Destiny 2 - Poradnik. Podklasy, bronie i pancerze, rozwój i endgame, trofea - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Destiny 2 - Poradnik. Podklasy, bronie i pancerze, rozwój i endgame, trofea

Jak szybko zdobywać poziomy i dotrzeć do endgame'u

Rozbo | 08.09.2017, 14:30

Jak szybko zdobywać poziomy i dotrzeć do endgame'u

Każdy Strażnik w Destiny 2 po wybuchowym prologu zaczyna swoją karierę praktycznie od zera. W teorii oznacza to długie godziny żmudnego levelowania postaci po to, aby zyskać prawdziwą potęgę. W teorii cały proces da się nieco przyspieszyć. Poniżej podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Jak wygląda ścieżka rozwoju?

Na początek rozróżnijmy dwa wyznaczniki naszej potęgi:

Levels (Poziomy doświadczenia) - To zdobywanie kolejnych poziomów w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Za zabijanie przeciwników oraz zaliczanie misji i innych aktywności nagradzani jesteśmy określoną pulą punktów doświadczenia. Zapełnienie całego paska doświadczenia widocznego u dołu ekranu (w kolorze zielonym) w trakcie gry, a po lewej stronie na górze w menu postaci, skutkuje zdobyciem nowego poziomu i zyskaniem jednego punktu doświadczenia, który można spożytkować na odblokowanie jednej umiejętności na drzewku skilli danej postaci. Maksymalny poziom, jaki możemy osiągnąć to 20. Po dotarciu do tego progu, dalej zyskujemy punkty doświadczenia, zaś zapełnienie paska (tym razem już żółtego) to nagroda w postaci Bright Engrama (który można potem zamienić na przedmioty u Triss Everis) oraz jednego punktu umiejętności.

Power (Moc) - Moc to nasz uśredniony współczynnik wynikający z mocy wszystkich wyekwipowanych przedmiotów. Od wysokości mocy zależy to, jak duże obrażenia będziesz zadawał przeciwnikom. Jedynym sposobem zwiększania poziomu Power jest zdobywanie coraz lepszego sprzętu. Nie można go "wyexpić". W Destiny 1 występował ten sam patent, tylko funkcjonował pod nazwą "Light". Od poziomu Power zależy, czy zostaniecie dopuszczeni do wybranych aktywności po zakończeniu rozgrywki w kampanii, wiele z nich posiada też informacje o rekomendowanym poziomie. Ważne jest też, by używać sprzętu o w miarę zrównoważonym poziomie mocy, gdyż nawet jeden element ekwipunku z wyraźnie mniejszą mocą od pozostałych, ciągnie całą wartość Power w dół. Jego maksymalny współczynnik wynosi obecnie 300, aczkolwiek w kolejnych dodatkach do gry niemal na 100% się to zmieni.

W trakcie gry zasadniczo na początku powinniście się przejmować najpierw poziomami doświadczenia, gdyż dotarcie do maksymalnej wartości otwiera nowe możliwości i nowe aktywności naszemu strażnikowi. Potem już tylko pozostaje polowanie na coraz lepszy sprzęt w celu podbicia Powera.

Jak najszybciej dotrzeć do najwyższego poziomu?

Są dwie metody:

1. Robimy najpierw po kolei misje z kampanii, by dotrzeć do poziomu 20. Raz na jakiś czas pewne misje będą miały określony próg wejścia, jeśli chodzi o poziom. Gra wówczas zachęca nas do sprawdzenie pobocznych aktywności na planetach oraz w sekcji PvP tak aby złapać kilka dodatkowych punktów doswiadczenia. Generalnie misje fabularne nagradzają Was furą tychże punktów i najlepiej właśnie tym się zająć w pierwszej kolejności. Potem można się zabrać za robienie innych rzeczy takich jak Adventures (Przygody), Lost Sectors (Utracone Sektory) czy Public Eventy.

2. Robimy tylko kilka pierwszych misji tak żeby odblokować sobie możliwość swobodnego poruszania się po EDZ (Europejskiej Martwej Strefie) oraz Tytanie, a później skupiamy się na aktywnościach pobocznych, głównie Adventures i Public Events. Dokładamy do tego rozgrywki w meczach PvP. Ta metoda daje nam możliwość szybkiego wbicia poziomu 20 i późniejszego spokojnego spacerku przez misje w kampanii i skupienie się wyłącznie na budowaniu Powera. Nie polecamy jednak tego, ponieważ sami obdzieramy się z funu przechodzenia kampanii na zadowalającym poziomie wyzwania.

Jak podnieść Power (Moc) do poziomu 260?

