Daniel Stroński Daniel Stroński 06.08.2014 20:21
Planszówki przenoszą się na konsole - Ubisoft z Hasbro szykują nam centrum gier planszowych z padem w rękach
758V

Planszówki przenoszą się na konsole - Ubisoft z Hasbro szykują nam centrum gier planszowych z padem w rękach

Hasbro Game Channel - tak został ochrzczony projekt przeniesienia planszówek na konsole, które skupić przed ekranem mają całą rodzinę. Znane gry dostaną nowe tryby, opcję gry po Sieci i stałe wsparcie po premierze. Jakie pudełka z planszówkami możemy zacząć wynosić na śmietnik?

Z pozycji Hasbro Game Channel będziemy mogli zagrać w najpopularniejsze gry planszowe od Hasbro, z czego zostały zapowiedziane trzy:
  • Monopoly Plus
  • Trivial Pursuit
  • Risk
Wszystkie z tych pozycji ukazały się wcześniej na PlayStation 3, lecz w "kanale z grami" na PS4 doświadczymy ich w nowych wersjach.  Znane zasady mają zostać uatrakcyjnione nowymi trybami, gwarantującymi niekończącą się zabawę dla każdego.
 
Myślą przewodnią jest zebranie całej rodziny przed telewizorem i gra z przypadkowymi ludźmi z drugiego końca świata po Sieci. W Monopoly zbudujemy samemu miasto na środku planszy i strzelimy sobie zdjęcie. Risk wprowadzi internetowe rozgrywki ligowe i trójwymiarowe pola bitew, a quizowy Trivial Pursuit ma być stale wzbogacany nowymi zestawami pytań.
 
Hasbro Game Channel zapowiedziano na PS4 na jesień, a osobno gry trafią także na PlayStation 3. Na razie nie wiemy nic o lokalizacji oraz cenie.
 
Nie wiadomo także o kolejnych tytułach, które zasilą grę, ale wśród gier Hasbro znajdują się m. in. Sorry!, Yathzee, Battleships, Gra w Życie czy Connect 4. Bo raczej nie przeniosą na ekran Jengi, Twistera czy Operacji, chociaż ta ostatnia już raz się znalazła w zestawie Hasbro Family Game Night.

Tagi: hasbro Hasbro Game Channel monopoly playstation 3 playstation 4 risk Ubisoft wideo