Michał Madanowicz Michał Madanowicz 29.04.2014 17:28
Destiny umożliwi przenoszenie stanów gry z PS3 na PS4
416V

Destiny umożliwi przenoszenie stanów gry z PS3 na PS4

Bungie zdaje sobie świetnie sprawę, że w ciągu najbliższego roku wielu graczy będzie powoli przesiadać się na nową generację konsol. Twórcy multiplatformowego Destiny (PS4) zamierzają z tego powodu umożliwić przenoszenie zapisów gry z PS3 na PS4.

Tyson Green z Bungie zapewnił na evencie zorganizowanym dla prasy, że opcja przenoszenia stanu rozgrywki pomiędzy konsolami poprzedniej i nowej generacji będzie możliwa.

Wielu graczy kupi Destiny w wersji na PS3 lub Xboksa 360, a dopiero jakiś czas później, prawdopodobnie w okresie świątecznym przeskoczy na PlayStation 4 i Xboksa One. Nie chcemy, aby ci ludzie przechodząc na nową platformę musieli rezygnować z postępów, jakie już w grze poczynili.

Green zapytany został także o to, czy Bungie planuje w najbliższym czasie tworzyć gry na wyłączność dla określonej platformy, jak miało to miejsce podczas wieloletniej współpracy firmy z Microsoftem.

Nie mogę o tym w tej chwili mówić, ale nie chcemy na pewno zmuszać ludzi do wyboru.

Przedstawiciel studia zasugerował zatem delikatnie, że autorzy Halo zamierzają kontynuować pracę na wielu platformach jednocześnie.

Premiera Destiny zaplanowana jest na 9 września tego roku. Platformy docelowe to PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One.

Źródło: www.polygon.com

Tagi: Activision Bungie destiny playstation 3 playstation 4