Mateusz Greloch Mateusz Greloch 18.04.2014 09:54
Sony komentuje marcowe wyniki sprzedaży gier i konsol
697V

Sony komentuje marcowe wyniki sprzedaży gier i konsol

PlayStation 4 przekroczyło próg 7 milionów sprzedanych sztuk, co niewątpliwie ucieszyło przede wszystkim akcjonariuszy japońskiego giganta, jednak kwestią czasu było, zanim ktoś z włodarzy firmy weźmie głos w tej sprawie i skomentuje miażdżącą przewagę nad konkurentem, który niedawno pochwalił się 5 milionami konsol, które trafiły do sklepów.

Wiceprezes ds. marketingu marki PlayStation, Guy Longworth wspomniał, że firma wciąż stara się dotrzymać kroku zapotrzebowaniu na ich konsolę.

Raport NPD potwierdził, że PlayStation 4 było numerem jeden w marcu i potwierdziło swoją przewagę w wyścigu konsol nowej generacji, pomimo wcześniejszych problemów z dostarczaniem sprzętu do sklepów, gdzie zapotrzebowanie przewyższało możliwości produkcyjne. NPD zaznaczyło, że PlayStation 4 sprzedało się najlepiej spośród konsol, a popyt na inFamous: Second Son (PS4) był bardzo wysoki.

Niektóre zagraniczne sklepy w dalszym ciągu informują o brakach konsol PlayStation 4 na stanie, jednak Sony obiecywało, że najpóźniej w okresie wakacyjnym wszystko wróci do normy i kazdy chętny będzie mógł wejść do wybranego sklepu i zakupić swoją konsolę.

Źródło: Dualshockers.com

Tagi: Microsoft npd playstation 4 Sony Computer Entertainment xbox one