Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 20.02.2015 19:16
Zobacz nowe bronie i przerażających minibossów z Bloodborne! Zastanówmy się też wspólnie nad walką
1117V

Zobacz nowe bronie i przerażających minibossów z Bloodborne! Zastanówmy się też wspólnie nad walką

W takich momentach naprawdę zazdrości się IGN-owi, które dostało materiały na wyłączność. Oprócz dwóch wideo, z czego jedno przedstawia potwory, a drugie dwie świeże bronie, warto chwilę pochylić się nad samą mechaniką walki w Bloodborne (PS4).

Ze względu na różnorodność przeciwników wydaję mi się, że można postawić wniosek, iż każdy z nich jest bardzo szybki. O zmianach w mechanice już trochę pisaliśmy, ale myślę, że można już stwierdzić, na czym dokładnie ona polega.

O przejściu z defensywy do ofensywy na pewno już wszyscy słyszeliście. W wypadku Bloodborne (PS4) po poniższym materiale wideo widać wyraźnie, czym dokładnie będzie się to objawiało. Nie chodzi nawet o szybkość przeciwników, co o fakt, że nie będziemy już poszukiwali otwarć, bo tych będzie jak na lekarstwo.

Do tej pory w soulsach raczej cierpliwie czekało się na konkretną animację ataku danego potwora. Po paru chwilach i próbach generalnie wiedziało się, że jeśli przeciwnik wykona dany atak, to będziemy mieli 1-2 sekundowe otwarcie, aby zadać mu obrażenia.

Bloodborne odchodzi od tego pomysłu. Co prawda wciąż można spostrzec momenty, w których będzie można rozpocząć atak, ale prawdopodobnie lwią częścią mechaniki będzie tworzenie sobie otwarć samemu.

Jak? Po pierwsze przez unik i szybkie wejście atakiem, kiedy trwa jeszcze cios przeciwnika. Inną metodą będzie wykorzystanie broni palnej, ale z racji tego, że będziemy musieli wyczuć czas jej użycia, aby dokonać ogłuszenia… cóż. Szykujmy się na powrót do przedszkola i naukę wszystkiego od nowa, bo większość znanych z soulsów trików prawdopodobnie nie zadziała w kolejnej grze From Software.

Jakie są Wasze przemyślenia na ten temat?

Jeśli zaś chodzi o drugi materiał wideo, prezentuje przede wszystkim dwie nowe bronie. Gunblade’a (SQUALL!) oraz bicz.

Bloodborne pojawi się 25 marca 2015 roku jako tytuł na wyłączność PlayStation 4.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=I6RJD_PD_CE

Tagi: Bloodborne From Software playstation 4 wideo