Kiedy już osiągniemy maksymalny poziom doświadczenia i zaliczymy kampanię, swoje podwoje otworzą przed nami niemal wszystkie rodzaje aktywności w grze. Aby szybko dotrzeć do progu 260 najlepiej skupić się na następujących rzeczach:

Podnoszenie poziomów u znajdujących się na planetach NPC-ów

W trakcie rozgrywki za zaliczanie zadań na mapach będziecie uzyskiwali specjalne tokeny oraz znajdowali kryształy. Można je potem wymieniać na punkty doświadczenia danego lokalnego vendora (zaznaczony zieloną ikonką z ludzikiem na mapie). Napełnienie paska u danej postaci skutkuje otrzymaniem losowych nagród z określonej puli tej postaci. To zazwyczaj potężny legendarny sprzęt. Ta opcja jest zablokowana do czasu osiągnięcia 20 poziomu doświadczenia.

Eksploracja Lost Sectors (Utraconych Sektorów)

Dotarcie do sektora i otworzenie skrzynki daje zazwyczaj niebieski (czyli rzadki) sprzęt, ale na wysokim poziomie Powera co można później wykorzystać do ulepszenia aktualnie posiadanego sprzętu.

Zaliczanie wyzwań

Kiedyś w Destiny 1 zbierało się specjalne Bounty, żeby zaliczać proste zadania. Teraz zostało to zastąpione tzw. Challenges (dostępne po tym, jak Ikora Key przybędzie na Farmę). Codziennie na każdej planecie jest inna lista wyzwań, za wypełnienie których jesteśmy nagradzani przedmiotami u Ikory.

Robienie Strike'ów (Szturmów)

Gdy sprowadzicie wszystkich Vanguardów (Zavala, Cayde-6, Ikora) na Farmę w ramach misji fabularnych, Zawala otworzy dla Was playlistę ze Strike'ami. Dobrze jest wybierać się na nie będąc odpowiednio przygotowanym, ponieważ to dość trudne i czasochłonne misje (naszczęście wyposażone w matchmaking, więc zawsze jest szansa, że będziecie je robili przy wsparciu innych graczy). Warto je jednak wykonywać bo są gwarancją sowitych nagród z przedmiotami na coraz wyższym poziomie Powera.

Branie udziału w Crucible (tryb PvP)

Rozgrywki multiplayerowe to nie tylko świetna zabawa, ale również stały dopływ nagród po skończonym meczu (nawet jeśli go przegramy). Przy okazji zaliczymy związane z Cruciblem wyzwania oraz Milestone'y, a także będziemy mogli podnieść poziom u Lorda Shaxxa, który odpowiada w świecie Destiny za walki Strażników i oferuje losowe nagrody w postaci sprzętu.

Jak podnieść Power (Moc) do poziomu 300?

W tym momencie poradnika będzie już nieco więcej spekulacji niż faktów, gdyż część z poniższych aktywności jeszcze nie jest dostępna i nie możemy z własnego doświadczenia potwierdzić Wam, jak to będzie działało. Z zasady jednak osiągnięcie 260 poziomu Powera oznacza, że osiągnęliśmy tzw. soft cap, czyli próg, za którym nie powiększymy już swojej Mocy jedynie dzięki wypadającym z każdego zakątka, potężniejszym przedmiotom. Od tego momentu zdobycie naprawdę mocarnego sprzętu wymaga wykonywanie najtrudniejszych, endgame;owych zadań w grze. A są nimi:

Nightfalle

Najtrudniejsze wersje Strike'ów, z dodatkową ilością przeciwników, modyfikatorami walki oraz ograniczeniem czasowym na zaliczenie. Są 2 rodzaje Nightfalii: z wersją o rekomendowanym poziomem Powera w wys. 240, oraz w wersji na 300 (jeszcze trudniejsza wersja z dodatkowo zablokowaną możliwością zmiany broni w trakcie rozgrywki). Same Nighfalle odblokujemy docierając ze swoim sprzętem do poziomu 230.

Milestones

Po osiągnięciu soft capu zaliczanie Milestone'ów (są trzy typy Milestone'ów, które resetują się co tydzień) da ci nagrody w postaci sprzętu o poziomie wyższym niż 260.

Trials of the Nine

Wysoce kompetytywny odpowiednik słynnego Trials of Osiris z "jedynki", czyli starcia PvP zgranych drużyn na najwyższym poziomie. Nie jest jeszcze dostępny, więc nie wiemy jak będzie działał i jakie nagrody oferował.

Raid Leviathan

Najbardziej epicka i najbardziej wymagająca forma aktywności w świecie Destiny, przeznaczona dla grupy sześciu osób i wymagająca zgrania, doskonałej komunikacji odpowiedniego sprzętu oraz wytrwałości. Raid (Najazd) to kwintesencja gry. Nie jest jeszcze dostępny, więc nie wiemy jak będzie działał i jakie nagrody oferował.

To tyle, jeśli chodzi o zdobywanie potęgi w Destiny 2. Powodzenia Strażnicy!

Źródło: własne

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper