Daniel Stroński Daniel Stroński 11.12.2014 17:20
Losowo generowany FPS w stylu Borderlands - poznajcie Tower of Guns
1091V

Losowo generowany FPS w stylu Borderlands - poznajcie Tower of Guns

Wyobraźcie sobie staroszkolnego FPS-a, gdzie śmierć oznacza rozpoczęcie gry od nowa, a plansze za każdym razem są zupełnie inne. Strzelanka roguelike Tower of Guns (PS4) nadchodzi na obie stacjonarki Sony.

Tower of Guns (PS4) to FPS w starym stylu - pasek życia, potężne bronie, ogromni bossowie i szybka akcja. Żadnej niepotrzebnej fabuł ani przeszkadzających NPC-ów. Mamy wielką spluwę i zabijany nią wszystko, co się rusza.

Pewnie, gatunek wyewoluował i dziś rzadko widzimy takie rzeczy - łatwiej spotkać pieczołowicie zaprojektowane poziomy, realistyczne (na miarę gier) zachowanie broni itp. W co poszła moc obecnej generacji? W tworzenie zupełnie losowych plansz. Nigdy nie wiesz, co czeka Cię na kolejnym poziomie tytułowej wieży.

Po śmierci trafiamy na sam początek - niczym w roguelike'ach typu Spelunky (PS4) czy The Binding of Isaac: Rebirth (PS4). Każda śmierć oznacza także ułożenie mapy zupełnie od nowa, więc nie liczcie na wyuczenie się poszczególnych poziomów. Po drodze mamy szansę znaleźć lepsze bronie, ulepszenia i bonusy.

Twórcy przygotowali dwadzieścia odmiennych broni i masę ulepszeń. To typowy bullet-hell, lecz z perspektywy pierwszej osoby, co przypomina nieco (włącznie z cel-shadingową oprawą) Borderlands w końcowych etapach gry. Żadnego zachodzenia przeciwników po cichu, żadnego systemu osłon - liczy się unikanie wrogich pocisków i celne wystrzeliwanie własnych.

Premiera Tower of Guns (PS4) została zaplanowana na przyszły rok.

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: galeria grip games PLAYSTATION 3 PlayStation 4 tower of guns wideo