Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 23.10.2014 21:02
Seksmisja w Dragon Age: Inkwizycja, czyli co ma do powiedzenia o tytule ESRB
899V

Seksmisja w Dragon Age: Inkwizycja, czyli co ma do powiedzenia o tytule ESRB

Polskim graczom prawdopodobnie więcej powie europejski skrótowiec PEGI, którego ESRB jest amerykańskim odpowiednikiem. Agencja klasyfikująca gry na podstawie scen przemocy, nagości i wielu innych „ości” otrzymała w swe ręce kopię Dragon Age: Inkwizycja (PS4). Wygląda na to, że Bioware kolejny raz nie dostarczy nam przesadnie „grzecznego” tytułu.

Oczywiście producent potrafi zachować granice smaku i nie będzie epatował nas pornografią. Według ESRB możemy na pewno spodziewać się „sceny implikującej fellatio”. Kluczowe jest słowo „implikującej”, co oznacza, że nic nie będzie bezpośrednio pokazane, ale scena odwoła się do wyobraźni gracza.

Na pewno pojawi się bezpośrednio scena, w której postać będzie leżała topless lub z wyraźnie widocznym tyłem. To, co rzuca się jednak w oczy to dialogi, które nie będą ugrzecznione, a wręcz bardzo bezpośrednie:

Tytuł zawiera sceny erotyczne: żeńska postać pokazana w okolicach męskiego torsu (implikacja fellatio). Postacie, leżąc w łóżku po scenie seksualne, ukazane topless lub z wyraźnie widocznym tyłem. Niektóre dialogi odwołują się bezpośrednio do seksualności. Przykład: „Dostarczę sobie seksualnej przyjemności później, myśląc o tym z ogromnym szacunkiem” i „Sposób w jaki twoje cy*** podskakują, kiedy próbuję cię przeciągnąć na drugą stronę łóżka…”. Słowa kur**, gó*** i du** pojawiają się w dialogach.

ESRB odkryło również, że Dragon Age: Inkwizycja (PS4) jest bardzo brutalną grą. Zawiera duże ilości krwi oraz masę scen związanym z podrzynaniem gardła, ale to akurat graczy dzisiaj nie dziwi.

Niezależnie od tego tytuł otrzymał oznaczenie „M”, co oznacza, że jest on przeznaczony dla osób mających przynajmniej 17 lat. Jest to standard dla gier z cyklu Dragon Age. Raczej widoki, które zastaniemy nie powinny nas aż tak zdziwić, chociaż przynajmniej według ESRB czuć, że Bioware z każdym tytułem wykonuje malutki krok do przodu w swej śmiałości.

Źródło: http://www.esrb.org/

Tagi: BioWare Dragon Age: Inkwizycja playstation 3 PlayStation 4