Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Finałowy Boss Matka Miranda, jak pokonać?

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Finałowy Boss Matka Miranda, jak pokonać?

Przed pójściem w kierunku ceremonii Mirandy, zaopatrz się we wszelkie zasoby u Duke'a. Kup wszystkie dostępne naboje do giwer i sprzedaj niepotrzebne przedmioty, aby zdobyć pieniądze na ewentualne ulepszenia broni. Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości nabojów, to wiedz, że zostaniesz zmuszony użyć każdego rodzaju wyposażenia (oprócz bomb rurowych i min). Walka z finałowym bossem jest naprawdę wycieńczająca. Po dotarciu do oponenta, obejrzyj scenkę, po której rozpocznie się walka.

Resident Evil Village - Finałowy Boss Matka Miranda, jak pokonać?

Całe starcie zostało podzielone na 5 faz. W trakcie pierwszego z nich Miranda będzie chodziła po ziemi, więc wyciągnij strzelbę i strzel w jej głowę 3-4 razy. Trzymaj ją na średni dystans, aby nie chapnęła Cię swoimi długimi dłońmi. Po paru celnych trafieniach, Miranda zamieni się w pająka. W trakcie tej fazy również możesz korzystać ze strzelby, ale zaleca się wybranie pistoletu.

Kobieta tym razem steruje swoimi odnogami - szczególnie niebezpieczne są te dwie z przodu, które mogą wbić nas w ziemię. Uważaj na nie, gdy są w powietrzu, bo zawsze oznacza to, że zaraz spadną i zniszczą wszystko przed sobą. Uważaj także wtedy, gdy Miranda wskoczy na pobliskie wzniesienie. Parę sekund po tym, wykona skok na środek mapy, więc trzymaj się wtedy blisko ścian.

Resident Evil Village - Finałowy Boss Matka Miranda, jak pokonać?

Podobnie jak w przypadku pierwszej fazy starcia, Miranda w pewnym momencie zacznie się kruszyć. Tym razem opuści ciało pająka i wcieli się w kogoś przypominającego latającego motyla. W trakcie trzeciej fazy walki możesz skorzystać ze snajperki i spróbować strzelić w głowę finałowemu bossowi, gdy będzie przygotowywał się do ataku.

Tym razem musisz uważać na szarżę przeciwniczki. Gdy tylko zacznie wykonywać piruety w powietrzu, wiedz, że zaraz poleci w dół, zdmuchując wszystko na swojej drodze (w linii prostej). Aby uniknąć ciosu, ucieknij w lewo lub w prawo. Drugim atakiem wykorzystywanym przez Mirandę w tym momencie są trzy ogniste kule. Gdy zauważysz, że nad przeciwniczką unoszą się trzy zapalone kule, biegnij w lewą lub prawą stronę, aby uniknąć ciosu. Ten rodzaj ataku także działa na zasadzie "linii prostej", więc jeśli uciekniesz z ostatniego zapisanego miejsca przez Mirandę, unikniesz ciosu (pamiętaj, aby przebiec trochę więcej, bo środkowa kula leci tam, gdzie byłeś, a dwie boczne w miejsca obok Ciebie).

Resident Evil Village - Finałowy Boss Matka Miranda, jak pokonać?

Po zadaniu Mirandzie wystarczającej ilości ciosów, kobieta sprawi, że ceremonię ogarnie ciemność. W trakcie czwartej fazy walki musisz wysłuchiwać jej słów, mając wyciągniętą strzelbę lub granatnik. Przeciwniczka atakuje najczęściej od tyłu, więc gdy tylko zauważysz świecący się obiekt na środku areny, wiedz, że jest to finałowy boss. Bądź w trakcie tego etapu konfrontacji w ciągłym ruchu. Po kilku celnych strzałach z ciężkiej broni powinieneś rozpocząć ostatnią fazę walki.

Resident Evil Village - Finałowy Boss Matka Miranda, jak pokonać?

Ta z kolei kulminuje w sobie wszystkie ataki z poprzednich wcieleń Mirandy. Jedynym dodatkiem są wyrastające drzewa i ogniste kule, których unikniesz chowając się za jednym z ww. drzew. W zależności od tego, kim jest Miranda, zachowuj się tak, jak poprzednio (uważaj przede wszystkim na ataki z powietrza - finałowy boss potrafi zamienić się w mgnieniu oka z motyla w pająka skaczącego na środek areny). W razie braku amunicji, możesz biegać po arenie i zbierać leżące najczęściej przy świecach naboje do karabinu snajperskiego i strzelby.

Pod koniec walki, gdy Miranda złapie Cię w swoje sidła, strzelaj w nią czymkolwiek tylko możesz. Po paru uderzeniach, kobieta zginie, a Ty ukończysz grę.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper