać w łatwopalne beczki lub używać bomb rurowych. Pamiętaj także o tym, że po drodze natkniesz się na naprawdę wiele zapasów, więc zbieraj eksploruj otaczające Cię tereny.

Po przejściu dalej, spotkasz ognistych łuczników Lycanów. Aby uniknąć ich strzał, najlepiej będzie, jeśli schowasz się za jakimś elementem i poczekasz, aż wypuszczą strzałę. Gdy tylko to zrobią, skorzystaj ze snajperki i strzel im headshota. To najprostszy sposób na pozbycie się tego typu wrogów.

Resident Evil Village - Ruiny twierdzy, Przywódca Lycanów, Czwarta część córki 

Po dotarciu do opuszczonej bramy, będziesz musiał przestawić dwie dźwignie znajdujące się nad Tobą. Po przestawieniu jednej z nich, zaatakuje Cię kolejna horda Lycanów. Wyeliminuj ich, korzystając z łatwopalnych beczek, gdy będą blisko nich, a potem przejdź na drugą stronę ruin twierdzy, wciskając drugą dźwignię do ziemi. To sprawi, że otworzysz sobie drogę do kolejnej lokacji. Przy punkcie zapisu zbierz wszelkie przedmioty i rusz do góry.

Po wejściu do wnętrza twierdzy, będziesz musiał uporać się z kolejnymi Lycanami tymi samym sposobami, co podanymi na górze. Drogę naprzód znajdziesz korzystając z tyrolki, a potem wchodząc na kładkę. Po paru sekundach na Twojej drodze stanie opancerzony lycan i kilku pomagierów.

Resident Evil Village - Ruiny twierdzy, Przywódca Lycanów, Czwarta część córki 

Gdy tylko ich zobaczysz, postaw na drodze minę lub wyciągnij granatnik i strzel minimum raz w mini-bossa. Sprawi to, że zabijesz jego pomocników, a jemu spadnie z głowy hełm, pozwalając Ci łatwiej posłać go do piachu. Przed przejściem do kolejnego pomieszczenia, zbierz przedmioty, które upuścili oponenci i zejdź na najniższy poziom twierdzy, gdzie znajdziesz amunicje do strzelby, karabinu snajperskiego oraz strzały wybuchowe do granatnika. Rusz dalej i przy zbroi zbierz proch strzelniczy oraz naboje i zejdź po schodach w dół. Przeciśnij się przez ścianę, uzupełnij zapasy, zbierz interesującą notatkę i zeskocz do kulistego pomieszczenia, w którym nagle pojawi się przywódca Lycanów, który jest lordem pilnującym ostatniej części Rose.

Jego pierwszym, powtarzającym się atakiem jest wskoczenie na skałę przed Tobą i doskoczenie do ostatniej Twojej pozycji. Gdy zauważysz przeciwnika na górze, biegaj od lewej do prawej, aby nie dosięgnął Cię swoim młotem. Gdy już będzie na dole, wyciągnij - najlepiej rewolwer - i strzelaj w głowę oponenta (warto nadmienić, że boss nie ma żadnych czułych punktów), uważając na uderzenia młotem, które są bardzo potężne.

Resident Evil Village - Ruiny twierdzy, Przywódca Lycanów, Czwarta część córki 

Po straceniu pewnej części paska zdrowia, przywódca Lycanów przyzwie 2-3 pomagierów. Nie trać na nich czasu ani naboi, bo możesz załatwić ich, od razu po zeskoczeniu ze skały, jedną bombą rurową. Jeśli jej nie masz, to leżą one przy świecach widocznych po bokach. Granat ten możesz rzucać także w stronę bossa, choć rób to z lekkim wyprzedzeniem - bomba wybucha dopiero po 3-4 sekundach po upadku.

Wróg w pewnym momencie może chwycić filar - gdy będzie się do tego przymierzał, strzelaj w niego, bo jego ruchy są bardzo powolne. Możesz skorzystać z karabinu snajperskiego chowając się za główną skałą, aby nie zostać uderzony ciężkim przedmiotem.

Resident Evil Village - Ruiny twierdzy, Przywódca Lycanów, Czwarta część córki 

Po paru celnych strzałach, przywódca Lycanów padnie, a Ty będziesz mógł zebrać z niego wartościowy kryształ. Przed przejściem przez drzwi, zbierz pozostałą amunicję i inne itemy przy ścianach. W kolejnym pomieszczeniu możesz zebrać kryształy przyczepione do sufitu, a kawałek dalej - ostatnią część Rose. Gdy tylko schowasz pojemnik do plecaka, ponownie odezwie się do Ciebie Heisenberg, który zaprosi Cię do swojej fabryki. Przed wyjściem z twierdzy, przyjrzyj się ołtarzowi z lewej strony, aby zebrać z niego złoty talerz, który będziesz mógł sprzedać handlarzowi. Następnie, wsiądź do łódki i podbij do najbliższego brzegu po lewej. Przed chwyceniem się drabiny i wyjścia do wioski, warto przejść do pomieszczenia z lewej, gdzie znajdziesz dodatkowe zapasy oraz dowiesz się coś ciekawego nt. Lady Dimitrescu.

Będąc w wiosce, załatw ostatnie sprawy - np. otwierając pozostałe kłódki, czy zbierając inne skarby (już tutaj nie wrócisz!). Gdy uznasz, że jesteś gotowy, włóż czwarty fragment Rose do wskazanego miejsca, aby udać się do fabryki Heisenberga.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper