Mateusz Greloch Mateusz Greloch 30.05.2014 12:39
Kolejny koncept w Gran Turismo 6 - tym razem od Mitsubishi
3525V

Kolejny koncept w Gran Turismo 6 - tym razem od Mitsubishi

Inni pokazują zdjęcia, szkice i projekty z desek kreślarskich, ale Mitsubishi poszło o krok dalej i przygotowało wideo-prezentację na której chwali się modelem XR-PHEV Evolution. Nazwa wzięła się od systemu PHEV, który dynamicznie rozkłada moc silnika na poszczególne koła.

Świetnie zmontowany materiał mógłby z powodzeniem robić za prezentację kolejnego flagowego modelu tej marki, a polskie napisy pozwolą zrozumieć zamysł twórców nawet tym, którzy z angielskim miewają problemy. 

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii Plug-in Hybrid EV System natychmiastowa moc silnika elektrycznego i potężny moment obrotowy silnika spalinowego przenoszone są dzięki ośmiobiegowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów (DCT) na wszystkie cztery koła. Precyzyjne panowanie nad autem możliwe jest za sprawą dynamicznego systemu kontroli jazdy S-AWC, dbającego o to, by siła napędowa została w optymalny sposób przeniesiona na koła, dzięki czemu auto porusza się dokładnie tak, jak życzy sobie tego kierowca. 

Plastikowa, wzmacniana karoseria, masa elektroniki sterującej pracą silnika, rozkładem mocy i kontrolowaniem momentu napędowego zwiastuje, że to jeżdżący Intel, ale jak zapewniają inżynierowie, samochód prowadzi się jak marzenie.

Samochód dostępny jest wraz z łatką do GT6 w wersji 1.08. By go zdobyć wystarczy go zakupić za kredyty z gry w menu Vision GT lub ukończyć odpowiednie wyścigi powiązane z aktualizacją.

Źródło: http://www.gran-turismo.com/

Tagi: exclusive gran turismo 6 mitsubishi playstation 3 polyphony digital wideo