Michał Madanowicz Michał Madanowicz 15.08.2014 09:24
To nie jest odpowiedni czas dla Red Faction: Guerrilla 2
527V

To nie jest odpowiedni czas dla Red Faction: Guerrilla 2

Nordic Games, które wcześniej w tym roku nabyło prawa do marek należących niegdyś do THQ, ma w planach stworzenie kontynuacji Red Faction: Guerrilla (PS3). Jak dowiadujemy się z wywiadu udzielonego przez przedstawiciela firmy serwisowi joystiq.com, prace powinny rozpocząć się już kilka miesięcy temu, ale...

No właśnie, co powstrzymało rozpoczęcie procesu produkcyjnego? Tłumaczy to Reinhard Pollice, menadżer ds. biznesu i rozwoju produktów w Nordic Games.

Kilka miesięcy temu mieliśmy zespół gotowy do rozpoczęcia prac nad Red Faction: Guerrilla 2. (...) Chcieliśmy to zrobić i wierzymy, że to dobry projekt, ale to nie jest dla niego odpowiedni czas. Potrzebujesz odpowiednich ludzi, aby stworzyć taką grę, a kiedy jedna z kluczowych osób nie może dołączyć do ciebie na starcie, wtedy trzeba wszystko opóźnić.

Reinhard wytłumaczył, że jeden z deweloperów, który miał pełnić kierowniczą funkcję, nie mógł rozpocząć prac wraz z zespołem w wyznaczonym przez Nordic terminie. Inne zobowiązania tego twórcy sprawiły, że projekt został opóźniony i czeka obecnie na moment, w którym wspomniany deweloper będzie mógł w pełni skupić się na Red Faction.

Wszystko więc przez jedną osobę. Szkoda, ale z drugiej strony dobrze wiedzieć, że Guerrilla 2 znajduje się w planach Nordic Games.

Źródło: www.joystiq.com

Tagi: nordic games red faction: guerrilla 2 reinhard pollice thq