Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Maszyna z wiatrakiem, Zmutowany Heisenberg, Spotkanie twarzą w twarz

Mateusz Wróbel | 27.10, 21:15

Resident Evil Village poradnik - Maszyna z wiatrakiem, Zmutowany Heisenberg, Spotkanie twarzą w twarz

Po zdobyciu kluczu Heisenberga udaj się do windy i otwórz mechaniczne, zamknięte drzwi z prawej strony. Kawałek dalej wejdź do pomieszczenia na wprost, gdzie znajdziesz 2100 Lei, wodę leczniczą, minę, 25 naboi do pistoletu, płyń chemiczny oraz interesującą notatkę. Następnie wróć na korytarz i przejdź do kolejnego pomieszczenia, gdzie czeka na Ciebie walka z najlepszą maszyną stworzoną przez Heisenberga. Gdy tylko ją zauważysz, cofnij się do tyłu, aby nie otrzymać pierwszych obrażeń, gdy boss będzie szarżował.

Resident Evil Village - Boss Maszyna Heisenberga z wiatrakiem, jak pokonać?

Potem przejdź do wnętrza pomieszczenia, które oponent zacznie burzyć. Pierwsza faza walki nie jest dość skomplikowana. Poruszaj się od ściany do ściany, a gdy zauważysz, że maszyna zacznie w Ciebie szarżować, biegnij w lewo lub w prawo, aby ominąć jej wiatrak. Wraz z nim, powinna wbić się w ścianę, co jest znakiem do tego, aby zacząć go ostrzeliwać.

Czuły punkt wroga znajdziesz na jego plecach, początkowo zalepionych metalem. Użyj - np. granatnika - aby zrzucić go na ziemię i strzelać strzelbą lub pistoletem w czerwone kółeczko, takie jak w przypadku innych maszyn. Powtarzaj czynność tę kilkukrotnie i schowaj się, gdy zobaczysz ogień przy wiatraku.

Resident Evil Village - Boss Maszyna Heisenberga z wiatrakiem, jak pokonać?

Jest to oznaką tego, iż przeciwnik stracił już połowę paska zdrowia. Tym razem musisz chować się za ścianami, aby nie zostać trafiony ogniem (pamiętaj, aby nie wchodzić na podpalone obiekty!). Ponadto, w trakcie szarż maszyna Heisenberga nie będzie teraz biegła po linii prostej, lecz potrafi skręcać na lewo i prawo, więc miej to na uwadze.

W trakcie drugiej fali przeciwnikowi wciąż będzie zdarzało się utykać w ścianie, więc najważniejszym celem jest unikanie jego szarż. Wystarczy tutaj szczypta cierpliwości i maszyna powinna paść. Możesz wspomóc się minami lub bombami rurowymi, ale zatrzymają go jedynie na chwilę. Lepszym sposobem jest już wybranie karabinu snajperskiego i ustawienie się po lewej lub prawej strony, ostrzeliwując czerwoną kulę z boku, gdy zieje przez 5-10 sekund ogniem.

Resident Evil Village - Maszyna z wiatrakiem, Zmutowany Heisenberg, Spotkanie twarzą w twarz

Po walce udaj się do otwartego pomieszczenia. W szafce z prawej strony znajdziesz płyń chemiczny, a kawałek dalej notatkę i cygaro. Teraz kucnij i przejdź przez szyb wentylacyjny z prawej strony, aby dostać się do pomieszczenia, gdzie znajdziesz kolejne zapasy. Wróć na główną trasę i spadnij w dół, rozwal dwie żółte skrzynki (złom i metal), a potem wejdź na platformę w kierunku windy, którą możesz podnieść do góry. W szopie chwyć za drzwi - w tym momencie spotkasz się ponownie z Heisenbergiem, który rzuci Cię w dół fabryki.

Tuż po spadnięciu w dół, otwórz szyb wentylacyjny i dostań się do warsztatu, w którym spotkasz Chrisa Redfielda. Po rozmowie z nim nie wsiadaj od razu do pojazdu - podejdź np. pod laptopa na stole z lewej strony, zbierz apteczkę z prawej strony oraz 3 naboje do snajperki spod żółtej skrzynki. Teraz możesz wejść do małego czołgu i wjechać do windy. Po dostaniu się na samą górę, naładuj rakietę i wystrzel nią, aby otworzyć sobie przejście dalej. Kawałek dalej będziesz musiał walczyć ze zmutowanym Heisenbergiem.

Resident Evil Village - Boss Heisenberg, jak pokonać?

Pierwszą falę starcia z bossem odbębnisz siedząc w pojeździe. Trzymaj przeciwnika na daleko, a gdy będzie na Ciebie szarżował, zasłoń się piłą mechaniczną za pomocą przycisku L1. Twoim celem jest strzelanie z karabinu maszynowego (lub rakiet, które potrafią ładować się nawet kilkanaście sekund) w czerwone punkty widniejące na obu ramionach, głowie i brzuchu bossa. Nie jest to nic trudnego, bo celność w pojeździe jest bardzo wysoka.

Gdy maszyna będzie próbowała zasłonić się blachami (robi to po rozwaleniu jego "kończyny"), ładuj ołowiem w jego wystającą głowę. Gdy zranisz go wystarczająco, dokończ swoją wcześniejszą robotę, strzelając w czerwone, czułe punkty potrafiące się w niespodziewany sposób odrodzić. Warto nadmienić, że masz tutaj nieskończoną amunicję, więc nie musisz nawet przerywać serii. Gdy zmutowany Heisenberg straci połowę paska zdrowia, złapie Cię w sidła - w tym momencie musisz wystrzelić w rakietę w jego głowę, aby rozpocząć drugą falę starcia.

Resident Evil Village - Boss Heisenberg, jak pokonać?

Ta z kolei odbędzie się bez użycia pojazdu mechanicznego. Po przejęciu kontroli nad postacią od razu biegnij pod blachę z prawej strony i - o ile masz czas - zbierz amunicję. Boss będzie próbował szarżować na Ciebie, więc nie możesz znajdować się na otwartej przestrzeni. Tym razem jego czułym punktem jest głowa, więc wyciągnij najlepiej karabin snajperski i strzelaj w łeb bossa. Wystarczy tak naprawdę 5-6 celnych strzałów z tejże giwery, a Heisenberg ponownie złapie Cię w swoje sidła. Gdy to zrobi, obejrzyj długi filmik przerywnikowy, po którym konfrontacja dobiegnie końca.

Po walce obejrzyj scenkę z Matką Mirandą oraz Chrisem Redfieldem.

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper